Top 15 najstupídnejších Béčkových filmov


Toxic avenger
Mysleli ste si, že poznáte tie najhoršie filmy aké boli kedy natočené? Máte pri filmoch ako Date movie alebo Epic movie pocit, že predstavujú spodinu kinematografie? Občas je nepredstaviteľné ako na tieto filmy mohol niekto plytvať prostriedkami a časom. Nasledujúci rebríček vás ubezpečí, že hranice stupídnych scén a nepochopiteľných dejov sa dajú posúvať do nekonečných rozmerov a známy výraz: „papier znesie všetko“ sa dá uplatniť aj na filmový kotúč, ktorý toho musí očividne zniesť oveľa viac. Samozrejme na rozdiel od už spomenutých amerických sérií založených na vyprázdňovaní sa a nadávaní každých 5 minút, sú nasledujúce snímky v istom slova zmysle výnimočnými dielami pre ich nekonvenčné nápady a spracovanie.

Ak budete mať potrebu overiť si či ide naozaj o tak strašné filmy aj po pozretí trailerov, berte na vedomie, že väčšina z nich môže vážne ohroziť výšku IQ, alebo vieru v ľudskú príčetnosť.

15. Toxic avenger

Pôvodne vychudnutý a nesmelý outsider sa po páde do toxického odpadu zmení v silné monštrum atypického vzhľadu s baletnými šatami okolo pásu.

Béčkarské štúdio TROMA vytvorilo už veľa pochybných, hlúpych filmov a séria s toxickým pomstiteľom je jeho vlajkovou loďou. Dementný scenár, takmer autistickí herci, hudba v štýle diska 80-tych rokov, sem tam pokusy o hororové scény scénky. A hlavne superhrdina ako samozvaný vykonávateľ práva, trestajúci zločincov a pomáhajúci občanom v núdzi.

Béčko ako remeň, ktoré neberie nič vážne a jeho celková demencia je pre mnohých kľúčovou zábavou. Toto veľdielo vzniklo z rozpočtu 475 tisíc dolárov. Ak sa predsa len rozhodnete tento skvost vidieť, prajeme pevné nervy a pre citlivejšie povahy aj pevné žalúdky.

14. Killer Klowns from Outer Space

Jedná sa o druh béčkového filmu, ktorého obsah vám môže byť jasný už len po prečítaní samotného názvu. Ide o neuveriteľne podivný sci-fi horor, v ktorom na zemi pristanú mimozemšťania, ktorí z nejakého dôvodu vyzerajú ako klauni a ich loď má tvar obrovského šapitó. Okamžite začnú s vyvražďovaním ľudí tým spôsobom, že ich balia do cukrovej vaty a jedia. Je to definitívne príklad najgýčovejšieho hororu 80-tych rokov a ak máte strach z klaunov už teraz, po tomto kúsku si už definitívne žiadneho na oslavu nepozvete.

Z kultúrneho hľadiska ide o výnimočný film, ktorý bol ako jediný z produkcie a réžie bratov Chiodových (Stephanom a Charlesom). Mimo tohto filmu (ktorý je pre jeho originalitu nezabudnuteľný) vytvárali efekty do niekoľkých ďalších béčkových hororov, ale aj do populárneho Elfa od Willa Ferrella (verte či nie).

13. Sharknado

Snímka Šarknádo je ďalším produktom eskalujúceho trendu produkovania filmov pre najnenáročnejšie, až psychicky zaostalé publikum. Pôvodný zámer bol pravdepodobne vytvoriť hororový upgrade na klasické béčkové katastrofické filmy a z nejakého záhadného dôvodu vyhral práve nápad vytvorenia tornáda, ktoré do seba nasalo asi všetky žraloky sveta, ktoré neúnavne rozosieva po meste a atakuje nimi o život bojujúcich obyvateľov. Ide samozrejme o klasických americký hrdinov, ktorí sa nedajú len tak ľahko a ihneď pochopia, že proti žralokom musia bojovať domácky vyrobenými výbušninami, prípadne motorovou pílou, ktorou aj dvojmetrového žraloka v okamžiku naporciujú ako sushi.

12. Megapiranha

Film Megapiraňa je klasickým vyústením série hororov, ťažiacich zo všetkých možných kreatúr, ktoré na vás môžu číhať pod hladinou. No keďže filmov o piraniach, žralokoch a anakondách je už ako mako, tvorcovia vzali ako fajn nápad posunúť túto ideu ďalej a vytvoriť priam godzilovú mutáciu pirane ktorá je schopná okrem hryzenia nevinných plavcov aj vyskočiť z vody a zložiť dole rovno vrtuľník.

Čo dodať, tieto filmy sa snáď predávajú samé.

11. Return of the Living Dead


Mnoho z týchto filmov v štýle 80-tych rokov vyniká perfektným uvedením, po ktorom však nasledujú neuveriteľne zlé herecké výkony. Práve vďaka nim sa tento film dostal do nášho rebríčka, aj keď z celkového hľadiska ide o výnimočne dobrú snímku na svoju dobu. Vo filme je veľmi dobré spracovanie kostýmov a napríklad „Tar man“, ktorý bol snáď najúžasnejšie vyzerajúci zombie vôbec. Film podľa niektorých zdrojov založil mýtus, že zombie jedia výhradne ľudské mozgy, ktorý spôsobil zmätok v povedomí verejnosti.

10. Army of Darkness


Army of darkness je jedným z filmov, o ktorom si poviete, že je tak strašný až je skvelý. Ide o pokračovanie série z názvom Evil dead, kde sa predavač pri strete z magickou knihou dostal do minulosti a musel si vybojovať cestu naspäť tým, že porazí temné sily a oslobodí kráľovstvo. Snímke sa musí uznať humornosť jednotlivých scén, ako aj výkon hlavného hrdinu, ktorý si aj napriek absurdite jednotlivých scén stále dokáže zachovať kamennú tvár a vodcovské schopnosti predavača zo supermarketu.

9. Hell Comes to Frogtown


Pred pozretím tejto snímky si vyskúšajte najprv predstaviť nasledovný obraz: žoldnier „Rowdy“ Roddy Piper musí prechádzať post-apokalyptickým svetom, bojovať proti obojživelným žabím ľuďom a zachrániť skupinu panien, aby zabezpečiť prežitie ľudstva tým, že im dá svoje semeno. Ak tak neurobí, skupina militantných sestier aktivuje výbušné zariadenie na jeho rozkroku a zbaví ho jeho „nádobíčka“.
Ako povrchná verziu filmu Children of man, tento film zobrazuje svet, kde je takmer každý neplodný, ale prostredím a dodanými príšerami sa prikláňa skôr k žánru ako The Road Warrior – Thundercats. Skvelá herecká rola pre Hot Roda, ktorý bol vždy lepší herec vo wrestlingovom ringu než pred filmovou kamerou.

8. Troll 2

Ak je bol tento film braný ako dokument o troloch, ktorí sa od pestovania zeleniny dostali ku kanibalizmu, môžete asi začať tušiť čo sa vyvinie zle. Aj napriek maximálnej absurdite deja bol film Troll 2 na preoceňovaní v roku 2010 prehlásený, za najlepší najhorší film.

Film pôvodne vznikol pri návšteve režiséra Claudio Fragasso v roku 1989 v Utahu, kde vznikol nápad na natočenie béčkového hororu o vegetariánskych Goblinoch, ktorí nakoniec prerástli do vraždiacich trolov s talentom zmiešať kanibalizmus a vegetariánstvo do jednej zvrátenej kombinácie.

Celkovo táto snímka pôsobí, ako jeden veľký vtip na diváka, no jeho absurdnosť je tak veľká, že sa u mnohých stal obľúbeným filmom pre kamarátske posedenia, s hláškami prerastajúcimi v obľúbené výroky pre každodenné situácie.

7. Rubber

Čakali ste podľa názvu poetický béčkový film odohrávajúci sa v obchode na gumenými výrobkami, či flexibilného zabijaka, alebo len metaforický popis hlavnej zápletky? Omyl. Žiaľ jedná sa o hororovú snímku, kde je hlavným prevtelením diabla obyčajná odhodená pneumatika, áno PNEUMATIKA. Kam sa hrabú všetky tarantinovské odkazy na posolstvo v inak nezmyselnom masakre v štýle Planéty teroru.

Tento film predstavuje nový originálny pohľad na to, ako sa nám môžu veci vypomstiť ak si ich nevážime a ako aj obyčajná pneumatika môže mať svoje city. Teda aspoň odhadujeme, že to bol pôvodný zámer režiséra Quentina Dupieuxa.

Rubber sa týmto stáva chaotickou silou, ktorá za sebou zanecháva skazu naprieč púštnou krajinou. Je to zábavná a zaujímavá snímka, no zároveň bezvýznamná a nepotrebná v svetovej kinematografii.

6. Death Bed: The Bed That Eats

História kinematografie dala vzniknúť tomuto filmu v roku 1977, ako poslednému prejavu režiséra a producenta George Barryho (kto vie prečo). Po dlhej dobe si ako jedna z mála podobných snímok našla aj cestu na DVD v rámci uspokojenia zberateľky aktívnych milovníkov zlých filmov z celého sveta.

Snímka nám rozpráva príbeh postele na ktorej spočinuli slzy démona, čo v nej prebudilo život a neuveriteľný hlad. Dej nemohol byť pre priemerného diváka jednoduchší. Je tu posteľ, tá posteľ je posadnutá, zje všetko a to vrátane: tínedžerov, kriminálnikov, balenia grilovaného kuraťa, či fľaše vína.

Dej nemôže byť jednoduchšie: Je tu posteľ, a to je zlé! To jej veci! Aké veci? No, posteľ nie je vyberavý, len o niečo bude robiť: Teens, zločinci, vedierka vyprážané kurča a fľašu vína sú v ponuke. Dokonca môže dostať aj zažívacie problémy, ktoré však dokonale vylieči fľaška Pepti Bismol príhodne ležiaca na posteli. Uznajte, že lepšie vsunutú reklamu ste nevideli ani v Transformeroch, kde sa sa chevrolet menil na vesmírneho robota.

5. I Bought A Vampire Motorcycle

Je komplikované začať rozumne úvod k tomuto veľdielu. Predpokladáme, že len úvodné slová traileru hovoria samé za seba: „Good motorcycles run on gasoline. This is a bad motorcycle, it runs on blood“

Jednoducho gýčovitá britksá hororvá komédia, čiastočne úspešná v satire na lacné americké horory z dielne Troma Entertainment. Bizarný film, ktorý sa neštíti ani scéne s hovoriacim výkalom v toalete hlavného hrdinu. Mnohí z vás asi nebudú mať odvahu si ho pozrieť, no ak predsa nebudeme vás súdiť.

4. FDR: American Badass

Existuje mnoho filmových fanúšikov označujúcich tento film za „celosvetovo strašný“, ale musíme sa spýtať znamená to, že nie je zábavný? FDR American Badass síce totálne zlyháva v účely jeho posolstva, no zároveň sa ukazuje ako zábavná komédia, čo by ho mohlo prakticky vylúčiť z nášho rebríčka.

Stále však ide o nepochopiteľnú zmes prekrútených historických faktov, ktoré majú ukázať, že aj ochrnutý (no stále sexuálne aktívny) Roosevelt môže na svojom plne vyzbrojenom vozíku bojovať proti rozmáhajúcej sa hrozbe vlkodlakov, ktorí rozpútali 2. svetovú vojnu.

3. Class of Nuke ’Em High

Ako následník prevej snímky v našom rebríčku (Toxic avenger), aj Class of Nuke ’Em High je verným dieťaťom nezaostávajúcim za psycho tvorbou dielne Troma Entertainment.

Príbeh sleduje osud strenej školy v New Jersey, ktorá je neštastne umiestnená priamo vedľa nukleárnej elektrárne. Na jednom z večierkou študenti vyfajčia rádioaktívnu marihuanu pestovanú študentským gangom, čoho následkom je otehotnenie študentky a splodenie mutanta, ktorý začne pobehovať po škole v štýle votrelca (cez vodovodné potrubie), spolu s ďalšími zmutovanými študentmi.

Film stojaci len za vloženie si prstov do úst po dopozeraní, pre zbavenie sa dojmu z neho.

2. ThanksKilling 3

Keďže sme do nášho rebríčku museli pre obmedzený rozsah umiestniť len top filmy a z danej série je najhoršia trojka, len samotné poradové číslo vám napovie, že rovnako ako majú Američania radi chrumkavého moriaka na deň vďakyvzdania, majú radi aj primitívne béčkové horory, kde sa ich snaží ich obľúbený pokrm zabiť.

Vďaka scéne, ako je napríklad morka zosobňujúca otca dievčaťa tým, že na sebe nosí jeho oddelenú tvár sa film Thankskilling 3 nepochybne sám zaraduje do rebríčka najstupídnejších filmov modernej klasiky.

1. KUNG FURY

Na záver jeden vtipnejší príklad ako môžu tieto filmy vznikať vďaka stále širšej fanúšikovskej základni.

Snímka Kung Fury je koncipovaná, ako pocta béčkovým akčným filmom z osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Spája do seba všetky klasiky treťotriednych filmov, kde superzločinci a supertvrdí policajti zápasia medzi sebou, bez ohľadu na spôsobené škody a straty na životoch bežných smrteľníkov.

Ide o projekt kickstarteru financovaný príspevkami fanúšikov. Tvorcovia naň vyzbierali vyše 200 tisíc dolárov a v prípade úspechu a vyzbierania čiastky 800 tisíc, plánujú rozšírenie scenáru a vytvorenie celovečerného filmu.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter