TOP 10 spôsobov, ako využiť panáka vodky


Vodka je vyníkajúci nástroj na to, ako poriadne rozprúdiť párty, ale dá sa tiež využiť na kopec iných a možno užitočnejších vecí. Predsa len, kto by nemal radšej cište okno, ako iba okno z alkoholu.

10. Čistí sklo

Keď budete v plnom prúde jarného upratovania, rozmiešajte v teplej vode trochu vodky a vrhnite sa na okná. Ak sa vám zmes počas čistenia nešťastnou náhodou dostane do ústnej dutiny, zapjite ju čistou vodou, alebo inou brzdou.

tumblr_mqmod86AHx1rvtdtso1_500

 

9. Osviežuje tkaniny

Máte kabát napáchnutý dymom a prepáleným tukom zo včerajšej návštevy vášho obľúbeného pajzla? Do rozprašovača nalejte trochu vody s vodkou a kabát ľahko prestriekajte.

 

8. Zbavuje vlasy mastnoty

Mastia sa vám vlasy? Do svojho šampónu pridajte pár kvapiek vodky. Umývajte vlasy ako obvykle.

tumblr_mveact2NHJ1rm9n0ro1_500

 

7. Udržuje kvety dlhšie čerstvé

Namiešajte svojej rezanej kytici lahodný nápoj z vody, vodky a cukru.

 

6. Odstraňuje hrdzu

Kovové predmety ponorte do vodky na niekoľko hodín. Budú po výnikajúcom omamnom kupeli sa budú lesknúť na nepoznanie.

 

5. Vyrobte si vlastnú ústnu vodu

Ako? Vodku zmiešajte s vodou, glycerínom, aloe Vera a mätovým olejom. Vodku voľte skôr tú lacnejšiu, kvalitnú ruskú vodku sa vám nebude chcieť vypľúvať do umývadla.

vodka

 

4. Oživuje zašlé dlaždice

Tmavé škvrny na dlaždiciach spôsobené plesňou odstránite vodkou, ktorú necháte pôsobiť aspoň pol hodiny. Škvrny vyčistite kefkou.

 

3. Čistiace tonikum

Ak máte citlivú alebo vysušenú pleť, tak na to zabudnite. Ale na mastnú a zapálenú pleť pomáha, keď ju pred spaním prejdete vatovým tampónom namočeným v zmesi vody a vodky.

 

2. Ošetrenie drobných poranení

Vodka má dezinfekčné účinky. A taktiež aj anestetické. Nebojte sa to zneužívať a pri poranení zažente bolesť aj vnútorne.

 

1. Zbaví záhon buriny

Kašlite na kupované pesticídy a urobte si svoj vlastný vraždiaci prostriedok na plevel. Postriekajte burinu zmesou vodky, vody a niekoľkých kvapiek tekutého mydla.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter