TOP 6 najtemnejších zákutí internetu


Internet skrýva nespočetné množstvo tajomstiev a niektoré z nich sú naozaj desivé. Je všeobecne známe, že viditeľný web tvorí iba 20% a zvyšných 80% je pred zrakmi bežných užívateľov skrytých… našťastie.

deep1

Upozornenie: poradie levelov internetu je číslované inak ako v ostatných článkoch: Level 0 – Level 6. Čím vyššie číslo, tým hlbší web. So získanými informáciami narábajte opatrne a surfujte aj naďalej zodpovedne.

Level 0

Level 0 tvorí väčšina stránok prístupných bežným ľuďom. Hovoríme o tých, ktoré dokážu bežné vyhľadávače nájsť, čiže napríklad Facebook, Youtube, alebo Wikipédia. Predstavte si to ako oceán, po povrchu ktorého sa len plavíte, prípadne sa ponoríte pre niečo zaujímavé.

Vezmite si ale ponorku a nájdete desiatky biliónov rôznych stránok, ktoré väčšina ľudí nikdy nevidela. Obsahujú všetko od nudných štatistík po ilegálny obchod s ľudskými orgánmi.

Level 1 – the Deep Web

Pre surfovanie v týchto hĺbkach webu potrebujete špeciálny softvér TorBrowser. Tor je najtemnejším kútom internetu. Ide o zbierku utajených webstránok s koncovkou .onion, na ktoré sa dostanete pomocou Tora. Ten zabezpečí, že vaša aktivita na týchto stránkach bude anonymná a nebude ju možné vystopovať.

deep2
deep3

Level 2

V tomto leveli Deep Webu sa dajú nájsť skryté knihy, alebo utajované dokumenty.

deep4
deep5
deep6

Level 3

V tejto časti webu sa nachádza ďalší obsah ako obchod z drogami, zbraňami, pedofilné fóra alebo skrytá wikipédia.

deep7

deep8

deep9
deep10

deep11
deep12

Level 4

Táto úroveň je posledná, na ktorú sa môžete dostať s Torom. Ak po tomto leveli chcete siahnuť ešte hlbšie, je potrebný dodatočný šifrovací softvér. Pretože po tejto úrovni existuje veľa profesionálnych hackerov, ktorí hľadajú svoje obete. Obsah tvoria teroristické, či anarchistické stránky.

Prostredníctvom Toru v tomto leveli si dokonca môžete objednať vraždu. Všetky transakcie sa robia v bitcoinoch, elektronickej mene, ktorá sa prakticky nedá vystopovať.

Na jednej zo stránok nájomných zabijakov je dokonca presne uvedený cenník. Za vraždu bežného človeka zaplatíte 20-tisíc eur, vražda vysokého vládneho činiteľa vás vyjde na 50-tisíc eur a ak by ste chceli vyprevadiť zo sveta spolumajiteľa vašej firmy, môžete zaplatiť až 200-tisíc eur.

deep13
deep14
deep15
deep16
deep17

Level 5

Na tejto úrovni nájdete stránky týkajúce sa: klasifikovaných experimentov, konšpiračných teórií, databázy, obchody s ľuďmi a ľudskými orgánmi.

Najdesivejšiu stránku, ktorú bolo možné na Deep Webe nájsť, vytvoril údajne istý bohatý doktor z niektorej z východoeurópskych krajín. Ten predával deti ako živé sexuálne hračky. Amputoval im všetky končatiny, vytrhal zuby a chirurgickým zákrokom z nich spravil hluchonemých slepcov.

deep18
deep19
deep20
deep21

Level 6 – Mariana´s Web (podľa Mariánskej priekopy – najhlbšie miesto zemského povrchu)

Toto je posledná úroveň Deep Webu. Ak sa dokážete dostať až takto hlboko a ovládnuť túto úroveň, môžete prakticky ovládnuť celý internet, pretože na tejto úrovni sa nachádzajú obrovské a základné databázy. Ak viete ovládnuť základnú dátovú základňu, môžete hackovať bankové účty, meniť názvy webových stránok a podobne.

deep22

Grafické zobrazenie levelov internetu v porovnaní k ľadovcu spolu s podrobným popisom, po anglicky, nájdete tu.

Zdroj:

http://allahboutdeepweb.blogspot.sk/

http://deepweb.wikia.com

http://magazin.atlas.sk

Pokračovanie: najviac creepy stránky na rozhraní levelov 1 – 2

loading...
Odporúčané články
  • Anonym

    sory je ich 8 ne 6 🙂 mariana je 5

  • Deep web a dark web je rozdiel. Deep web je aj disqus, všetko kde je potrebná registrácia. No a na dark web sa dostane človek už len cez tor

  • eriskooo

    myslim, ze nic trapnejsie som tento mesiac necital 😀

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter