TOP 7 miest v USA, kde vás za peniaze vystrašia k smrti


Horory v dnešnej dobe len tak ľahko nikoho zo stoličky nezdvihnú. V USA frčia interaktívne hororové zážitky, počas ktorých sa za nejakú tú malú odmenu pre organizátorov od strachu priam „pomočíte“.

7. Freakling Brothers (Las Vegas)

vegass

Mlátenie, obchytkávanie, zväzovanie, úrazy elektrickým prúdom, pády z veľkých výšok, potápanie v bazéne, zatiaľ čo ste uväznení v zamknutej skrini. To všetko môžete zažiť vo Vegas, ak sa rozhodnete riskovať inde ako v kasíne. Táto show si už stihla vybudovať slušnú povesť a najíma bývalých wrestlerov, takže sa nebojte, že sa s vami budú báť tresknúť o zem. Úspešne prešlo celým procesom len asi tridsať percent zákazníkov. Iní to v kŕčoch vzdali. To je samo o sebe dokonalou pozvánkou, nie?

6. Očista (Los Angeles)

Purge

Na motívy úspešnej hororovej série vzniklo v Los Angeles obrovské ihrisko, kde môžete pobehovať medzi dymiacimi sudmi, okolo ktorých sa to hemží magormi s búchačku, mačetami, lukmi a kušami. Očista je jedinou nocí v roku, kedy je všetko dovolené – vraždy, znásilnenia a mučenia. Vy sa ocitáte uprostred mesta a vašou úlohou je utiecť a prežiť. Nejaký triatlon Ironman sa na útek pred dvojmetrovým klaunom s motorovou pílou vôbec nechytá, aj keď je Očista len veľké divadielko a nikto vám v nej fyzicky neublíži.

5. Hororový kemp (Kalifornia, Texas)

campout

Klasická táborová hra, ktorá trvá dvanásť hodín, ale je trochu viac hardcore. Môžete si ako jednotlivec alebo skupina vybrať svoj vlastný level vystrašenia. Chcete aby vás nastrašil len Bubák, čo občas húkne a preskočí praskajúci oheň alebo ozajstné inferno s magorom, čo zrovná so zemou vašu chatku a zapáli pri tom aj pár kamarátov? Hororový kemp je putovná záležitosť a neštítia sa vôbec ničoho. Odohráva sa na odľahlých miestach a napodobňuje klasické hororová klišé o táboriacich tínejdžroch.

4. Shocktober (Pensylvánia)

shocktober

Festival, ktorý je plný najrôznejších športových disciplín inšpirovaných horormi. Prison Break je útek z väzenia plného duchov bývalých väzňov. Prechádzate temné, hrdzavé lokácie a cestu vám komplikujú ruky vystrkujúce sa z dier v stenách, prípadne obrí svalovci v desivých maskách. Bežci medzi vami môžu vyskúšať Zombie Run, kde musíte temným lesom bežať s futbalovou loptou, ktorá reprezentuje váš mozog, ktorý sa samozrejme budú snažiť zobrať zombíci poschovávaní všade po trati.

3. Haunted Hollywood Sports (Los Angeles)

hollywoodsports

Tu už sa už možno zas tak moc báť nebudete, ale ak ste chceli niekedy postrieľať v priebehu niekoľkých desiatok minút stovky monštier, možno sa vám splní sen. Hra sa odohráva na štýlovo vybavenom ihrisku, ktoré pripomína kulisy hneď niekoľkých hororov. Nájdete tu scenár so zombíkmi, upírmi alebo familie zmutovaných buranov. Hlavne ale dostanete paintballovú pištoľ, takže budete môcť nabiehajúcich zabijakov rovno poslať do večných lovísk. Ak vás však neprekvapia zo zálohy čo je tu dosť pravdepodobné.

2. Blackout (New York, Los Angeles, Chicago)

blackout

Najúspešnejšia a najstrašnejšia interaktívna hororová šou. Fronty sú obrovské, ale domy a ihriská, na ktorých sa Blackout odohráva, rýchlo pribúdajú. Táto zábava nepatrí k najlacnejším, ale hranice medzi realitou a fikciou sú tu natoľko tenké, že sa záujemcovia len hrnú. V rámci blackout sa ocitnete úplne sami v opustenom dome, odkiaľ zdanlivo niet úniku. Privezú vás tam s šatkou cez oči, takže nebudete vedieť, kde ste sa ocitli. Možno sa prebudíte v úplnej tme vedľa niekoho nahého, možno na vás budú mieriť nastřelovačkou klincov, ktorá môže a nemusí byť nabitá. Budú vás nútiť prehltnúť zdanlivo použitý dámsky tampón. Budete musieť zožrať chrobáky, aby ste sa dostali k indícií, ktorá vám pomôže nájsť východ. Budú vás mlátiť, budú vás škrtiť. A celé je to len akože… Možno!!!… a práve toto možno vás bude prenasledovať skrz celé toto „utrpenie“.

1. McKamey Manor (San Diego, Kalifornia)

mcmanor

Strašidelný dom pre dospelých. Zabudnite na vláčik a vyskakujúcich bubákov. Toto je osemhodinový horor, pred ktorého absolvovaním podpíšete reverz a odovzdáte sa do rúk „výrobcov“. Čakacia listina momentálne obsahuje desiatky tisíc mien a vzhľadom ku na dĺžku zážitku sa denne dostane len na troch, štyroch uchádzačov (v dome sú vždy maximálne dvaja zákazníci zároveň). A na čo že je tá fronta? Budú vás škrtiť, dusiť, polievať zvratkami, zažijete waterboarding, budete sa musieť plaziť skrz bazén plný kondómov, budú vás naháňať magori s vŕtačkami apod. Doteraz sa nikomu nepodarilo vyviaznuť z domu a v určitý moment to proste odpískal a vzdal každý. Scenáre celej show sa navyše po niekoľkých týždňoch menia, takže mu pravdepodobne neprídete na kobylku.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter