TOP 6 Najhorších filmových adaptácií počítačových hier


Vezmite geniálny nápad úspešnej počítačové hry, orežte ho o všetkú charizmu a vyšlite do kín. Profit – alebo taktiež hanba.

6. Max Payne (2008)

Starpulse

starpulse.com

Drsný policajt, ktorému obrovská korporácia zavraždila ženu a malé dieťa kvôli testu novej drogy Valkýra, sa vydáva na cestu pomsty, plnú krvi, násilia a halucinácií, ktoré vás pri monitore doháňali k šialenstvu. Originál od fínskeho štúdia Remedy bol plný skvelých nápadov – Noirova atmosféra a akcia sa miešala s komiksovými predeleniami so skutočnými hercami a celé to bolo šmrncnuté prvkami severskej mytológie. Film je generická akčná smršť s plochým Markom Wahlbergom, nevýraznú Milou Kunis a rapperom Ludacrisom v úlohe pôvodne bieleho a starého detektíva Jima. Pretože v každom filme musí byť minimálne jeden černoch, že áno?

Aktuálne hodnotenie na IMDB: 5,4 / 10

Originál:

gamezone612

5. Postal (2007)

postal_buzzparadisefr

buzzparadise.fr

Dvojdielna séria hier z rokov 1997 a 2003 stavila na dve veci. Násilie, nechutnosti a šok, preto sa často objavovala v hľadáčiku cenzorov. Násilie len tak pre zábavu, močenie na obete, ktorým ste lopatou odsekli hlavu alebo použitie živých mačiek miesto tlmiča na automatickú pušku síce pôsobí nechutne, ale … No dobre, je to nechutné, ale nie tak, ako rovnomenný film od režiséra Uwe Bolla, ktorý patrí vďaka extrémne zlým snímkam s herným námetom k najnenávidenejším osobám ako filmového, tak herného priemyslu. Teroristi z Al-Kajdy, nacisti, Liliputi, jadrové zbrane – pripadá vám to ako kvalitná záležitosť? Vo filme to nájdete všetko …

Aktuálne hodnotenie na IMDB: 4,4 / 10

Originál:

čima-Nux

4. Mortal Kombat (1995)

mortalkombatwikiamortalkombat.wikia.com

Hra bola typická mlátička, ktora v deväťdesiatych rokoch leteli na počítačoch, ale aj na automatoch v maringotkách. Na ľavej strane obrazovky jeden bojovník, na pravej druhý – bijú sa, kým jeden nepadne. Ako z toho urobiť scenár na hodinu a pol? Veľa naťahovaných bitiek a blbých hlášok – „Môžeš pozrieť do mojej duše, ale nikdy ju nebudeš vlastniť!“ Počudovaním je, že režisér Paul WS Anderson bol schopný o dva roky neskôr natočiť skvelý horor Horizont udalostí.

Aktuálne hodnotenie na IMDB: 5,8 / 10

Originál:

giantbombcom

giantbomb.com

3. Wing Commander (1999)

arcadesushi

arcadesushi.com

Tento film nie je blbý, ani omylom. Pozemšťania bojujú o existenciu s rasou veľmi múdrych Marťanov rasy Kilrathi. Boje vo vesmíre, technika i hviezdne lode majú unikátny analógový nádych a nekopírujú nič a nikoho. Réžie sa ujal legendárny herný vývojár Chris Roberts, ktorý stojí za celú päťdielnu herné sériou Wing Commander, ktorá nastolila základné pravidlá, ako majú vyzerať vesmírne simulácie. Toto absolútne iné poňatie veľkorozpočtového filmu je vidieť na kulisách, efektoch aj voľbe hercov. Kapitána vesmírnej lietadlovej lodi tú hrá David Suchet (Hercule Poirot), tajného agenta charizmatický Tchéky Karyo a veliteľku letky krásna Saffron Burrows. Ale zásadný problém je s hlavnými hrdinami. Mladých pilótov hrajú Freddie Prinze Jr. a Matthew Lillard, ktorí sú slizkí, nevedia hrať a neveríte im ani slovo.

Aktuálne hodnotenie na IMDB: 4,0 / 10

Originál:

mobygames

mobygames.com

2. Lara Croft: Tomb Raider (2001)

tomb5.jpg

hollywood.com

Premárnená príležitosť, zvlášť vzhľadom k obsadeniu. Drsnú archeologička Laru Croft tu hrala Angelina Jolie, v ďalších úlohách sa mihli Daniel Craig (neskorší James Bond) alebo Chris Barrie, ktorého poznáte ako Rimmera zo seriálu Červený trpaslík. Forma prevládla nad obsahom a aj napriek všetkej snahe sa nepodarilo dosiahnuť nič výnimočného. Pôvodná hra dokázala vo svojej dobe bravúrne skombinovať najlepšie prvky 2D skákaček s 3D prostredím, film je len priemerná a zapomenutelná akcia.

Aktuálne hodnotenie na IMDB: 5,7 / 10

Originál:

Tomb_Raide Wikia

tombraider.wikia.com

1. Hitman (2007)

Hitman movie poster UK
Portrét geneticky vyšľachteného a absolútne nemilosrdného zabijaka, Agenta 47. Chladnokrvný nájomný vrah, ktorý pri svojich akciách využíva prevleky, svoje okolie a nikdy ho nikto nevidí, je tu podaný ako citovo rozorvaný teenager. Film ignoroval základnú myšlienku hernej série, ktorá má už päť pokračovaní – môžete odviesť prácu s minimom hluku, alebo sa správať ako neľútostný psychopat. Väčšina hráčov volila prvú možnosť a z filmu boli sklamaní.

Aktuálne hodnotenie na IMDB: 6,3 / 10

Originál:

computerenjoyment2_blogspot_com

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter