TOP 10 Zvláštnych druhov masáží


V každodennom zhone si každý z nás nájde rád chvíľku pre seba. A ako lepšie túto chvíľku stráviť, ako kvalitnou masážou, ktorá urobí dobre nielen vášmu telu, ale aj duši? Existuje pestrý výber masáží, z ktorého si rozhodne vyberie každý. Od rôznych relaxačných, indických a thajských, až po medové a čokoládové. V nasledujúcom TOP článku vás zoznámime s neobvyklými masážami, ktoré väčšinou nenájdete u nás, ale musíte sa za nimi vydať do rôznych kútov sveta.

10. MASÁŽ V ŠTÝLE ŠTEKLENIA

lehtací masáž

Táto masáž je využívaná v Madride v Španielsku, kde vznikli priamo kúpele, pre tieto účely. Prebieha rovnako ako ostatné masáže, na ktoré sme zvyknutí. Ležíte v zatemnenej miestnosti, kde hrá relaxačná hudba. Najprv dochádza k štekleniu pomocou prstov a potom pomocou pierok. Spôsob šteklenia sa upravuje podľa toho, ako je človek citlivý a aké dotyky sú mu príjemné.

9. MASÁŽ NA GONDOLE

masáž na gondole

Túto masáž si môžete vychutnať v Benátkach, v Taliansku. Je vyslovene turistickým lákadlom. Pre milovníkov pamiatok nie je nič lepšie, než spojenie zážitku s relaxačným pôžitkom. Kým plávate v gondole a kocháte sa tamojšími krásami, môžete si dopriať špeciálnu masáž.

8. THAJSKÁ SLONIA MASÁŽ

sloní masáž

K tejto masáži je potrebné iba niečo tak malé, ako je malý slon. V Thajsku sú slonie masáže veľmi obľúbené. Ak vás bolí chrbát, nie je nič lepšie, ako vyskúšať tento netradičný spôsob masírovania. Sloníča musí byť špeciálne vycvičené. K masírovanie využívajú svoje chodidlá alebo svoje choboty, ktorými vás jemne poklepávajú. Musíte len dúfať, že sa sloníkovi zapáčite a nestláčí masážne body o trošku viac, než by malo. Myslím si, že nejde len o relaxáciu, ale hlavne o veľký zážitok.

7.  MASÁŽ S POMOCOU RYBIČIEK GARRA RUFA

masáž Garra Rufa

Tento druh masáže, ktorý je zameraný na starostlivosť o vaše nohy, si môžete vyskúšať aj na Slovensku. Rybičky Garra rufa sú malé kaprovité ryby, ktoré si s radosťou pochutnávajú na čiastočkách odumretej kože na vašich nohách. Masáž sa využíva pri liečbe psoriázy, ale je tiež určená na kozmetické účely, ako je pedikúra, peeling a masáž chodidiel. Stačí len prísť do salónu, strčiť nohy do akvária a nechať rybky robiť svoju prácu.

6. KAKTUSOVÁ MASÁŽ

kaktusová masáž

Prvá myšlienka, ktorá vás napadne, musí byť určite tá, že sa jedná o veľmi bolestivý spôsob masáže. Ale nie je tomu tak. Jedná sa o úplne bezbolestnú masáž a to preto, že pri kaktusoch, ktoré sa na tieto účely používajú, sú najskôr pichľavé ihly odstránené. Masáž má priniesť uvoľnenie a hydratovať pokožku.

5. MASÁŽ AKO PRE KLEOPATRU

masáž á la Kleopatra

Podľa povesti spala Kleopatra každú noc v zlatej maske, aby si udržala svoj mladiství vzhľad. Ukázalo sa, že na tom niečo bude. Revolučné a drahé masážne procedúry sú založené na skúsenosti kráľovnej Nílu. Ten, kto chce dopriať svojej pleti to najlepšie, môže vyskúšať masáž tváre podľa vlastnej voľby a potom si nechať položiť na tvár tenké papierové štvorce, ktoré sú zmesou 24 karátového zlata spolu s hydratačnými látkami. Výsledkom je pevnejšia a pružnejšia pleť, ale aj poriadna diera v peňaženke.

4. MASÁŽ TVÁRE POMOCOU SLIMÁKOV

Slimáky masáž

Ak chcete urobiť niečo dobré pre svoju pleť, tak odporúčame práve tento spôsob masáže. Musíte byť len ochotný prekúsnuť, že sa vám po tvári budú pohybovať stvorenia, ako sú slimáky. Jedná sa o revolučný spôsob, ktorý dokonale hydratuje pleť a je používaný ako účinná ochrana proti slnečnému žiareniu. Je to síce prekvapivé, ale slimačí sliz je prísadou, ktorá je pridávaná do rôznych kozmetických výrobkov. Ku jedinečnej príležitosť nechať si aplikovať slimáky priamo na pleť sa môžete dostať v Tokiu. Počas tejto päťminútovej masáže sú slimáky umiestnené na celú tvár. Ich sliz obsahuje proteíny a antioxidanty. Napomáha udržiavať vlhkosť pleti, znižovať zápaly a odstraňovať odumreté kúsky kože. Pre krásu sa musí slizko trpieť.

 

3. OHNIVÁ MASÁŽ

ohnivá masáž

Ohnivá masáž upokojuje pokožku. Jedná sa o kombináciu ohňa a ručnej masáže. Čo je až príliš prekvapivé je to, že nepocítite žiadnu bolesť. Ľudia veria, že táto masáž ich uchráni pred chorobami, ako je chrípka a nachladenie.

2. HADIA MASÁŽ

hadia masáž

Tento druh masáže je len pre odolných a pre tých, ktorí nemajú fóbiu z hadov.Masáž pochádza z Indonézie. Táto masáž by mala mať upokojujúci účinok a mala by pomôcť od bolesti kĺbov. Podľa masérov hadí pohyb na tele vyvoláva takú relaxáciu, ktorú by samotné ruky maséra nikdy nezvládli. K celému procesu sa používajú pytóny, ktoré sú dlhé od pol až do desiatich metrov. A aby ste mali istotu, že si vás nedajú hady na večeru, tak sú pre istotu každú pol hodinu pred masážou dostatočne nakŕmené.

1. MASÁŽ, PRI KTOREJ SA VYUŽÍVA SEKÁČIK NA MÄSO

masáž sekáčik

Tento druh je veľmi populárny v severnej časti Tajvanu a vyžaduje veľmi zručného maséra a dostatočnú dávku odvahy. Ľudia veria, že táto forma terapie dokáže vyliečiť mnohé choroby. Počas masáže je zákazník masírovaný ostrými hranami sekáčov a nožov. Mal by sa dostaviť pocit uvoľnenia, zvýšiť prietok krvi a malo by dôjsť k odplaveniu škodlivých toxínov.

Zdroj: Oddee.com

loading...
Najnovšie články
  • Gabika Bodnárová

    Tá prvá ma veľmi desí

  • Marek Peterčák

    Vyskúšajte najlepšie thajské masáže v thaioase.sk v Petržalke. Doprajte si relax a oázu pokoja.

  • Petra Beňová

    Marek uplne suhlasim, dostala som od manzela ako darcek nech si oddychnem, bola som velmi spokojna taky pokoj a prijemna atmosfera, cize zienky ak si potrebujete poriadne oddychnut thaioase.sk jednoznacne 🙂

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter