TOP 9 dôvodov, prečo nejesť v McDonalde!


Asi väčšina z nás už dávno vie, že fast foody nie sú práve pre naše telo to najzdravšie. Keď však zistíte, čo všetko sa do hamburgerov pridáva, tak už nikdy si nebudete chcieť dať žiadneho „mekáča“.

1. Síran amónny

ingrediencie-mcdonald1

Síran amónny sa pridáva do cesta, aby bolo pečivo nadýchanejšie. Mimo fast foodov sa používa ako pôdne hnojivo alebo ochrana proti škodcom.

2. Silikónový olej

ingrediencie-mcdonald2

Kuracie nugetky alebo hranolky a ďalšie vyprážané jedlá sú plné Dimetylpolysiloxánu, čo je vlastne silikónový olej používaný prevažne na výrobu kontaktných šošoviek a ďalších lekárskych pomôcok.

3. Cysteín

ingrediencie-mcdonald3

Fast foody používajú na aromatizáciu mäsa a zmäkčenie pečiva aminokyselinu L-Cysteín syntetizovanú z ľudských vlasov alebo kačacieho peria.

4. TBHQ

ingrediencie-mcdonald4

TBHQ (terc-Butylhydroquinone) je aromatická prísada, ktorú nájdete v 18 jedlách od McDonaldu. Najzaujímavejšie na nej je, že vo väčšom množstve môže vyvolať brušné nádory. V týchto jedlách je TBHQ len stopové množstvo, ale napriek tomu chcete niečo také riskovať?

5. Propylénglykol

ingrediencie-mcdonald5

Táto organická zlúčenina sa používa napríklad ako rozpúšťadlo na farby, hydraulická kvapalina, nemrznúca zmes, v elektronických cigaretách a alebo ju môžete nájsť aj v zelenine vo fast foodoch.

6. Karmín

ingrediencie-mcdonald6

Karmín je prírodné farbivo získavané z vysušených tiel hmyzu červca nopálového a – uhádli ste – bežne sa používa na farbenie jedla (väčšinou mäsa).

7. Celulóza

ingrediencie-mcdonald7

Celulóza sa na komerčné účely, teda vrátane potravinárskeho priemyslu, izoluje z dreva.

8. Oxid kremičitý

ingrediencie-mcdonald8

Oxid kremičitý má veľké využitie, či už ako kremenné sklo, pohlcovač vlhkosti alebo prísada vo fast foodoch pod označením E 551.

9. Lieky

ingrediencie-mcdonald9

Nesmieme však zabúdať na samotné mäso. Takým kurčatám sú často podávané antidepresíva, antibiotiká a ďalšie stimulujúce lieky. Predpokladáme, že to isté platí aj o ďalších zvieratách pripravených do fast foodových reťazcov.

Prajeme dobrú chuť!

zdroj: viralnova.com

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter