TOP 7 najvyšších budov v Európskej únii


Pýtate sa prečo sme sa v našom TOPke najvyšších budov zamerali práve na Európsku úniu? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Kebyže si na paškál zoberieme celú Európu, tak by sme sa mohli pozerať na prehliadku Ruských mrakodrapov.

7. Torre PwC, Madrid

PwC Tower in Cuatro Torres Business Area in Madrid (Spain).http://www.wikipedia.org

Torre PwC je budova vysoká 236 metrov a je treťou najvyššou budovou v Španielsku. Má 52 poschodí, z ktorých 31 zaberá luxusný hotel Eurostars Madrid Tower. Dokončená bola v roku 2008.

6. One Canada Square, Londýn

6Canary_Wharf_1_Canada_Square

http://www.wikipedia.org

One Canada Square v londýnskej časti Canary Wharf držala prvenstvo najvyššej budovy Veľkej Británie v rokoch 1990-2010. So svojimi 244 metrami to stačí na šieste miesto v EÚ.

5. Torre de Cristal, Madrid

5Torre_de_Cristal_ (Madrid) _09ahttp://www.wikipedia.org

Druhá najvyššia budova v Španielsku Torre de Cristal je vysoká 249 metrov. Vstupná hala má desať metrov vysoké stropy, na ultrarýchle výťahy vraj nebudete čakať dlhšie, ako 30 sekúnd. Veľkou zaujímavosťou je zimná záhrada na streche, ktorá je v noci osvetlená.

4. Torre Bankia, Madrid

4Torre_Caja_Madrid_ (CTBA) _10http://www.wikipedia.org

Torre Bankia má 250 metrov, čo z budovy robí najvyššiu budovu v Španielsku. Navrhol ju architekt Norman Foster (áno, to je ten, čo má na svedomí napríklad preslávenú „uhorku“ v Londýne) a dokončená bola v roku 2008.

3. Messeturm, Frankfurt nad Mohanom

3Frankfurter_Messeturm_2http://www.wikipedia.org

Druhým najvyšším nemeckým mrakodrapom je Messeturm stojaci hneď vedľa frankfurtského výstaviska. Budova bola dokončená v roku 1991, kedy sa stala najvyšším mrakodrapom v Európe. V 257 metrov vysokej budove nájdete celkom 24 výťahov a dokonca tu majú vlastný vstup do metra.

2. Commerzbank Tower, Frankfurt nad Mohanom

2Frankfurt_Am_Main-Commerzbank_Tower_vom_Rathenauplatz-20100808http://www.wikipedia.org

Commerzbank Tower vo Frankfurte má 259 metrov, a keď ju v roku 1997 dokončili, stala sa najvyššou budovou Európy. Ak by sme započítali aj anténu na streche, dostali by sme sa dokonca na výšku 300 metrov. A ako nám už názov napovedá, svoje sídlo tu má nemecká Commerzbank.

1. The Shard, Londýn

1-www.shangri-la.com-Shangri-La-Hotel-At-The-Shard-London-Herohttp://www.shangri-la.com

Londýnsky Shard bol otvorený až v roku 2012. Má 87 poschodí a je vysoký 310 metrov. Aj keď sa jedná o najvyššiu budovu v EÚ, v Európe patrí Shard až 2. miesto za Mercury City Tower v Moskve s necelými 339 metrami. V Shard funguje v 244 metroch verejne prístupná vyhliadka The View From The Shard, odkiaľ máte úplne fenomenálný rozhľad po celom Londýne. Ak sa sem budete chcieť pozrieť, Zabookujte si lístky vopred na www.theviewfromtheshard.com . Mimochodom, budovu z 95 percent vlastní emirát Katar.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter