TOP 13 skrytých miest, kde sa musíte vykúpať!


Milujete ten pocit, keď sa po sparnom dni namočíte v príjemnej vode a ešte sa pokocháte mierumilovnú prírodou? Tak to vás týmito miestami poriadne potešíme!

1. Oceánska priekopa To Sua, Samoa

Prírodné kúpalisko na vulkanickom ostrove Samoa je považované za jedno z najkrajších miest na svete. Po rebríku môžete zliezť priamo do tyrkysovej vody a nerušene si zaplávať.

2. Vodopád rieky Celeste, Kostarika

Pri prechádzke národným parkom Torino Volcano na Kostarike určite narazíte aj na rieku Celeste. A ak pozdĺž nej pôjdete , dôjdete k nádhernému vodopádu, pod ktorým sa môžete príjemne osviežiť.

3. Seljavallalaug, Island

Aj na Islande sa môžete vykúpať pod šírym nebom. Seljavallalaug je bazén postavený v roku 1923 a dodnes je spravovaný dobrovoľníkmi. Rozhodne jedno z najzaujímavejších miest na kúpanie.

4. Jama Ik-Kil, Mexiko

Dychberúci Ik-Kil ponúka kúpanie pod holým nebom. Avšak miestne prostredie v blízkosti mayského mesta Chichén Itzá je určite iné ako to na Islande. Pôvodne Ik-Kil slúžilo Mayom ako posvätné miesto na relaxáciu a obrady.

5. Rokliny Emma, Austrália

Jedna z najkrajších roklín Kimberley a Austrálie všeobecne je iste Emma. Pod 65metrovým vodopádom nájdete miesto ako stvorené na odpočinok i vodné hrátky.

6. Jazero medúz, Palau

Uprostred pralesa na ostrove Palau nájdete jazero ako žiadne iné. Pod hladinou žijú totiž milióny medúz! Ale nemusíte sa báť lebo tento druh medúz vás ale nepopáli.

7. Dorsetský lom, Vermont

Dalo by sa povedať, že sa jedná skôr o mramorový lom. Je to perfektné miesto na 30-stupňovou horúčavy.

8. Termálne kúpele Saturnia, Taliansko

nádhernom Toskánsku nemusíte len piť víno a kochať sa okolím. Navštívte kúpele v Saturnia a užívajte si termálnych kúpeľov. Samozrejme, že s vínom alebo pivkom v ruke!

9. Queen ‚s Bath, Kauai

Na havajskom ostrove Kauai môžete naraziť na unikátny bazénik Queen ‚s Bath ( Kráľovnina kúpeľ ). Voda v ňom je však rovnako slaná ako v mori o pár metrov ďalej.

10. Ein Gedi, Izrael

Ak budete mať dosť kúpania v Mŕtvom mori, môžete sa vydať kúsok na západ, kde sa nachádza oáza Ein Gedi. A keď budete mať kúpania dosť aj tu, určite sa vydajte preskúmať miestne jaskyne a botanickú záhradu.

11. Blue Hole Santa Rosa, Nové Mexiko

Uprostred púšte v Novom Mexiku nájdete osviežujúce vodnú plochu Blue Hole. Tú ocenia predovšetkým potápači, ktorí môžu v jej hlbinách preskúmať podvodnú jaskyňu.

12. Fairy Pools, Škótsko

Fairy Pools (v preklade jazierka víl ) sú naozaj rozprávkovým miestom ostrova Skye v Škótsku. Do namodralých vôd budete chcieť skočiť, hneď ako prídete. Dajte si však pozor na škriatkov!

13. Hamilton Pool, Austin, Texas

Pred tisíc rokmi spôsobila obrovská erózia kolaps klenby podvodnej rieky v texaskom Austine. Ešte, že tak! Vytvoril sa tým totiž tento bazénik, ktorý akoby vypadol z nejakého fantasy filmu!

loading...
Najnovšie články
  • Šimon Tomov

    Odporúčal by som, taktiež oázu Chebiku na Sahare v Tunisku 🙂

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter