TOP 10 najpodivnejších svadobných zvykov a tradícií


Naše svadobné tradície, ako rozbíjanie taniera alebo unášanie nevesty, pre nás nie sú ničím nezvyklým. Skúste sa však vydať alebo oženiť v Keni alebo v Kórei a uvidíte ten rozdiel.

10. Keňa

Mesiac po tom, čo si v Keni vezme muž ženu, je povinný chodiť v ženskom oblečení, aby plne pochopil, ako je ťažké byť ženou (pretože nosiť ženské oblečenie je na tom to najťažšie).

s1

Mashatravel.blogspot.com

9. Albánsko

V Albánsku je zvykom, že muž so ženou tri dni a tri noci po svadbe nesmie mať sex. Odháňajú sa tým vraj zlí duchovia.

Bride Dafina Grozdanovska rides a horse to meet the groom dressed in folk costume in a traditional wedding ceremony in the village of GALIČNIK

Albaniaorbust.blogspot.com

8. Bali

Svadba na Bali by vás asi prekvapila, pretože okolo slávnostného stola sedia len ženy. Muži odpočívajú, pretože celú hostinu pripravovali oni.

s3

Visitbalitoday.com

7. Škótsko

V určitých častiach Škótska sa dodržiava celkom nechutná tradícia. Ľudia zmiešajú do vedra čo nejnechutnější mix tekutín a následne ho vylejú na nevestu. Potom ju priviažu k stromu. Vydávať sa tu Vám neodporúčame.

s4

Scottishweddingconsultant.litu.com

6. Fiji

Ženích musí otca nevesty nielen požiadať o jej ruku, ale tiež mu priniesť zub veľryby.

s5

Polkadotbride.com

5. Švédsko

Keď vo Švédsku počas hostiny ženích alebo nevesta opustia stôl, napríklad kvôli návšteve WC, zvyšok hostí môže toho, čo pri stole zostal, beztrestne bozkávať.

s6

News.com.au

4. Francúzsko

Po svadobnej hostine vo Francúzsku je zvykom pozbierať všetky zvyšky zo stola, hodiť ich do záchodovej misy a nechať z nej ženícha a nevestu piť. A potom, že Francúzi sú noblesní a vznešení.

s7

Frenchweddingstyle.com

3. Kórea

Ženích v Kórei si po obrade zloži ponožky, priviaže si okolo členku povraz a začne sa do nohy zúrivo mlátiť mŕtvymi surovými rybami. Vraj ho to pripraví na manželstvo.

s8

Nerdygaga.com

2. Čína

V augurské kultúre (minoritné spoločnosť v Číne) musí ženích trikrát vystreliť šípom na nevestu. Áno, šípy nemajú hroty, takže neveste ostanú len pekné modriny. Potom je potrebné šípy zlomiť. Tým dokáže, že láska bude večná.

S9

Cultural-china.com

1. Celá západná Európa

Kým pre nás sú biele šaty na svadbe úplnou nutnosťou a niečím automatickým, pre zvyšok sveta je to nepochopiteľné. Nevesta je vždy oblečená do veselých farieb a veľmi krikľavých a ozdobných šiat. Náš zvyk nosiť biele šaty vychádza z devätnásteho storočia, keď sa v roku 1840 v bielych šatách vydávala kráľovná Victoria. Vtedy to bolo považované za veľmi kontroverzné, pretože biela farba bola do tej doby považovaná za farbu smútku.

s10Janeaustensworld.wordpress.com

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter