TOP 9 unikátnych reštaurácií, v ktorých je aj čakanie na jedlo zážitkom!


Plánujete sa vybrať na cestu po svete? Ak áno, tak by ste rozhodne nemali minúť tieto reštaurácie. Nejde v nich ani tak veľmi o zážitok z jedla, ako skôr zážitok zo samotného posedenia!

1. Hniezda na stromoch, Koh Kut, Thajsko

9-unikatnych-restauraci1

V tejto reštaurácii, ktorá je súčasťou rezortu Soneva Kiri, vás posadia do prútených košov v korunách stromov s prekrásnym výhľadom na tyrkysové more. Čašníci potom priletia na lanách, aby vám ponúkli thajské špeciality.

2. Dinner In The Sky

9-unikatnych-restauraci2

Dinner In The Sky (slovensky Večera v oblakoch) je unikátny koncept,kde vás s priateľmi posadia do baru na plošine a tú potom žeriavom vyzdvihnú do výšky 50 metrov. Táto spoločnosť funguje vo viac ako 40 krajinách.

3. Penzión Aescher, Wasserauen, Švajčiarsko

9-unikatnych-restauraci3

Ak si chcete pri jedle užiť vysokohorský vzduch a úžasnú scenériu švajčiarskych Álp, penzión Aescher je presne pre vás!

4. Reštaurácia De Kas, Amsterdam, Holandsko

9-unikatnych-restauraci4

Zo starého skleníka vytvoril šéfkuchár ocenený michelinskou hviezdou, Jan Hagemen, prvotriednu reštauráciu De Kas , ktorá na svoje jedlá používa len potraviny vypestované práve tu.

5. Podmorská reštaurácia Ithaa, Maldivy

9-unikatnych-restauraci45

Reštauráciu Ithaa nájdete päť metrov pod hladinou Indického oceánu s prekrásnym 180° výhľadom na morské živočíchy a koralové záhrady. V roku 2014 bola ocenená cenou „najkrajšia reštaurácia na svete“.

6. Reštaurácia v jaskyni, Puglia, Taliansko

9-unikatnych-restauraci46

Romantickú večeru si môžete dopriať aj v tejto unikátnej reštaurácii Grotta Palazzese, usadenej do vápencovej jaskyne s nezabudnuteľným výhľadom na stredozemné more.

7. Reštaurácia v Boeingu, Colorado, USA

9-unikatnych-restauraci47

Tankovacie lietadlo Boeing KC-97 bolo vyradené z prevádzky letectva Spojených štátov amerických a zrekonštruované na nezvyčajnú reštauráciu, kde nájdete veľké množstvo leteckých artefaktov a pamätihodností.

8. Ľadová reštaurácia, Kemi, Fínsko

9-unikatnych-restauraci48

 

Pri 5-tich stupňoch Celzia si môžete užiť teplé jedlo a horúci nápoj na tomto ľadovom posedení, ktoré nájdete v  najväčšej snehovej pevnosti na svete. Zaujímavosťou je, že sa každý rok musí znovu vybudovať, vždy s trochu inou architektúrou.

9. Reštaurácia na skale, Zanzibar

9-unikatnych-restauraci49

 

Pôvodne rybársky príbytok, dnes úžasná reštaurácia. Pri občerstvení v  reštaurácii Rock sa môžete tešiť z úžasného pohľadu na okolitú hladinu mora a hrejivého afrického slnka.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter