TOP 12 najlepších tobogánov sveta


Ak je vrcholom vášho člapkania vodný svet Tatralandia, alebo kúpalisko vo vašom meste tak to máte ešte čo doháňať. V nasledujúcej TOPke si predstavíme 12 najlepších šmykľaviek sveta.

12. Aquaconda, Aquaventure Waterpark, Dubaj

Aquaventure Waterpark

Zdroj: Aquaventure Waterpark

Aquaconda je prvý tzv. „slide-within-a-slide“ tobogan pozostávajúci z uzatvorenej trubice, ktorá sa prepletá a spája tak rôzne dráhy v priebehu jazdy. Je vyrobený z priehľadného plastu, takže jazdci v jednej časti môžu sledovať ďalších, svištiacich po tej druhej. Transparentné sklenené vlákno, z ktorého je vyrobený, prepúšťa viac svetla a pritom robí veľkú show pre okoloidúcich.

11. Priepasť, Bali Water Park, Fu-Sun, Čína

Bali Water Park

Zdroj: Bali Water Park

Podľa toho čo sa hovorí je najlepšie na tomto tobogáne to, keď po 25 metrovom zjazde dorazíte do „kotla“, ktorý z vás vytočí dušu.

10. Insano, Beach Park, Fortaleza, Brazília

Beach Park

Zdroj: Beach Park, Fortaleza

Strach z výšok musí ísť stranou v momente, keď sa rozhodnete vyskúšať druhú najvyššiu šmýkačku na svete. Insano meria 41 metrov, čo je výška približne 14 poschodovej budovy. Odvážni jedinci si tak môžu v brazílskom vodnom Beach parku pri meste Fortaleza vychutnať, či vytrpieť jazdu pri rýchlosti vyššej ako 100 kilometrov za hodinu. Celá jazda nakoniec trvá len štyri až päť sekúnd. Postavená bola v roku 1989 a od tej doby láka ľudí z celého sveta. Napriek tomu rad osôb, ktoré si vystál radu, sa obracia späť pri pohľade z takej výšky. V preklade tiež názov znamená choromyseľný, a preto sa len blázni odvážia.

V rámci bezpečnosti je povolená iba klasická jazda nohami vopred, aby sa tak predišlo možným zraneniam. Zároveň nesmú na šmýkačku tehotné ženy, ľudia s handicapom, nadváhou, osoby s problémami s chrbticou a deti menšie ako 140 centimetrov.

9. Divoká beštia, Holiday World, Indiana, USA

Holiday World, Indiana

Zdroj: Holiday World

Tento luxusný tobogán nachádzajúci sa v Indiane si vyslúžil svoje TOP vo svojej dĺžke. Jedná sa o najdlhší tobogán na svete a sklz od štartu po cieľ vám bude trvať dve a pol minúty.

8. Šialenstvo, Kansas City, USA

Hotel Fasano Las Piedras

Zdroj: Aquaventure Waterpark

Tobogán dostal meno Verrückt (Šialenstvo), je vysoký neuveriteľných 51,2 metra a nachádza sa v Kansas City. Sklz po ňom je skoro sebevraždená misia.
Síce asi nemôžete vypadnúť, pretože tam sú nainštalované záchrannej siete, ale zato podľa nás môžete dostať infarkt. Zažijete totiž veľkú adrenalínovú akciu.

 

7. Tantrum Alley, Dubaj

Tantrum Alley, Dubaj

Zdroj: Tantrum Alley

Niečo také, ako je táto pompéznosť, dokážu vymyslieť jedine v Dubaji. Tantrum Alley je zárukou poriadneho vzrušenia, pretože tento tobogán kombinuje bežný tobogán s dvojicou tornád. Tantrum Alley sa schádza na obrej pneumatike hneď v štyroch ľuďoch naraz.

6. Mamut, Holiday World, Indiana, USA

Mamut, Holiday World, Indiana, USA

Zdroj: Holiday World

Jedna z najdlhších vodných šmýkačiek na svete meria takmer pol kilometra. Preto sa celkom hodí, že na nej môžete ísť s ďalšími piatimi ľuďmi, aby ste si aspoň pokecali.

5. Kobra kráľovská, Maxx Royal Belek Golf, Turecko

Kobra kráľovská, Maxx Royal Belek Golf, Turecko

Zdroj: Aquaventure Waterpark

Maxx Royal Resort v Turecku je miesto, kde sa môžete spúšťať po tele kobry pred vpádom do jej úst a to rýchlosťou až 51 kilometrov za hodinu. Je to viackapacitná jazda hneď s dvomi trubicami, čo umožňuje účastníkom pretekanie. Okrem silného vizuálneho účinku, jazdu sprevádzajú aj ďalšie integrované špeciálne efekty, ako je napríklad syčanie. Cestou dole tobogánom si užijete syčanie hadov a závod vyhráva ten, kto bude mať viac zarezané plavky.

4. Citta del Mare, Taliansko

Citta del Mare

Zdroj: Citta del Mare

Zvláštnosťou hotela Citta del Mare je tobogán so šmykľavkami ústiacimi priamo do stredozemného mora na krásnych štyroch terasách.

3. Behemeth Bowl, Kanton, Čína

Behemeth Bowl, Kanton, Čína

Zdroj: Behemeth Bowl

Tobogán s najväčším vodný valcom na svete s priemerom 18 metrov. Akonáhle do neho vplávate, tak sa len točíte, točíte a točíte, kým vás to nevypľuje do bazéna.

2. Aqualoop, Ixtapan de La Sal, Mexiko

Aqualoop, Ixtapan de La Sal, Mexiko

Zdroj: Aqualoop, Ixtapan de La Sal

Aqualoop je jedným z mála toboganov, ktoré sa vyznačujú takmer vertikálnou “loopom” – slučkou. Jazda tu začína tým, že sa stojí na poklope a sklon poklesu, ktorý nasleduje, pomáha získať dostatočnú rýchlosť – až 60 kilometrov za hodinu – aby bolo možné vykonať danú slučku až do konca, bez zbytočných „nehôd”.

1. Skok viery, Bahamy

Skok viery, Bahamy

Zdroj: whitewaterwest

Chcete zažiť poriadny adrenalín? Budete sa musieť vydať do rezortu Paradise Island na Bahamy, kde vás čaká celkom netradičné kúpanie. Ako novú atrakciu tam postavili tobogan na dokonalej replike mayského chrámu, kde východ chrámu vedie priamo do vody medzi nebezpečné dravce.

Áno počuli ste správne dravce a to konkrétne žraloky. Na tobogáne navyše idete rýchlosťou až 60 km/h, takže vám srdce bije ako na poplach. Ľudia majú podľa majiteľov hore na šmykľavke doceľa strach, pretože aj keď viete, že vás od žralokov oddeľuje bezpečnostné sklo, tak aj tak je to veľmi nepríjemný pocit. Preto si vďaka šialenej rýchlosti a strachu z majestátnych dravcov oceánov vyslúžil u nás tento tobogán prvé miesto.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter