TOP 14 drog, ktoré sú tak krásne, že je až škoda ich konzumovať


Drogy sú zlé? Asi všetci sa zhodneme že áno. Ale v niektorých prípadoch sú krásne. Aspoň teda pod mikroskopom. Niektoré vyzerajú skoro ako nejaké bizarné mikroorganizmy z živočíšnej ríše. A Pritom urobia bizarné živočíchy práve z vás.

14. Valium

valium

Valium, čiže Diazepam, je liečivo zo skupiny benzodiazepínov, ktoré tlmia centrálnu nervovú sústavu. Používa sa k upokojeniu, pri úzkostiach, alebo napríklad pri liečbe epileptických záchvatov. Ponúknu vám ho pred operáciou. Dlhodobé užívanie ale vedie k vzniku závislosti. Diazepam bol na farmaceutický trh uvedený v roku 1963, firmou Hoffmann-La Roche, pod vyššie spomenutým obchodným názvom Valium®.

13. Speed

speed

Patrí do skupiny amfetamínov. V 2. svetovej vojne na ňom frčali vojaci. Mal zvýšiť ich výkonnosť a agresivitu. Pomerne lacný speed (kokaín robotníkov) je jednou zo svetovo najrozšírenejších drog.

12. Magic zmiešaný so speedom

speed-magic

Magic môžete poznať pod názvom Mňau-mňau. Biely prášok, ktorý sa na internete predáva ako prostriedok určený na hnojenie, vám pohnojí maximálne tak pečeň a mozog. Tanečná droga, ktorá je účinkami podobná extáze a kokaínu, sa odborne nazýva mefedrón.

11. Orfiril ( valproát sodný )

Orphiril (Sodium Valproate)

Používa sa na liečbu a prevenciu epileptických záchvatov, alebo tiež mánie pri bipolárnej poruche v prípadoch, keď sa tieto stavy nedajú liečiť lítiom. To však neznamená, že sa nedá zneužiť.

10. MDMA

MDMA

Čistá kryštalická extáza – oveľa silnejšia ako farebné pilulky. Budete sa síce cítiť skvele, aj keď chvíľami až tak, že to pôjde ťažko ustáť, ale pripraviť sa môžete aj na sucho v ústach, škrípanie zubov, zvieranie čeľustí, nevoľnosť, potenie, šklbanie svalov i očí, eventuálne kŕče, dehydratáciu a následnú depresiu.

9. PCP, Anjelský prach

Magic (PCP)

Fencyklidínu (PCP, anjelský prach, Peace Pill) je droga pôvodne vyvinutá ako veterinárne anestetikum. Radí sa medzi disociatívne anestetiká. Jedná sa o úplne syntetickou, bielu kryštalickú a vo vode rozpustnú látku, vyrábanú spravidla v nelegálnych laboratóriách pri použití rady silne toxických látok.

V súčasnej dobe nemá oficiálne lekárske využitie a používa sa takmer výhradne ako narkotikum. V nižších dávkach pôsobí ako stimulant, v stredných ako analgetikum a anestetikum a keď to preženiete, ocitnete sa v ohrození života. Minimálne si privodíte schizofréniu.

8. LSD

LSD

Dietylamid kyseliny lysergovej čiže skrátene LSD je asi najznámejšia droga zo skupiny halucinogénov. Zmena vnímania reality a určité odosobnenie môže byť síce inšpiratívne, ale riskujete aj tzv. Badtrip – stav, pri ktorom sa neuvoľňuje dostatočná hladina serotonínu, takže vám pocity, ktoré by vás za iných okolností pobavili, pripadajú ako nočná mora. Koledujete si aj o duševnú poruchu. Môžete zažiť aj tzv. Flashback čiže po týždni uprostred pracovnej schôdzky naraz, cvak, a potácate sa znovu uprostred halucinácií.

7. Ketamín

ketamin2ketamín

Vyzerá síce krásne, ale jeho účinky sú brutálne. Čo iné by sa tiež dalo čakať od anestetiká pre kone, že? V nižších dávkach spôsobuje ľahké snívanie a pocit odcudzenia sa od vlastného tela. Môže dochádzať k spomaleniu vnímania. Ale nízku dávku ťažko odhadnete. Vyššie dávky spôsobujú halucinácie a pocit vystúpenia z vlastného tela. Ak vám ho niekto ponúkne na party, radšej ho kopnite do gulí. Tento čin môže zachrániť vaše mentálne zdravie. Navyše spôsobuje ťažkú ​​psychickú závislosť.

6. Heroín

heroín

Ak vám niekto ponúkne heroín, kopnite ho rovno aj do hlavy. Najtvrdšia droga na trhu, ktorá spôsobuje prakticky okamžitú fyzickú závislosť, vás zakope osobnostne i fyzicky sto metrov pod zem. Nehľadiac na to, že budete vracať ako malé deti. A to už vôbec nehovoríme o abstinenčných príznakoch.

5. GHB, GABA, tekutá extáza

g-GHB

GHB je anestetikum s pseudo-steroidnými vlastnosťami. V osemdesiatych rokoch ho využívali najmä kulturisti pre jeho schopnosť odbúravať tuky a uvoľňovať rastový hormón, ktorý napomáha tvorbe svalovej hmoty. Momentálne je populárny ako rekreačná droga sľubujúca radosť, väčšiu sexuálnu vzrušivosť a schopnosť dosiahnuť orgazmus. Kecá, ako každá iná droga.

A bacha, kombinácia aj malého množstva GHB s alkoholom či antidepresívami môže privodiť symptómy podobné predávkovaniu – hlboký spánok a v najhoršom prípade aj smrť.

4. Extáza

extoška

Éčko, extoška, ​​gule, pilule, tableta … empatickí a láskaví budete až až. Precvičíte si čeľuste.  A pretancujete črievičky. A úplne nakoniec proste jednoducho skolabujete.

Dúfame že vás nesledujúca kompilácia odradí, alebo aspoň pobaví:

3. Metamfetamín – pervitín

crystal-meth

Perník, perie, piko, péčko prvýkrát uvarili v roku 1887 v Japonsku. Sprvu bol odhalený jeho potenciál pri liečbe chorobnej spavosti a astmy, dodnes je v mikrodávkach povolený na liečbu syndrómu ADHD, ku krátkodobému zvládanutiu extrémnej exogénny, obezity a na liečbu narkolepsie, ako aspoň tvrdí Wikipédia.

Metamfetamín veľmi účinne potláča únavu a potrebu spánku, zrýchľuje psychomotorické tempo, spôsobuje tiež, eufóriu a zvyšuje sebadôveru. Tieto vlastnosti sú dané rozsiahlym uvoľňovaním dopamínu, noradrenalínu a serotonínu do synaptických štrbín v mozgu. Častejším užívaním dochádza k rozvoju tolerancie a riziku psychickej závislosti. Návyk je často sprevádzaný depresiami, citovú labilitou a najväčším rizikom je potom toxická psychóza pripomínajúca paranoidnú schizofréniu.

Perník je jednoducho svinstvo. Bodka.

2. Kokaín

kokaín

Tropánový alkaloid z juhoamerického kríka koky pravej účinkuje ako silný stimulant a lokálne anestetikum – blokuje prúdenie sodíka v nervových vláknach. V slovenských pomeroch k nemu ale býva primiešavanie veľa ďalších látok, napr. Pervitín alebo omietka. Jeho užívatelia si prídu na svoje – zvyšuje totiž sebadôveru, sebaistotu, iniciatívu a navodzuje pocit družnosti. Zároveň ale narúša sebakontrolu, zvyšuje agresivitu a pokojný si po ňom tiež dvakrát pripadať nebudete. Nehľadiac na to, že trochu lezie do peňazí. A na mozog.

1. Kofeín

kofeín

Bez kavy si väčšina z nás ráno nevie absolútne predstaviť. Alkaloid, ktorý priaznivo stimuluje centrálnu nervovú sústavu a srdcovú činnosť, je pravdepodobne najrozšírenejším stimulantom na svete. Postupom času sa na neho vyvíja silná tolerancia čiže jedna káva už zďaleka nestačí.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter