TOP 10 Slávnych historických fotošopov


Politická korektnosť a odmazávanie kíl sú tak staré ako fotografie samy. Neveríte? Na drobné úpravy naozaj nepotrebujete počítač. Stačí trocha drzosti.

1. Už nie sme kamoši, zbohom a zmizík

carlos_franqui

Carlos Franquet sa na Kube rozišiel s Fidelom Castrom v zlom, a tak ho vtedajší diktátor nechal vymazať zo všetkých fotiek. To je u diktátorov bežná taktika, ktorú miloval najmä Stalin.

2. Každý nosí len jedny hodinky

rusohodinky

Slávna fotka z bitky o Berlín z druhého mája 1945 zachytáva zápästie ruského vojaka. V origináli sú na ňom dvoje hodinky, čo naznačuje, že minimálne jedny predtým patrili nemeckému vojakovi. Preto došlo k menšej retuši.

3. Viac rakiet, viac drámy!

missile

Fotky z iránskeho testu rakiet dlhého doletu podľa novinárov neboli dostatočne šťavnaté. Preto sa počet odpálených rakiet trochu znásobili.

4. Ženám vstup zakázaný

holkypryc

Izraelský denník mal pocit, že zriadenie nového vládneho kabinetu v roku 2009 je vážna vec a teda vyložene pánska jazda. Logicky. Originál sa však veľmi rýchlo našiel a bola z toho veľká hanba.

5. Tam som nikdy nestál!

lincoln

Slávny Lincolnov portrét je v skutočnosti veľkým podrazom. Ide o pózovačku Johna Calhouna, na ktorú zručný maliar prilepil Lincolnov tvár. Tomu sa hovorí ukradnúť niekomu podobu.

6. Kone zvládnem sám

bennito

Benito Mussollini bol veľmi ješitný, takže keď videl fotku, ako velí všetkej svojej krajine zo sedla koňa, okamžite nariadil vyretušovať panoša. On predsa takú kobylu musí udržať sám.

7. Čierna kronika

timeshot

Slávny prešľap časopisu Time, ktorý sa rozhodol zatknutého, ale ešte nie odsúdeného OJ Simpsona stvárniť na obálke v trochu temnejších odtieňoch. Upravená fotka vyšla v stánkoch v rovnaký deň, ako neupravená verzia na obálke časopisu Newsweek.

8. To že je Oprah?

oprah

Oprah Winfrey ako mladicu si málokto pamätá. Takáto sexi ale naozaj nebola. Podvodík s tvárou televíznej celebrity a telom herečky Ann Margaret by možno vyšiel, keby sa neozval chlapík, čo šil tie šaty.

9. Fotka, pre ktorú sa umiera

911

Po jedenástom septembri táto fotka vyčíňala vo všetkých mailoch. Zachytenie posledných okamihov pred katastrofou! V skutočnosti ide o nie príliš vydarený photoshop. Fotku odfotil niekoľko týždňov pred útokom na Dvojičky a lietadlo do nej bolo doplnené až v počítači.

10. V nepriateľských vodách

sharkie

Ďalšia obľúbená emailová príloha. Súboj žraloka sa záchranármi sa však nikdy neodohral, ​​aspoň teda nie v rovnakom časopriestore. Aj táto fotka vznikla v počítači, spojením dvoch nesúvisiacich obrázkov. Inšpirovala ovšem béčkový horor Megažralok vs. obria chobotnica.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter