TOP 20 Zaujímavých faktov o seriály The Walking Dead


Seriál The Walking Dead (Živí mŕtvi) práve teraz pokračuje svojou 5. sériou, a preto sme si posvietili na tie najväčšie zaujímavosti, ktoré o tomto seriáli kolujú internetom a zhrnuli sme ich do TOP 20.

WalkingDead

20. CARLOVI ROBÍ DABLÉRKU 31 ROČNÁ ŽENA

Keď Rickov syn, Carl, hrá v seriáli, vystupuje ako 15 ročný chlapec. V kaskadérskych záberoch ho však nahradzuje 31 ročná žena, ktorá sa volá Ashley.

19. GUĽKA V RICKOVOM VRECKU

Rick si od smrti svojej manželky nosí vo vrecku guľku, ktorá ju zabila.

18. ODDELENÉ JEDÁLNE

Na pľaci, kde sa natáča seriál sú vždy dve jedálne. Jedna pre živých a druhá pre mŕtvych. Ťažko povedať, či to je kvôli tomu, aby mŕtvi neumazali sedačky svojimi kostýmami, alebo aby živí kvôli pohľadu na mŕtvych neumazali sedačky svojimi zvratkami.

17.  NEEXISTUJÚCE MESTO

Rick a jeho rodina pochádza v seriáli z mesta King County. Toto mesto nielen že neexistuje, ale bolo pomenované na počesť majstra hororu Stevena Kinga.

16. PLÁNUJE SA SPIN-OFF

Svet The Walking Dead sa rozšíri o ďalšiu príbehovú líniu. Autor Robert Kirkman oznámil, že sa už natáča spin-off.

15. PRVÁ EPIZÓDA

Prvá epizóda seriálu Živí mŕtvi bola odvysielaná príznačne na Halloweensku noc. Volala sa „Days Gone By“.

14. VRAŽEDNÁ 3.SÉRIA

V tretej sérii bolo zabitých viac ľudí ľuďmi, než ľudí zombie. Presne 17 ľudí zomrelo a z toho 14 ich bolo zabitých ľuďmi.

13. ZOMBIE MUSIA BYŤ POTICHU

Pri natáčaní musia mŕtvi mlčať. Zvukári pridávajú zvuky, ako ich „vlečenie“ a všetky škreky v postprodukcii.

12. DARYLOVA KUŠA

Ak chcete vlastniť kušu, ktorou terorizuje mŕtvych obľúbenec Daryl, máte možnosť. Walmart jej kópiu predáva za 300 dolárov.

11. ZOMBIE PRI NATÁČANÍ SKUTOČNE JEDIA

Niektoré obzvlášť nechutné scény, kedy mŕtvi niečo jedia, sú skutočné. Len s tým rozdielom, že všetko ľudské mäso na pľaci je len zafarbená šunka.

10. BRITSKÍ HERCI

Ricka, Maggie ani Guvernéra nehrajú Američania. Všetci traja sú Briti. Konkrétne 41 ročný Andrew James, ktorý hrá práve Ricka je z Londýna.

9. ZOMBIES SÚ STÁLE HNUSNEJŠIE

Nezdá sa vám, že zombíci sú sezónu od sezóny škaredšie? Je to zámer. Po každej sezóne sa maskám mŕtvych pridajú nejaké šrámy, aby vyzerali opotrebovanejšie.

8. HBO O SERIÁL NEMALO ZÁUJEM

Keď sa rozhodovalo o tom, na akej televízii bude seriál vysielaný, televízia HBO ho odmietla. Mysleli si, že seriál je moc brutálny. Áno, je to tá istá televízia, ktorá vysiela Boardwalk Empire alebo Game of Thrones.

7. ŠKOLA NAMIESTO VÄZNICE

Ohľadom 3. série, ktorá sa z väčšiny odohráva vo väznici. Najskôr bola na konanie tejto serie určená škola. Nakoniec sa producenti práve kvôli solídnym bezpečnostným prvkom rozhodli pre opustené väzenie.

6. MŔTVI NEMRKAJÚ

Všimnite si, že zombíci v seriáli The Walking Dead nemrkajú. Sú na to trénovaní. Preto si myslíme, že ideálnou voľbou pre casting seriálu by bol Fantomas.

5. HYUNDAI AKO SPONZOR

Tiež vám príde divné, že v polomŕtvom svete je až neuveriteľné množstvo áut od spoločnosti Hyundai? Je to tzv. Product placement. Hyundai je sponzorom relácie.

4. PRÍLIŠ VEĽA HÔR

V prvých sériách, kedy sa príbeh odohrával v blízkosti mesta Atlanta, je v pozadí vidieť mnoho hôr. Faktom však je, že Atlanta leží na takmer nerušenej rovine.

3. DARYL VS. STRÁNSKÝ

Obľúbená postava Daryl Dixon, je veľmi podobný českému hercovi a dabérovi Martinovi Stránskemu, ktorý daboval napríklad aj Dr. House. Stránský potom zhodou okolností práve Daryla dabuje.

2. PODĽA KOMIXU

Seriál The Walking Dead je natočený na motívy komixu od Roberta Kirkmana. Tento komix má na Slovensku preklad Živí, mŕtvy – Walking dead, preto tiež tento názov.

1. ZOMBIE ŠKOLA

Komparzisti na zombíkov musia navštevovať špeciálne školy, kde sa naučia, ako správne mrtvolácky chodiť.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter