TOP 10 YouTube kanálov, ktoré vás dostanú do formy


Samozrejme, že prezentačný obrázok je tu iba na to, aby sme zaujali vašu pozornosť. Podarilo sa nám to? Ak áno, tak si poďte s nami zacvičiť. 

cvicenie-youtube

O vyšportovanej postave a skvelé fyzičke sníva milióny ľudí po celom svete, ktorí pravidelne cvičia doma, alebo v rôznych telocvičniach a fitness centrách. Práve na domáce cvičenia ľudia zháňajú nejakú inšpiráciu. Predtým to mali na starosti rôzne tréningové DVD, ktorých miesto v posledných rokoch preberajú videá na youtube. Najúspešnejšie kanály sa môžu pochváliť stovkami miliónov prezretí a teraz sa pozrieme na výber desiatich najlepších. Vo výbere nechýbajú kanály vhodné pre ženy aj mužov.

Ak Vás zaujíma fitness a máte sa o ňom chuť dozvedieť viac ako v týchto videách, tak sa pozrite na stránku amFitness.sk

10. POPSUGAR Fitness

POPSUGAR Fitness je súčasťou siete projektov so zameraním na ženy okolo webové stránky popsugar.com. Niekoľkokrát týždenne aktualizovaný youtubový kanál prináša stovky videí obsahujúce cviky, návody a informácie, ktoré môžu pomôcť k zníženiu hmotnosti, lepšej postave a zdravšiemu životu. Vďaka veľkej zásobe obsahu si záujemcovia môžu podľa svojej nálady a potrieb vybrať zodpovedajúce cvičenia, ktoré sú rozdelené do mnohých kategórií, a za ktorých kvalitu zaručujú cvičitelia ako Anna Renderer. Zatiaľ kanál POPSUGAR Fitness nazbieral asi 600 tisíc odberateľov a cez 65 miliónov zhliadnutí.

9. ScottHermanFitness

ScottHermanFitness už niekoľko rokov patrí k tým najpopulárnejším youtubovým kanálom, ktoré sa zaoberajú cvičením. Scott Herman sa so svojimi divákmi už od roku 2009 delí o návody na správne cvičenie všetkých častí tela a nechýbajú ani rôzne tipy ohľadom zdravého stravovania. Okrem toho Scott ponúka kopec ďalších informácií na webe muscularstrength.com, kde s ľuďmi napríklad tiež diskutuje na fóre a pre prípadných záujemcov dokonca ponúka konzultácie cez Skype. Vďaka tomu všetkému si na youtube získal vyše 800 tisíc odberateľov a celkovo viac ako 150 miliónov zhliadnutí, ktoré každým dňom narastajú, tak ako svaly ich divákov.

8. XHIT Daily

XHIT Daily svojim prevažne diváčkam ponúka takú kombináciu prvkov z HIIT, CrossFit a Pilates, ktorá im poskytuje komplexný a zábavný návod na celkovej zosilnenie tela a zlepšenie formy. K veľmi populárnym sa radia videa ukazujúce cviky, ako konkrétne časti tela priblížiť slávnym celebritám. Podobne obľúbenou kategóriou je obsah inšpirovaný modelkami z Victoria Secret. Samozrejme nechýba stovky ďalších videí zameraných na všetky možné cviky pre rôzne zdatné diváčky. Kanál XHIT Daily si tak získal značnú podporu už viac ako 1.8 milióna odberateľov a celkovo všetky videá na youtube zaznamenali vyše 181 miliónov zhliadnutí.

7. Passion4Profession

Passion4Profession sa oproti ostatným kanálom v zozname veľmi výrazne líši svojim spracovaním. Ide totiž o počítačové animácie jednotlivých cvikov a nie natočené videá živých cvičiteľov. Passion4Profession je na youtube už sedem rokov, z čoho plynie, že spracovanie obsahu prešlo určitou modernizáciou. Videá tak obsahujú jednotlivé cviky dokonale fázové, ukážu namáhané svaly, správne dýchanie a tiež časté chyby. Záverečná fáza potom patrí zhrnutiu a uvedenie odporúčaného počtu opakovaní pre rôzne zdatných cvičiacich. Kanál má na youtube zatiaľ cez 1.35 milióna odberateľov a viac ako 336 miliónov prehratí, čo ukazuje, že aj takéto spracovanie je pre divákov atraktívne a užitočné.

6. Zuzka Light

Online cvičenie má na starosti aj češka Zuzana Light. Rodáčka z Prahy svoje meno získala po kanadskom manželovi, s ktorým prevádzkovala veľmi populárne BodyRock.tv, ale po rozvode sa pustila do vlastného projektu. Okrem videí na youtube má tiež web, kde je veľa informácií o cvičení, stravovanie a súvisiace témy. Ďalej ponúka aj rôzne platené cvičebné programy. Aktuálnych viac ako 340 videí obsahuje všemožné cviky na jednotlivé časti tela. ZuzkaLight má zatiaľ vyše 327 tisíc odberateľov a viac ako 16 miliónov zhliadnutí, avšak v predchádzajúcom projekte jej cviky získali vyše pol miliardy prehraťí.

5. Six Pack Shortcuts

Six Pack Shortcuts je, ako už názov naznačuje, zameraný predovšetkým na posilňovanie brušných svalov. V podstate je to teda taký návod na dokonalý six pack. Okrem toho samozrejme nechýbajú ani cviky na ďalšie časti tela. Spestrením sú rôzne tipy týkajúce sa cvičenia alebo stravovania. Na rozdiel od iných fitness kanálov je tento vhodný skôr pre mužov, ale to neznamená, že občas nie sú zaradené aj ženské cviky. Kvalitu spracovania naznačuje vysoká obľúbenosť tohto kanálu, ktorý má 3.58 milióna odberateľov a viac ako 469 milióna zhliadnutí.

4. Strength Camp

Už samotný názov Strength Camp napovedá, že tieto videá sú zameraná na vytváranie silákov (strongmanov). Za týmto populárnym kanálom stojí Elliott Hulse, ktorý okrem toho vo floridskom Saint Petersburgu prevádzkuje rovnomennú veľmi obľúbenou posilňovňu a venuje sa ďalším aktivitám okolo cvičenia. Všetko v duchu hesla „staň sa najsilnejšou verziou seba samého“. Kanál už zahŕňa vyše 1 300 videí pokrývajúce všetky možné témy. K videniu sú teda rôzne tipy na cvičenie celým telom, s činkami alebo rôznymi ťažkými predmetmi, ako napríklad pneumatiky. Celkom si Strength Camp na youtube našiel cez 1.4 milióna odberateľov a zatiaľ má viac ako 232 milióna zhliadnutí.

3. Blogilates

Blogilates prevádzkuje obľúbená fitness cvičiteľka, autorka, blogerka, autorka POP Pilates Cassey Ho, ktorá sa momentálne radí k špičke vo svojom odbore. Cassey k jej popularite pomohla veľmi dobrá prezentácia jednotlivých cvikov a s tým spojená zrozumiteľná prezentácia aj pre nie úplne zdatných angličtinárov a vzhľadom k zameraniu blogilates skôr angličtináriek. Ďalším plusom kanála blogilates je široká škála natočených cvikov rôznych obtiažností, ktoré si môžete namiešať podľa potreby. Nové videá pribúdajú zhruba dvakrát týždenne a odoberá ju cez 2.55 milióna odberateľov a zatiaľ nazbierala vyše 255 miliónov zhliadnutí.

2. BeFiT

BeFiT je vhodnou voľbou pre každého, kto má rád cvičenie podľa profesionálnych trénerov, ale nechce míňať peniaze za cvičebné DVD. Viac ako tisícku kvalitných videí precvičujú tréneri ako Jillian Michaels, Billy Blanks Jr, Scott Herman a ďalšie. Ponúkaná cvičenia sa samozrejme líši v intenzite a tiež zameraním, takže si vyberie každý. Čo tiež potvrdzujú čísla. Kanál BeFiT už získal viac ako 1.85 milióna odberateľov a cez 244 miliónov zhliadnutí videí.

1. FitnessBlender

Manželský pár Daniel a Kelli sa do plánovania FitnessBlenderu pustili už v roku 2008. Jeho spustenie prebehlo začiatkom roka 2010. Jednou z ich hlavných motivácií bolo urobiť kvalitné cvičenie dostupné aj pre ľudí, ktorí nemajú dostatok financií na návštevy fitness centier. To sa samozrejme stretlo s pozitívnou odozvou. FitnessBlender obsahuje už stovky videí, s najrôznejšími obtiažnosťami a zameraním pre mužov aj ženy. Zatiaľ táto americká dvojica nazbierala viac ako 2.95 milióna odberateľov a cez 400 miliónov zhliadnutí, čo indikuje, že svoje telá podľa ich predlohy formujú ľudia z celého sveta.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter