TOP 5 úchvatných robotov


Všetcí, ktorí máte radi techniku ​​a robotické novinky, sa budete na tieto ľudské výtvori pozerať s radosťou a nadšením. Nečakajte však prehliadku technických zázrakov v štýle bojových droidov. Toto sú na prvý pohľad len hračky. Zato ale sakramentsky vynaliezavé a v niekoľkých prípadoch aj prekrásne.

5. Kompaktný dávkovač rajčín

imgur.com

Chýtí vás niekedy pri rannom behu poriadna chuť na šťavnatú paradajku? Váše ranne chute za vás vyriešili opäť ľudia z krajiny vychádzajúceho slnka. Roztomilého robotika, ktorý zrazu môže niesť hneď sedem paradajok a všetky ich z posedu na vašom chrbte môže servírovať rovno do úst. Je to tak roztomilá kravina, že nepochybujeme o jej úspechu – keď nie v zahraničí, tak minimálne na japonskom trhu.

4. MorpHex

tumblr.com

Chôdzu robotíka MorpHex môžeme prirovnať ku chôdzi kraba alebo pavúka. Dokáže sa zmrštiť do gule a sám sa v tomto stave rozpohybuje. V pokojnom stave, keď sa úplne roztvorí, vyzerá ako lotosový kvet. Toto je jednoducho robotická nádhera.

3. Robotický pavúk

tumblr.com

Nemáte zrovna vrelý vzťah k pavúkom? Tak to zrejme nebudete radosťou šalieť ani z tohto robotického pavúka, ktorý vďaka skvelému systému a dobre naladenému ovládaniu naozaj perfekrně napodobňuje pohyb svojich živých predlôh. Mrknite na video, kde tancujú v rytme salsy.

2. Robot umelec

58b0acd2ea8dd9188ead5f3acaa5513d
thecreatorsproject.vice.com

Nikdy ste nemali chuť sa nechať zvečniť na papier od nadaného umelca? Tato robotická vychytávka zvaná Paul zachytí kamerou vašu podobu a potom vás podľa seba nakreslí na papier. Ale na rozdiel od živého umelca sa vám nebude snažiť nijako lichotiť výsledkom.

1. Cubli

neowin.net

Cubli je prekvapivá kocka. Taká, ktorá dokáže balansovať na svojej hrane. A vyzerá to naozaj úžasne.

 

 

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter