TOP 6 Nezmyselne rozdelených filmov


V rámci dojenia nadšených diváckych oviec sa z hollywoodskych blockbusterov stávajú seriály. Naposledy takto podľa nášho názoru zabili Tolkienovho Hobita, kde by úplne stačili maximálne dva diely (alebo jeden). V článku na vás čakájú ďalší piati adepti na nezmyselné rozdelenie filmu.

6. Twilight: Úsvit

twilight

V nezmyselne úspešnej young adult knižnej ságe Twilight  bolo pokračovaí relatívne málo, ale po vzore Harryho Pottera samozrejme aj tu tvorcov napadlo, že veľké upírie finále bude lepšie znieť v stereu. A tak sa proste natočilo trochu viac materiálu. Stopáž a celková dejová rozloha to celkom dobre umožnila. Pre kritikov a recenzentov to však znamenalo iba jednu nepríjemnú návštevu kina navyše.

5. Hobit

hobit

Najväčší hriech Petra Jacksona? Ešte donedávna bol ním predražený a tápajúci King Kong. Ten sa však podľa nás tretím Hobitom tromfol. V tomto prípade sa však nepolilo, ale z jednej tenučkej knihy sa natočili rovno tri filmy. A to už bolo až moc, aj keď sme fanúšikovia stredozeme. Dva by sme možno ešte zvládli – jednička by po vzore Spoločenstvá bola skôr výletná a pripravila by divákov na veľkolepé finále. Lenže existenciou troch dielov vznikol problém – dvojka sa stala medzikusom a trojka pre zmenu prekrásnu a dejovo vyprázdnenú exhibíciou prílišných digitálnych trikov, ohromným sledom bojových scénok bez ladu a skladu. Jacksonovo srdce v tom stále niekde hlboko je, ale hlava? Tú stratil ešte pred záverečnými titulkami prvého filmu.

4. Hunger Games: Drozdajka

Hunger

Ďalšie krmivo pre zamilované čitateľky, ktoré momentálne lámu v pokladniciach kín rekordy. A to sa musí patrične zneužiť. Hoci sa aj na striebornom plátne sága Hunger Games od prvého filmu pekne rozvinula, práve rozpolenie finálnej knihy jej ubližuje rovnako ako Hobitovi – kopa vaty, totálne rozhodené tempo, a vzhľadom k nepríliš drvivej pointe aj zbytočne naťahované čakanie. Mizerné recenzie však aj tak publikum neodradia.

 

3. Divergencia: Aliancia

Divergent

Dalši young adult bestseller už snáď ani nemôže zvoliť inú stratégiu. Z trilógie sa tak stane po vzore mušketierov štvordielna filmová adaptácia a čitatelia môžu len tipovať, kde sa tá finálna knižka roztrhne napoly. Producenti sa samozrejme dušujú, že spolupracujú s autorkou knihy, a že rozhodne zachovajú integritu deja. Ak ste niekedy tento typ knižky čítali, musí vám to pripadať prinajmenšom úsmevné.

2. Kill Bill

KillBill

Tarantino nebol prvý ani posledný, kto kedy rozpolil film. Jeho Kill Bill ale svoje Volume 1 a Volume 2 dostal úplne účelovo, aby mohol Quentin natočiť eastern a western a neplietlo sa mu to v jednom jedinom filme. Prvý diel tak odkazuje na samurajské klasiky, zatiaľ čo druhý vykráda Sergia Leoneho. Po nadšených ohlasoch majster sľúbil, že jedného dňa zábery zlepí dokopy a vznikne tak ultimátna verzia, čo jednoznačne potvrdilo, že celé polenie bolo od začiatku len lacný nápad ako zarobiť.

1. Harry Potter a Dary Smrti

potter2

U Warnerovcov si našťastie až na záver uvedomili, že J.K. Rowlingová naozaj ďalšie knižky nenapíše. To sa síce medzitým stihlo zmeniť, ale štúdio sa poistilo, že si sedemdielnu sériu vydojí aspoň osemkrát. Posledná kniha sa tak pretavila na dva filmy – neprepisovali sa žiadne scény, ale v deji sa masakrovali rovnako ako v prípade adaptácie „jedna k jednej“. Fanúšikovia pauzu medzi siedmym a ôsmym filmom prečkali bez úhony. Možno aj preto, že potterofilom by ste mohli na hlavách aj drevo štiepať.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter