TOP 19 hrôzostrašných miest, ktoré vám nedajú spať!


Strašidelná miesta, po ktorých Vám nabehne husia koža. Strašidelné miesta nie sú len v hororoch! Temné lesy, opustené mestá alebo neortodoxné múzea, to všetko nájdete v našom dnešnom top zozname strašidelných a hrôzostrašných miest.

1. Les Hoia-Baciu, Rumunsko

Tento les je známy pod označením „rumunský Bermudský trojuholník“. Stratilo sa tu veľa ľudí, boli tu nahlásené výskyty UFO, zvláštne nevysvetliteľné úkazy a ďalšie.

nejstrašidelnějších-miesta1

  

2. Parížske katakomby, Francúzsko

Parížske katakomby alebo inač povedané obrovská zbierka kostí, ktorá sa nachádza pod ulicami Paríž a našli by ste tu približne 6 miliónov tiel.

nejstrašidelnějších-miesta10

  

3. Mütterovo múzeum, Philadelphia (USA)

Mütterovo múzeum je zasvätene lekárskej histórií a anomáliám. Nájdete tu rôzne znetvorené orgány, kosti a embryá. Strach, ktorý Vás bude prenasledovať až dostanete k vstupu zadarmo.

nejstrašidelnějších-miesta2

  

4. Varosha, Cyprus

Varosha je kompletne opustené mesto. Pôvodne to ale bol dovolenkový raj, jazdila sem prevažne elita podnikateľov a filmových hviezd. Niektoré hotely boli zarezervované až na 20 rokov dopredu. Ale čas sa tu zastavil v roku 1974. Pri invázii Turkov totiž bolo mesto počas pár hodín evakuované. Nikto už sa nevrátil, vstup je totiž povolený len tureckým vojakom a zástupcom OSN.

nejstrašidelnějších-mista6

  

5. Oradour-sur-Glane, Francúzsko

Táto malá dedinka bola zničená nacistami počas druhej svetovej vojny. Mesto bolo vypálené a všetci jeho obyvatelia popravení. Základy tu však stoja dodnes.

nejstrašidelnějších-mista3

  

6. Brána do pekla, Turkménsko

Pred 40 rokmi sem prišli Sovietski geológovia, aby tu vyťažili zemný plyn. Pri vŕtaní však narazili na podzemnú jaskyňu a celý komplex sa tak zrútil. Plyn začal unikať do okolia, a tak sa rozhodli ho zapáliť. To ešte nevedeli, že bude horieť dodnes.

nejstrašidelnějších-mista19

  

7. Vodné pevnosti Maunsell, Anglicko

Tieto vojenské stavby tu boli postavené ako obrana proti nacistom počas druhej svetovej. Dodnes stoja a prázdne chránia vody Anglicka.

nejstrašidelnějších-mista5

  

8. Hrad Leap, Írsko

Hrad Leap je jeden z nejstrašidelnějších hradov na svete. Vraj sa v jeho chodbách potuluje duch. Historicky sa tu udialo mnoho masakrov, vrátane bratovraždy, a samotné základy hradu sú vraj postavené na rituálnej pôde starých druidov.

nejstrašidelnějších-mista7

9. Stredisko San Zhi, Taiwan

Stredisko San Zhi bolo postavené ako luxusná dedina pre znudené bohaté rodiny. Avšak, počas stavby sa tu udiala séria podivných úmrtí, a tak sa od strediska upustilo. Dodnes je prázdne a miestni hovoria, že tu straší.

nejstrašidelnějších-mista9

10. Wonderland, Čína

Wonderland mal byť čínsku verziou Disneylandu. Pri stavbe ale nastali problémy a tak projekt zanikol. Základy sú ale stále na svojom mieste, uprostred pustiny.

nejstrašidelnějších-mista11

11. Jakubova studňa, Texas

Táto prírodná studňa je hlboká cez 30 metrov. Veľa miestnych sa sem chodí potápať, aj napriek tomu, že je studňa lemovaná ostrými skalami. Na to doplatilo už veľa mladých potápačov.

nejstrašidelnějších-mista4

12. Kryžių kalnas ( „Hora krížov“), Litva

Kryžiu kalnas bolo miesto, kde Litvan smútili nad obeťami z vojen. Sovieti sa pokúšali dvakrát zrovnať miesto so zemou. Miestni obyvatelia sa však vždy rozhodli pahorok znova vybudovať. Dnes je tu vyše 100 tisíc krížov.

nejstrašidelnějších-mista14

13. Kabayanské jaskyne, Filipíny

Tieto jaskyne boli vytvorené miestnymi pred 600 rokmi, ako pohrebné miesto. Podľa archeológov sú tunajšie múmie jedny z najzachovalejších.

nejstrašidelnějších-mista15

14. Muynak, Uzbekistan

Muyak bolo kedysi rušné prístavné mesto pri Aralskom mori. Sovieti však more vysušili az Muyaku tak ostali len trosky v pustatine.

nejstrašidelnějších-mista16

15. Centralia, Pennsylvánia

Centralia bolo veľké ťažobné mesto. Kvôli nehode s vypaľovaním skládky, požiar zasiahol čierne uhlie pod mestom a to tak od roku 1962 nepretržite horí. Mesto bolo opustené, v súčasnosti tu žije asi 10 ľudí. Centralia bola jednou z inšpirácií pre film Silent Hill.

nejstrašidelnějších-mista17

  

16. Ostrov bábik, Mexiko

Neobývaný ostrov v kanáloch Xochimilco. Podľa povesti sa v kanáloch utopilo malé dievčatko z neďalekej dediny. Na breh sa potom začali neustále vyplavovať bábiky.

nejstrašidelnějších-mista18

17. Opustené metro v Cincinnati, Ohio (USA)

Na prelome 20. storočia malo byť v Cincinnati vystavené metro. Mestu však došli prostriedky, a tak projekt ukončilo. Tunely tak pod mestom zívajú prázdnotou.

nejstrašidelnějších-mista13

18. Jatinga, India

Jatinga je pomerne normálne mesto. Až na to, že v septembri a októbri sem lietajú vtáky spáchať hromadnú samovraždu.

nejstrašidelnějších-mista8

19. Tržnica Akodessewa, Togo

Voodoo je strašidelná viera, v ktorú verí viac ako polovica obyvateľov Togy. Na praktizovanie tejto viery sú však potrebné špeciálne „suroviny“. Na tržnici Akodessewa preto nájdete veci ako lebky, kože, parohy a ďalšie časti zvierat.

nejstrašidelnějších-mista12

ZDROJ:viralnova.com

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter