TOP 7 dôkazov toho, že pondelok stojí za prd


Dôvody, prečo vás štve začiatok týždňa, si už nemusíte vymýšľať. Nadbytoční absolventi humanitných odborov vyskúmali TOP 7 dôvodov ,ktoré vám tento deň naozaj znepríjemňujú…Stačí si vybrať.

7. V pondelok sa najviac nadáva

m1

Ale nenechajte sa zmiasť. Väčšinou sa nadáva na to, čo sa stalo cez víkend. Proste ste celé dva dni svojich kolegov z práce nevideli, a tak máte pokec o víkende. Na fakt, že je zase pondelok, sa nadáva podľa prieskumov v priemere len asi dvanásť minút. Je to samozrejme priemer, takže kľudne nadávajte dlhšie. Vaše okolie to určite ocení.

6. V pondelok sa najmenej pracuje

m4

Táto múdrosť vychádza z americkej štúdie (určite by ste na to štúdiu ani nepotrebovali). Snaha natiahnuť si víkend čo najviac sa prejaví na dni,  ktorý tak nenávidíte. U nás by pravdepodobne v efektivite s prehľadom prehral piatok, ale pondelok by nebol ďaleko. Podľa štúdie sa v pondelok efektívne pracuje len tri a pol hodiny. Zvyšok je pokec o víkendových eskapádach, prípadne preberanie mailov. Tých naozaj dôležitých, ktoré väčšina ľudí posiela zásadne v piatok neskoro večer.

5. V pondelok je vonku najčastejšie pekne

m5

Americkí meteorológovia tvrdia, že podľa dlhodobých záznamov je pondelok najmenej daždivým dňom celého týždňa. To však znamená, že je vonku častejšie pekne, zatiaľ čo my musíme tvrdnúť na šichte. O dôvod viac si poriadne od pľúc zanadávať.

4. V pondelok majú všetci kyslé ksichty

M7

Britská spoločnosť Marmite si nechala vypracovať analýzu a pondelok dopadol najhoršie, čo sa týka času, kedy sa ľudia prvýkrát usmejú. Cez víkend je to hneď ráno, vo všedné dni o poznanie neskôr, ale v pondelok sa začínajú ľudia usmievať až o štvrť na dvanásť. Pravdepodobne pri predstave blížiacej sa obedňajšej pauzy.

3. V pondelok vás spasí až sex a televízia

m8

V jednej americkej ankete sa skúmal spôsob, akým si ľudia spríjemňujú pondelkové popoludnie. S veľkým náskokom vyhral sex a sledovanie televízie. A pretože ľudia nechcú čakať na koniec pracovnej doby, je v pondelok pravdepodobné, že vás čaká sex na pracovisku. Teraz je otázka, či je to dobrá alebo zlá správa.

2. V pondelok sa najviac chodí neskoro do práce

m6

V priemere každý druhý zamestnanec v pondelok príde o niečo neskôr. Väčšinou ide o minúty, ale z firemných záznamov, ktoré vybrané spoločnosti dali k dispozícii, vyplýva, že sme proste zvyknutí si trochu pospať. Alebo jednoducho nezvládame pondelkové ranné zápchy.

1. V pondelok sa pácha najviac samovrážd

m3

Niektorým ľuďom sa do tej práce nechce trochu viac než ostatným. A tak volia cestu úplne inam ako je napríklad vidieť na obrázku.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter