TOP 7 TimeLapse videií, ktoré vás navnadia na cestovanie


Poznáte tie krásne videá, v ktorých sledujete meniacu sa hviezdnu oblohu alebo život v meste, či v nedotknutej prírode. Niekoľko hodín v jednom krátkom videu. Voľným okom takýto pohľad nezažijete, ponúka to iba TimeLapse video. Pozrite si TOP 7 záberov natočených pomocou TimeLapse, ktoré vás donútia zamyslieť sa nad tým, prečo necestujete po tej našej krásnej zemi.

7. USA

Fotograf Shane Black strávil nad týmto videom, ktoré je natočené pomocou TimeLapse dva mesiace svojho života. Výsledkom je okolo 10 000 fotografií a z nich je video priamo pre National Geographic.

6. Island

Tri a pol tisícky fotiek, tri týždne na cestách. Výsledkom práce Stiana Rekdala je dychberúce video, po ktorom jednoducho viete, že na Island musíte ísť.

5. Polárna žiara v Nórsku

Claus a Anneliese Possberg si dali tú prácu, aby svetu ukázali, ako vyzerá tá správna polárna žiara nad severným Nórskom. A čo to vlastne polárna žiara je? Jedná sa o svetelné úkazy, ktoré sa odohrávajú v atmosfére vo výškach od 80 do 1000 km, najčastejšie okolo 100 km (v ionosfére – oblasť vysokej koncentrácie iónov a voľných elektrónov). Dôvodom vzniku žiary sú slnečné erupcie a prúdenie vetra. Častice vetra sú zachytávané magnetickým poľom Zeme a následne dôjde k ich špirálovému stáčaniu okolo magnetických pólov. Polárna žiara, ako meno napovedá, sa vyskytuje najmä v polárnych oblastiach (južná žiara – aurora australis, severná žiara – aurora borealis).

4. Čína

Dvestotisíc fotiek z Číny, ktoré sa hýbu! Na spektakulárnom videu propagujúcom najľudnatejšiu krajinu sveta sa podieľalo 56 fotografov a uvidíte v ňom 49 čínskych miest.

3. Nový Zéland

Na druhom konci sveta to vyzerá nejako takto … Stačí 17 000 fotografií, ktoré nasnímate za 15 dní a video je na svete.

2. Severná Kórea

Ako akčne to vyzerá v Severnej Kórei, vám ukáže video od agentúry Koryo Group, ktorá organizuje zájazdy pre cudzincov túžiacich spoznať najväčšie Potemkinove dediny sveta … Ospravedlňujeme sa za zníženú kvalitu …

1. Planéta Zem

V tomto prípade už je to s kúpou leteniek trochu horšie. Aby ste videli to, čo astronauti z Medzinárodnej vesmírnej stanice, museli by ste asi vysoliť slušný balík. Pozrieť sa však môžete aj grátis. David Peterson totiž pozbieral fotografie od NASA a takto ich rozhýbal …

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter