TOP 7 rozdielov: detstvo v osemdesiatych rokoch vs. súčasnosť


Spomienky na obdobie, keď nám nechýbala vymakaná grafika, značkové veci… a aj tak sme sa dokázali úplne skvelo zabaviť s tým, čo sme mali. Bacha, pri prezeraní týchto fotografií Vás prepadne záchvat nostalgie. Fenomény z osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov nám z hlavy nikto nevyzmizíkuje.

1. Hry do ruky

aaa

Zrovna pri tomto bode si nie sme istí tým, či ide o vývoj pozitívnym smerom. Deti síce už nemusí len do zblbnutia chytať vajíčka alebo prípadne potápačov, ale tablet nahradil všetky hry, pri ktorých sme prichádzali na to, o čom ten život vlastne je. Namiesto toho, aby poletovali vonku a utužovali priateľstva, sedia deti doma na prdeli a hrajú nezmyselné appkové hry na dotykových obrazovkách. 

2. Cvičebný úbor

celý-úbor (zmrzlina-misa.sk)bb

Červené a modré trenírky, aby mal učiteľ telesnej jasno, kto je kto. Striedmosť v obliekaní je potrebné vštepovať už od útleho detstva.  Iba som nikdy nepochopil, prečo mali dievčatá modré trenírky a chlapci červené. O rúcaní stereotypov nemohla byť predsa reč.

3. Dlaždičky v kúpeľni

dlaždičkykoupelna2

Výhodou obkladov Erika bolo, že si človek všade pripadal ako doma. Tieto dlaždičky boli synonymom kúpeľne osemdesiatych rokov a každý z Vás ich mal určite v jadre. Modré, hnedé, zelené a ružové bubliny, občas vylepšené „nadhernými“kvetmi.

4. Ideme bomby

bombičkycc

Sifón z drôtenej fľašky vyprodukovaný kúzelnými bombičkami sme popíjali po litroch.Dnes zažíva domáca perlivá voda renesanciu. Ale žiadny SodaStreem alebo Limo Bar nenahradí starý dobrý komounistický dizajn.

5. Žuvačky Pedro

žvejkaccc

Dnešné žuvačky pre deti už vôbec nie sú trofejnou záležitosťou. Obrázky a tetovačky zo žuvačiek nášho detstva sme si starostlivo schovávali a vymieňali. A tá špecifická chuť! Kam sa stratila detská žuvacia kultúra? Vedia dnešné deti vôbec urobiť bublinu?

6. Kazety a pesničky na želanie

aaaaf

Ako by sa asi dnešné deti tvárili, keby ste im do ruky dali kazetu a ceruzku? Napadla by ich súvislosť? Ťažko. A pamätáte, ako sme volali do rádia kvôli pesníčkam na želanie? Respektíve sem sa pokúšali dovolať, pretože rovnakú tendenciu mali v ten moment tri štvrtiny našich rovesníkov. Keď nám to konečne zdvihli dali sme si zahrať Kelly Family a nahrali  sme ich na kazetu.

7. Céčka vs. gumičky

céčkagumičky

Tu je to momentálne skoro 1: 1. Céčka boli fenoménom nášho detstva, gumičky majú slušne nakročené stať sa symbolom detstva dnešných dievčatiek, ale aj niektorých chalanov. Aspoň stále nečumia do tabletov.  

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter