TOP 10 ZAUJÍMAVÉ FAKTY O TELEVÍZNOM SERIÁLI PRIATELIA


Priatelia (v angličtine Friends) je jedným z najpopulárnejších televíznych seriálov z konca 90. rokov 20. storočia. Seriál zobrazuje život šiestich mladých ľudí žijúcich v Greenwich Village v New Yorku, ktorí sa navzájom poznajú a riešia spoločné problémy. Vďaka svojej popularite sa hral 10 sezón. Pozrime sa na TOP 10 Faktov o tomto seriály.

10. GAY KAMARÁT

V prvopočiatkoch seriálu Priatelia, kde výrobcovia vymýšľali hlavné charaktery, sa rátalo s tým, že Chandler mal byť gay. Našťastie pre Moniku tvorcovia tento svoj nápad zapudili..

9. KOMPARZ ZADARMO

Jedna z najznámejších epizód seriálu je tá, v ktorej bol Bruce Willis. O niečo menej sa však vie, že v seriáli hral zadarmo. Teda, nie že by mu tvorcovia nič nedali, ale on šek od tvorcov daroval charite.

8. STARŠIA SESTRA STARŠIEHO BRATA

Ross v seriáli vystupuje ako „Starší brat Moniky“. V skutočnosti je však o 3 roky mladšia.

7. 46X VYŠŠÍ PLAT

Na začiatku seriálu dostávali všetci herci dosť smiešnych 22 tisíc dolárov za jeden diel. Poslednú sériu však vďaka menšiemu štrajku dostali pridané. Každý z nich dostal 1 milión dolárov za diel, čo je 46x viac, ako to čo mali na začiatku.

6. ROZOBRATÁ KAVIAREŇ

Na konci celého seriálu bolo hercom umožnené si vziať čokoľvek z kaviarne Central Perk, čo je podnik, kde sa odohráva veľká časť celého seriálu.

5. ROSS BOL ÚPLNE PRVÝ PRIATEĽ

David Swimmer, predstaviteľ Rossa, ako prvý vyhral casting a stal sa tak vôbec prvým účastníkom. Ako posledná potom bola najatá večná kráska Jennifer Aniston.

4. ROSS REŽISÉR

David Swimmer okrem toho, že vyhral ako prvý casting, si tiež odrežíroval sám 10 epizód Priateľov.

3. MONIKA MALA RACHEL

Predstaviteľka Moniky, Courteney Cox, bola najatá na rolu Rachel. Poprosila však producentov, či by nemohla hrať radšej Moniku, pretože jej pripadala jej postava omnoho bližšie.

2. LEN ŠTYRIA PRIATELIA

Pôvodným zámerom tvorcov bolo to, že v hlavnej úlohe mali byť v seriáli len Monika, Ross, Rachel a Joey. Chandler a Phoebe mali byť len vedľajšie úlohy.

1. TANEC VO FONTÁNE

Ikonická úvodná znelka má toľko zaujímavostí, že by o nej mohol byť celý článok. Napríklad bola natočená až o 4 hodine ráno. Voda v nej potom bola v priebehu natáčania niekoľkokrát prehrievaná, aby herci nenachladli. Slávny song, ktorý v priateľoch hrá, v tú chvíľu ešte nebol nahraný, preto im bol v priebehu natáčania naživo spievaný.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter