TOP 22 najšialenejších súťaží z celého sveta!


Človek je už od prírody súťaživí, čo je veľmi dobré.  Avšak, v niektorých prípadoch si tú súťaživosť vybíja pomerne neobyčajne. Napríklad, ako je to v týchto 22 veľmi zvláštnych súťažiach, ktoré si môžete pozrieť!

22. Svetový šampionát fúzov a brady

najzvlastnejsie-sutaze1najzvlastnejsie-sutaze2

Šampionát s viac ako 15 rôznymi kategóriami sa v USA a v Európe organizuje už od roku 1990. Pozrite si, ako vyzerajú bradáči počas Movembra.

21. Naháňanie syra z Cooper’s Hill

najzvlastnejsie-sutaze3najzvlastnejsie-sutaze4

V tejto súťaži sa súťažiaci ženú za 4 kilovým syrom, ktorý je odštartovaný zo strmého kopca Cooper’s Hill. Každý rok sa pri tejto súťaži zraní niekoľko účastníkov a divákov. Napríklad v roku 2005 musela byť súťaž na chvíľu pozastavená – čakalo sa, kým príde sanitka naspäť z nemocnice.

20. Šampionát vzdušnej gitary

najzvlastnejsie-sutaze5najzvlastnejsie-sutaze6

Takýchto súťaží je hneď niekoľko, ale výročný svetový šampionát, je z nich najväčší. Každý rok sa odohráva vo Fínsku.

19. Zariekavanie dážďoviek

najzvlastnejsie-sutaze7najzvlastnejsie-sutaze8

V Anglicku sa tento šampionát uskutočňuje už od roku 1980. Každý účastník dostane svoj štvorec pôdy a vo vyhradenom čase musí nájsť čo najviac dážďoviek. Rekord drží 10-ročné dievčatko, ktoré ich našlo 567.

18. Nosenie manželiek

najzvlastnejsie-sutaze9najzvlastnejsie-sutaze10

Tieto preteky sú špecifické tým, že cez celú dráhu musíte preniesť svoju partnerku. Pretek je populárny v mnohých krajinách a vo Fínsku sa potom uskutočňujú svetové majstrovstvá.

17. Súťaž plačúcich detí

najzvlastnejsie-sutaze11najzvlastnejsie-sutaze12

Táto súťaž so svojou  400 ročnou tradíciou sa každú jar organizuje v japonskom Tokiu. Mladí zápasníci sumo sa snažia svoje priradené dieťa čo najskôr rozplakať robením ksichtov a zvukov. Hovorí sa, že táto súťaž prináša deťom pevné zdravie.

16. Pretláčanie prstami na nohách

najzvlastnejsie-sutaze13najzvlastnejsie-sutaze14

Majstrovstvá v pretláčaní prstami na nohách sa každoročne koná v Anglicku v Bentley Brook Inn. Začalo to v roku 1974, kde sa takto zabávali v miestnej krčme.

15. Preteky záhradných traktorov

najzvlastnejsie-sutaze15najzvlastnejsie-sutaze16

Závody na týchto záhradných strojoch sú populárne predovšetkým v USA, Británii a Austrálii. V Amerike je dokonca niekoľko národných organizácií.

14. Kameň, papier, nožnice

najzvlastnejsie-sutaze17najzvlastnejsie-sutaze18

Túto „hru“ pozná snáď každý na svete, a tak je jasné, že existuje niekoľko súťaží po celom svete. Aj keď je výhra teoreticky náhodná, súťažiaci tvrdia, že sa snaží na protihráčovi vypozorovať, čo si vyberie.

13. Majstrovstvá v grimasách

najzvlastnejsie-sutaze19najzvlastnejsie-sutaze20

Ak poznáte niekoho, kto sa často a dobre škerí, ​​zapíšte ho do majstrovstiev, ktoré sa organizuje každý rok v Anglicku počas festivalu Crab Fair.

12. Pľuvanie čerešňových kôstok

najzvlastnejsie-sutaze21najzvlastnejsie-sutaze22

Už 41 rokov sa organizujú medzinárodné majstrovstvá v pľutí kôstok, v sadoch, v Michigane. Rekordná vzdialenosť je 28,5 metra!

11. Hádzanie čiernym pudingom

najzvlastnejsie-sutaze23najzvlastnejsie-sutaze24

Svetový šampionát v hádzaní čiernym pudingom sa koná v Anglicku, druhú nedeľu v septembri. V súťaži máte tri pokusné hody, kde musíte hodiť čierny puding zabalený do dámskych pančúch a zhodiť tak čo najviac yorkshirských pudingov zo 6metrovej plošiny.

10. Závod švábov

najzvlastnejsie-sutaze25najzvlastnejsie-sutaze26

Počas štátneho sviatku Austrálie, Dňa Austrálie, sa v hoteli Story Bridge odohrávajú preteky švábov. Tí sa vypustia uprostred plachty a ten, ktorý sa dostane na okraj najskôr, vyhráva.

9. Lezenie na palmy

najzvlastnejsie-sutaze27najzvlastnejsie-sutaze28,

Táto súťaž sa organizuje v deň nezávislosti v Bondowoso v Indii. Tímy súťažiacich sa snažia vyšplhať na 9 metrové palmy a získať darčeky zavesené na vrcholku.

8. Závod s posteľami

najzvlastnejsie-sutaze29najzvlastnejsie-sutaze30

Preteky s posteľami sa odohrávajú po celom svete a väčšinou majú charitatívny význam. Budúci rok to bude už 50. ročník pretekov Great Knaresborough Bed Race v Anglicku s dráhou, ktorá má vyše 3,5 km.

7. Pokrývanie včelami

najzvlastnejsie-sutaze31najzvlastnejsie-sutaze32

Súťaž v pokrývaní včelami sa organizuje predovšetkým v Číne. O víťazovi sa rozhodne podľa hmotnosti včiel na tele súťažiaceho. Rekordman mal na sebe skoro 40 kilogramov včiel, teda asi 350 tisíc kúskov včiel.

6. Preteky na lopate

najzvlastnejsie-sutaze33najzvlastnejsie-sutaze34

Preteky na lopate sa zrodili z toho, ako si vlekári uľahčovali cestu zo zjazdovky. Súťaží sa na obyčajných i upravených lopatách a pretekári môžu dosiahnuť rýchlosť až 100 kilometrov za hodinu.

5. Nechtopiáda

najzvlastnejsie-sutaze35najzvlastnejsie-sutaze36

Už 10 rokov sa organizuje nechtopiáda s niekoľkými kategóriami, či už viac tradičnými alebo bláznivými, ako vidíte na fotkách.

4. Súťaž v batolení

najzvlastnejsie-sutaze37najzvlastnejsie-sutaze38

Opäť sa nájde niekoľko súťaží po celom svete, ale najväčšia sa odohrávala v Číne, kde sa jej zúčastnilo 451 batoliat.

3. Hod mobilným telefónom

najzvlastnejsie-sutaze39najzvlastnejsie-sutaze40

Svetové majstrovstvá sa konajú vo Fínsku, ale inak môžete nájsť aj menšie súťaže, ktoré sa uskutočnujú v iných krajinách. Mnohé sú sponzorované organizáciami zaoberajúcimi sa recykláciou. Súťažiaci preto dúfajú, že vyhrajú nový telefón. Rekord v hode je zatiaľ 109 metrov.

2. Preteky na pštrosoch

najzvláštnejší-súťaže41najzvlastnejsie-sutaze42

Táto súťaž je populárna predovšetkým v Afrike a v niektorých kútoch Ameriky. Preteky na pštrosoch sa vlastne moc nelíšia od klasických dostihov.

1. Šampionát vzdušného sexu

najzvlastnejsie-sutaze43najzvlastnejsie-sutaze44

Ak ste krútili hlavou pri vzdušnej gitare, tak túto súťaž nebudete chápať už vôbec. Od roku 2009 sa v Amerike organizuje národná tour v tejto bizarnej súťaži.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter