TOP 7 jednoduchých tipov pre perfektne čistú a voňavú kuchyňu!


Ak ste jeden z ľudí, ktorí majú stále upratanú a čistú kuchyňu, tak asi o nevaríte. Pre tých ostatných tu máme užitočné tipy a triky, ktoré zase o niečo uľahčia tento nikdy nekončiaci boj s riadmi!

1. Na zašlé a umastené skrinky použite sódu s olejom.

onegoodthingbyjillee.com

Zaslúžili by si Vaše kuchynské skrinky výmenu? S týmto trikom to nemusí byť až také hrozné. Zmiešaním jedlej sódy s rastlinným olejom v pomere 2 ku 1 získate účinný čistiaci prostriedok, ktorý im dodá druhý dych.

2. Zájdené kachličky obnovíte pomocou octu a sódy.

SweetPotatoPatterns / youtube.com

Kachličky a špáry medzi nimi už nevyzerajú ako predtým, že? Nevešajte hlavu, stačí na to vziať ťažký kaliber vo forme octu a sódy. Najskôr si urobte pastu z jedlej sódy a vody a tú aplikujte priamo na kachličky. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom na miesto nastriekajte ocot. Po ďalšej chvíli celú zmes poriadne vydrhnite a kachličky umyte.

3. Vďaka octu bude váš drez zase ako nový.

Crouton Crackerjacks / youtube.com

Stava sa to aj vám že drez poctivo umyjete a už je zas celý od vodného kameňa? Nemusíte kupovať ďalšie čističe. S vodným kameňom si poradí totiž obyčajný ocot. Stačí ním drez vydrhnúť a potom umyť vodou.

4. Urobte si pascu na octomilky z citróna a rúry.

food52.com

Tiež neznášate tie otravné mušky octomilky, ktoré sa objavia hneď, ako domov prineste čerstvé ovocie alebo si otvoríte víno? S týmto tipom im dozvonilo: Rozrezaný citrón položte priamo na rošt v rúre a dvierka nechajte niekoľko hodín (alebo cez noc) pootvorené. Ráno ich potom zavrite a rúru na chvíľu zapnite. Potom už len stačí zvyšky citróna vyhodiť a vyčistiť spodok rúry od polapených mušiek.

5. Biely drez bude zase biely vďaka citrónu a jedlej sóde.

food52.com

Pokiaľ máte biely drez, dáte nám určite za pravdu, keď povieme, že udržiavať ho stále v rovnakej farbe je poriadna otrava. Opäť však pomôže citrón a jedlá sóda. Kombináciou týchto ingrediencií získate antibakteriálny prípravok, ktorý drezu navráti stratený lesk.

6. Nezabudnite na kuchynské roboty.

food52.com

Máte doma kuchynského robota? Tak to je potrebné sa o neho postarať rovnako dobre, ako sa on stará o vás. Nestačí ho totiž len utrieť, je potrebné vziať špáradlo alebo špajdľu a poriadne vyčistiť aj škáry, v ktorých sa často skrývajú zvyšky múky alebo vajec.

7. Odstráňte nepríjemný zápach pomocou octu.

food52.com

Niekedy je jedno, ako je kuchyňa uprataná, stále z nej proste niečo cítite. V takom prípade na platni ľahko povarte ocot, ktorý by mal zápach pohltiť. Ako bonus môžete pridať esenciálne oleje, ktoré vám kuchyňu krásne prevonajú.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter