TOP 20 vecí, ktoré ste po celý život čistili zle!


Čistenie je jedna z aktivít, ktorú moc ľudia zrovna v láske nemajú. A práve pre nich tu máme pár tipov, ako si túto činnosť aspoň trochu zjednodušiť či uľahčiť. Poďte sa s nami mrknúť na týchto top 20 rád a vyčistite si domácnosť! 

1. Čistenie obrazov … pečivom!

cistenie-inak1

Vynikajúci tip, ktorý určite zaujme každého maliara – svoje obrazy si môžete jemne očistiť pečivom. Nevieme síce, na akom princípe to funguje, ale vraj funguje!

2. Mikrovlnka + ocot = ako nová!

cistenie-inak2

 

Do nádoby nalejte ocot, mikrovlnku nastavte na 5 minút na najvyšší výkon a voilá – budete ju mať ako novú!

3. Odstránenie vodného kameňa na sprche

cistenie-inak3

 

Opäť budete potrebovať ocot – popravde budete potrebovať ocot pri väčšine z týchto tipov. Tu ho stačí naliať do vrecka a to potom uviazať okolo sprchy. Po hodine ju stačí opláchnuť vodou a po kameni nebude ani stopa!

4. Vínny kameň pre milovníkov toastov

cistenie-inak4

 

Ak je toastovač váš každodenný pomocník, mali by ste si zaobstarať vínny kameň, čiže vínan draselný (prášok do pečiva bez fosfátov). Ten vám potom s pomocou vody odstráni akúkoľvek nečistotu.

5. Preč so škvrnami na koberci!

cistenie-inak5

 

Snáď aj vynálezca kobercov mal problém s ich čistením. S týmto trikom budú však škvrny minulosťou! Najskôr na škvrnu nalejte trochu octu a potom na ňu ešte nasypte jedlú sódu (sóda bikarbóna). Obe látky nechajte chvíľu pôsobiť a potom ich vydrhnite handrou a pre istotu ešte povysávajte.

6. Čistenie prachu zo žalúzií? Hračka!

cistenie-inak6

 

Prach na žalúziách, to je proste zlo. A jeho utieranie ešte väčšie! Pravdaže, ak si vezmete na pomoc starú ponožku, budete to mať behom chvíľky. Jednoduché a efektívne!

7. Mixér sa o seba postará sám

cistenie-inak7

 

Mixér je na čistenie parádny! Stačí do neho naliať trochu horúcej vody, pridať kvapku jari a na minútku ho pustiť. On sa už o seba postará!

8. Odstránenie vlasov z hrebeňa

cistenie-inak8

 

Dlhé vlasy môžu byť niekedy prekliatím, zvlášť pre váš hrebeň. Pokiaľ už na ňom máte viac vlasov ako na hlave, vezmite si nožnice a vlasy pozdĺžne na hrebeni prestrihnite. Zvyšok už je hračka!

9. Posoľte si liatinové panvice

cistenie-inak9

 

Kuchynská soľ a voda perfektne pôsobí na zašlú liatinu. A ak chcete, aby vám panvičky dlhšie vydržali, trocha oleja na koniec vôbec neuškodí!

10. Prejdite kávovar octom

cistenie-inak10

 

Po tomto článku naši čitatelia pravdepodobne vykúpia všetok ocot. Aj kávovar by ste mali raz za čas prehnať zmesou octu a vody. Tým odstránite všetky usadeniny a nečistoty a káva bude mať opäť skvelú chuť – teda za predpokladu, že kávovar ešte potom niekoľkokrát vymyjete čistou vodou, aby ste sa zbavili octovej pachuti.

11. Pasta na staré topánky

cistenie-inak11

 

Veľa ľudí dáva špinavé topánky do práčky. To však nie je úplné šetrné k materiálom a väčšinou vám potom predajca neuzná prípadnú reklamáciu. Zašlé topánky si však môžete vybieliť kefkou a zubnou pastou, najlepšie s bieliacim účinkom.

12. Zemiak na strúhadlo

cistenie-inak12

 

Strúhadlo je rozhodne jeden z kuchynských nástrojov, ktorého čistenie je najväčšia otrava. Zvlášť ak ho nevyčistíte hneď po použití. Nerobte si však starosti a nastrúhajte si zemiak. Ten totiž obsahuje kyseliny, po ktorej usadeniny pôjdu ľahko zmyť.

13. Vyčistite si aj zubnú kefku

cistenie-inak13

 

Kefku by ste si mali pravidelne meniť, neuškodí však ani jej občasné vyčistenie. Nechajte si ju ponorenú v pohári s (čím iným než) octom a máte vybavené. Samozrejme si ho potom nezabudnite poriadne vypláchnuť vo vode, inak vás pri čistení zubov čaká nepríjemné prekvapenie.

14. Svieža voňa matracov

cistenie-inak14

 

Na odstránenie zatuchnutého zápachu matracov, aj vo fajčiarskej domácnosti, skvelé funguje sóda bikarbóna (jedlá sóda). Nasypte sódu rovnomerne na matrac a nechajte ju hodinu pôsobiť, potom ju poriadne povysávajte.

15. Na prach jedine obrúsky do sušičky

cistenie-inak15

 

Na utieranie prachu vám skvelé poslúžia obrúsky do sušičky. Ich anti-statické schopnosti následne pomáhajú proti ďalšiemu usadzovaniu prachu. Skvelé!

16. Čistenie plechu na pečenie

cistenie-inak16

 

Ak to u vás v kuchyni stále vonia ako v pekárni, určite oceníte tento tip. K vyčisteniu plechu na pečenie budete potrebovať len dve prísady – jedlú sódu a peroxid vodíka. Uvidíte, že sa plech vyčistí skoro sám! Skoro.

17. Tequilla na dosky na krájanie?

cistenie-inak17

 

Nie tak celkom tequila. Ale ak máte radi tequilu, určite doma budete mať soľ a citrón. A práve tieto dve ingrediencie sú na čistenie dosiek na krájanie perfektné! Nakoniec ešte dosku opláchnite vodou a jarou.

18. Detské hračky umyjete ľahko a rýchlo!

cistenie-inak18

 

Že je umývačka na riady dar z nebies dokazuje aj tento tip. Hračky vašich ratolestí totiž do nej stačí naskladať a stlačiť to krásne tlačidlo, ktoré ju zapne. 

19. 3 kroky na vyčistenie rúry

cistenie-inak19

 

„Tá rúra zase vyzerá!“ Už ani nespočítáme, koľkokrát sme si toto povedali. Ak vaša rúra tiež dostala na frak, pripravte si pastu z vody a jedlej sódy. Tým rúru vydrhnite a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom zmes vyškrabte a rúre ešte doprajte sprchu z vody a nášho obľúbeného octu. Potom už len rúru nechajte cca 20 minút ísť na nízky výkon a máte vybavené!

20. Zvieracie chlpy? Už nikdy viac!

cistenie-inak20

 

Nočná mora gazdiniek v domácnosti s chlpatými miláčikmi. Áno, hovoríme o zvieracích chlpoch. Ešte že človek vynašiel gumové rukavice! Prejdite nimi pohovku a chlpy sa vám na rukavicu nalepia samé!

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter