TOP 10 NAJŠIALENEJŠIE VECI, KTORÉ MÔŽETE KÚPIŤ V ČÍNE


Ak sa Vám niekedy stalo, že ste išli po obchode a hovorili si, čo za šialenosti možno v dnešnej dobe kúpiť, tak sa pravdepodobne budete u nášho ďalšieho rebríčka chytať za hlavu. Toto je rebríček 10 najšialenejších vecí, ktoré sa dajú kúpiť v Číne!

10. ŽIVÍ KRABY Z AUTOMATU

zivi-Krabi-stroj

V roku 2010 sa čínsky dodávateľ krabov, Twin Lakes Crab Co., rozhodol, že na predaj krabov obchod s potravinami proste nestačí, a tak vyrobil automat na živé kraby. Tento automat bol umiestnený v stanici metra v meste Nanjing. Pre lepšiu predstavu sa pozrite na priložený obrázok, Twin Lakes Crab Co. jednoducho nahradili obvyklé tyčinky, chipsy, nápoje atď., ktoré sa bežne do takýchto automatov Dava, živými kraby. Kraby sú udržované pri konštantnej teplote 5 stupňov Celzia a predávaní sú v prepočte za nejaké 1 euro.

9. ČAJ PANDA

nabíjanie panda

Čaj Panda je jedným z najdrahších čajov na svete, kilo tohto čaju vás vyjde v prepočte zhruba na 50 tisíc eur. A z čoho, že je tento čaj vyrábaný? Poďme si to povedať na rovinu – jedná sa o výtrusy tohto krásneho medvedíka! Teraz si asi hovoríte, prečo by niekto chcel niečo také piť a ešte za to platiť toľko peňazí. Hlavná teória je tá, že pandy vo svojom tele využijú iba 30% bambusov, ktoré strávia a zvyšných 70% potom vylúčia v podobe výtrusov.Verí sa, že bambus obsahuje, okrem množstva ďalších živín, antioxidanty, ktoré zabraňujú rakovine.

8. JEDLO PRIPRAVENÉ, UVARENÉ A PODÁVANÉ ROBOTMI

roboty

V roku 2011 vytvoril vynálezca Cui Runquan robota Chef Cui, ktorý zvláda tzv. „Shaved Noodles“ – veľmi populárna variácia rezancov v Číne. Títo roboti sa začali vyrábať masovo, za cenu v prepočte okolo 1200 euro a viac ako 3000 ich bolo už predaných.

Ďalším príkladom je potom fast food reťazec v Šanghaji – jeden robot zvláda variť, umývať riad a jedlo pripraviť na varenie iba za 3 minúty.

Ak Vám nestačí len varenie, môžete si zájsť do reštaurácie Dalu Rebot, kde Vám roboti jedlo naservírujú až k vášmu stolu.

7. VYSLOBODENIE Z DOPRAVNEJ ZÁPCHY

dopravni-Zápcha

Pre krajinu, kde žije 1,3 miliardy obyvateľov, asi nie je prekvapením, že má občasné problémy s dopravnými zápchami (niektoré trvajú dokonca v rádoch niekoľko týždňov). Niekoľko podnikateľov teda prišlo so zaujímavým nápadom. Funguje to asi takto: Ak uviaznete v dopravnej zápche, môžete zavolať službu, ktorej oznámite, kde sa práve nachádzate a behom chvíľky za vami prídu dvaja muži na motorke. Jeden si sadne do auta namiesto vás a druhý vás odvezie, kam si len budete priať. Táto služba je najviac ponúkaná okolo mesta Wuhan v strednej Číne.

6. OBAMA FRIED CHICKEN

obama-vyprážané kuracie

V roku 2011 otvoril podnikateľ z Pekingu v Číne prvú reštauráciu s názvom OFC (Obama Fried Chicken). Reštaurácia používa veľmi podobné logo ako KFC, len má na ňom, miesto fúzatého pána, vyobrazeného amerického prezidenta.

5. VZDUCH V PLECHOVKE

Čínsky obchodník rozdáva plechovky čerstvého vzduchu

Ak chcete dúšok čistého vzduchu v Číne, pripravte si 5 čínskych juanov (teda asi 50 centov), za toľko totiž predáva Chen Guangbaio svoj nový produkt.Vzduch sa dokonca predáva v niekoľkých príchutiach – Pristine Tibet, Yah’an a Post-Industrial Taiwan. Ako asi tieto príchute môžu chutiť, nedokážeme odhadnúť.:)

4. TRPASLIČIE TÚRY

Trpaslíci-round

The Kingdom of the Little People je zábavný park, ležiaci v provincii Yunnan. Čím je zvláštný? Je vybudovaný ako miniatúrny svet, ktorý je naplnený živými trpaslíkmi. Sú tu organizované túry, podobne ako v Safari. Áno, môže to pôsobiť urážlivo – tiež vďaka tomuto zožal park už veľa kritiky. Na druhú stranu, jeho zástancovia hovoria, že park poskytuje zamestnanie ľuďom, ktorí by za normálnych okolností hľadali prácu len veľmi ťažko.

3. BELOSI

belosi

Aby nedošlo k nedorozumeniu – belochov si naozaj nemôžete kúpiť ani v Číne, môžete si ich však prenajať. Ide vlastne o takú reklamu pre čínske podnikateľov. Byť videný s obchodným partnerom, ktorý vyzerá, že je až z Európy alebo Ameriky, je známka prestíže a vysokého postavenia. Funguje to asi tak, že si firma zaplatí nejakého herca – belocha, a tomu dá za úlohu predstierať, že práve priletel do Číny a že je vážený obchodný partner z ďaleka.

2. ŽIJÚCI PRÍVESOK NA KĽÚČE

zivouci-privesky

Tieto prívesky na kľúče sú nepochybne jednou z najzvláštnejších vecí, ktorú môžete v Číne kúpiť. Zvieratká – zvyčajne sa jedná o korytnačku alebo rybičku – sú zatvorené v malom sáčku, ktorý je naplnený kvapalinou bohatú na živiny, ktorá im vystačí na 3-4 mesiace. Samozrejme sa už zdvihla vlna nevôle proti takémuto týraniu zvierat, ale prívesky sa predávajú veselo ďalej – našťastie si ich veľa ľudí kúpi len preto, aby mohli zvieratko pustiť (aj keď podľa nás by bol najefektívnejší spôsob, ako tomuto zabrániť, prestať kupovať prívesky úplne, aby tento hrozný biznis „vymrel“).

1. ČAJ ZBERANÝ ÚSTAMI PANNY

nabíjanie úrodu-busty-panny

Myslím, že priložená fotka a inzerát na túto prácu hovorí sam za seba: Plantáže s čajom Ji Hua v provincii Henan prijmú panny s poprsím o veľkosti C pre zber čajových lístkov ústami a následné púšťanie týchto lístkov do prúteného košíčka, umiestneného medzi poprsím.

Niečo podobné ako tieto tieto šialenstvá je aj článok o TOP 10 NAJHLÚPEJŠÍCH MARKETINGOVÝCH PRODUKTOCH
Zdroj: Listverse.com

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter