TOP 10 najlepších audiokníh pre deti


Pre detských poslucháčov ponúkajú audioknihy veľa možností zábavy a dokonca aj poučenia. Potrebné sú hlavne dlhých cestách, kde je počúvanie rozprávky ideálnou možnosťou, na zabavenie ratolestí. Ďalej to môže byť zaujímavá činnosť doplňujúca kreatívne tvorenie a majstrovanie. V tomto prípade nám audioknihy dávajú možnosť sa rozvíjať predstavivosť, tvoriť a pri tom počúvať príbehy rovno do uší. A práve Audioteka.sk to všetko ponúka, konkrétnejšie cez 2500 zvukových kníh rôznych žánrov a to vo formáte MP3. Audioknihy možno počúvať skrze počítač a tiež vďaka aplikáciám pre telefóny a tablety. Ste zvedaví, čo ponúka prehľad najobľúbenejších detských audiokníh?

1. Traja kamoši a fakticky fantastický bunker

Audiokniha Traja kamoši a fakticky fantastický bunker - autor Babča B. Kardošová - interpret Richard Stanke

Traja kamoši a fakticky fantastický bunker – audiokniha obsahuje neobyčajnú rozprávku o sile priateľstva, ktorej autorom je Babča B. Kardošová. Kniha získala titul Najkrajšia detská kniha zimy 2014. Číta Richard Stanke.

Juraj má skoro jedenásť a chcel by pieskomila. Alebo psa. Alebo iné hebučké zvieratko, s ktorým by sa hral, keď príde domov. Nič z toho mu nedovolia. Všetko je problém. A tak si Juraj nájde v lese fantastický bunker a troch kamošov. Doktor, slečna a agent čiže kôň, mačka a pes naučia Juraja, že keď niečo chce, musí byť trpezlivý, že najlepšie sa premýšľa na strome a tiež, že všetko nie je vždy tak, ako to vyzerá.
Vďaka trom kamošom Juraj zistí, že aj Laura je super, vyrieši jej rodinnú záhadu a zlepší sa v matike. A to nie je všetko!

2. Babička drsňáčka

Audiokniha Babička drsňačka - autor David Walliams - interpret Jiří Lábus

Babička drsňáčka – audiokniha obsahuje zábavné počúvanie pre deti, ktorého autorom je David Williams. Číta Jiří Lábus.

Zoznámte sa s Benovi babičkou. Je ako každá iná:
* Má biele vlasy a silné okuliare
* Nosí zubnú protézu a naslúchadlo
* Rada hrá scrabble a chodí skoro spať

Až na to, že je … medzinárodná lupičkou klenotov a má v pláne ukradnúť korunovačné klenoty!

Príbeh o predsudkoch a tolerancii, o prekvapivých odhaleniach a jednej šialene trúfalé lúpeži je doteraz najzábavnejšie knihou britského spisovateľa vychvaľovaného kritikou a milovaného detskými čitateľmi.

Budete sa skvele baviť. Možno budete aj trochu plakať. Ale nikdy sa nebudete nudiť a nikdy sa už na svet a ľudí okolo seba nebudete pozerať rovnakými očami.

3. Mach a Šebestová

Audiokniha Mach a Šebestová - komplet - autor Miloš Macourek - interpret Petr Nárožný

Mach a Šebestová – komplet – audiokniha obsahuje komplet príbehov žiakov z 3. B, ktorych autorom je Miloš Macourek. Rozprava Petr Nárožný.

Mach a Šebestová, žiaci tretej B., pes Jonatán a čarovné slúchadlo sa Milošovi Macourkom, Petru Nárožnému, hudobnému skladateľovi Luboša Fišera a maliari Adolfovi Bornovi naozaj podarila. Zmes fantastických, okamžite realizovaných nápadov v kombinácii s každodennou praxou deväťročných školákov, korenistá pobaveným humorom dospelého rozprávača, je zábavná pre všetky vekové skupiny poslucháčov. V komplete piatich CD sa dozvieme, čo všetko vďaka kúzelnému slúchadle, ktoré plnia každé prianie, zažijú spolužiaci Mach sa Šebestovou za dobrodružstvo. Cez prázdniny napríklad jede Mach s rodičmi k moru a druhý Mach, rozdvojený kúzlom slúchadlá, sa Šebestovou a Jonatánom k ​​dedkovi. Na cestách navštívi s Jonatánom Hollywood, pretekajú v Afrike s domorodým kúzelníkom alebo sa potápajú u Havajských ostrovov či v Amazonke. V histórii trochu zamiešajú dejinami, zaviní okrem iného Napoleonova porážku pri Waterloo či zachráni český národ pred vládou Horáčka s Pažout. Komplet všetkých dobrodružstvo Mach a Šebestová dokladá, čo všetko zmôže čarovné slúchadlo, keď ho ovládajú dve šikovné deti z tretej B.

Komplet všetkých dobrodružstvo Mach a Šebestová dokladá, čo všetko zmôže čarovné slúchadlo, keď ho ovládajú dve šikovné deti z tretej B.

Obsahuje celú sériu skôr vydaných titulov:
Mach a Šebestová
Mach a Šebestová na prázdninách
Mach a Šebestová za školou
Mach a Šebestová na cestách
Mach a Šebestová v histórii

4. Doktor Proktor a prdicí prášek

Audiokniha Doktor Proktor a prdicí prášek - autor Jo Nesbo - interpret David Novotný

Doktor Proktor a prdiaci prášok – audiokniha obsahuje originálne humorný príbeh, ktorý napísal Jo Nesbø pre deti. Číta David Novotný.

Audiokniha pre dieťatko, čo nie je žiadny prdítko!
Knihy Joa Nesbøho nie sú len pre dospelých, ale aj pre deti! Prvé dobrodružstvo s doktorom Proktorem práve začína – originálny príbeh plný humoru, fantázie, slovných hračiek a bláznivých situácií tentoraz vo zvukovej podobe v podaní výborného Davida Novotného doplnené pôvodné hudbou a zvukovými efektmi!

Keď sa chlapec menom Bulík presťahuje do uličky Delová, rýchlo sa dáva do partie s Lízou zo susedstva a dobromyseľným, hoci čudáckym vynálezcom doktorom Proktorem. Doteraz zneuznaný vědátor vynašiel prdiace prášok a sprvu nie príliš použiteľná vec sa ukazuje ako ten najlepší vynález na svete. Do cesty sa im však nečakane stavia padouchové, ktorých zlomyseľným pričinením sa hrdinovia ocitajú vo víre rady nebezpečných situácií, kedy im ide doslova o krk.
„Volám sa doktor Proktor. Som šialený prrrofesor. Alebo aspon skoro šialený. “

5. Láskavé rozprávky

Audiokniha Láskavé rozprávky - autor Branislav Jobus - interpret Richard Stanke

Láskavé rozprávky – prvá kniha speváka kapely Karpatské chrbáty, Branislava Jobusa, a jej samostatnej jednotky Vrbovskí víťazi. Dvadsať neuveriteľne originálnych rozprávok číta Richard Stanke.

Originálne rozprávky pre deti aj dospelých. Rozprávková prvotina svojrázneho muzikanta a šoumena, člena viacerých originálnych hudobných zoskupení (Vrbovskí víťazi, Karpatské chrbáty atď.) a každoročného moderátora festivalu Pohoda. Jobusove rozprávky dopĺňajú krásne ilustrácie Igora Derevenca.

6. Velká audiokniha pohádek

Audiokniha Velká audiokniha pohádek - autor Božena Němcová;Karel Jaromír Erben;František Hrubín - interpret skupina hercov

Veľká audiokniha rozprávok – pôvodné české rozprávky Boženy Němcovej, Karla Jaromíra alebo Františka Hrubína rozprávajú Karel Höger, Josef Kemr a ďalšie popredné českí herci.

Audiokniha ponúka štyridsať prevažne slovenských klasických rozprávok v interpretácii popredných osobností našej divadelnej scény, z ktorých niektoré už zostávajú v našej pamäti len vďaka svojmu hereckému a rétorickému umenia. Dramaturgicky je titul zostavený okrem iného podľa veku poslucháčov – začína rozprávkami pre najmenších a pokračuje k rozprávkam dlhším a náročnejším. Z veľkolepé ponuky si určite vyberú poslucháči malí, ale aj ich rodičia a možno aj babky a dedovia!

7. Doktor Proktor a vaňa času

Audiokniha Doktor Proktor a vana času - autor Jo Nesbo - interpret David Novotný

Doktor Proktor a vaňa času – audiokniha obsahuje originálne humorný príbeh, ktorý napísal Jo Nesbø pre deti. Číta David Novotný.

Doktor Proktor sa vydal do Paríža, aby znovu našiel svoju dávnu lásku. Líza s Bulíkom o ňom nemajú žiadne správy, kým nepríde pokrútená pohľadnice s šifrovanú prosbou o pomoc. Aby Julietu Margarínovou získal späť, musel sa doktor Proktor pomocou svojho vynálezu – vane času – vydať do minulosti, kde bola dvojica proti svojej vôli rozdelená. Lenže tam zostal uväznený. Bulík s Lízou sa teda vydávajú do parížskeho penzióne pomfrity, ale neplánovane aj do Moulin Rouge na začiatku 20. storočia, na Tour de France 1969, do Napoleonovho tábora pri Waterloo roku 1815, pod gilotínu za Veľkej francúzskej revolúcie alebo do rouenské väzenskej cely isté Johanky z Arku 30. mája 1431 … vtipného rozprávanie druhého dobrodružstva s praštěným vynálezcom doktorom Proktorem sa opäť zhostil herec David Novotný.

8. Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

Audiokniha Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas - autor Máša Orogváni - interpret skupina hercov

Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas – audiokniha obsahuje príbeh o troch bratoch. Podľa rovnomennej rozprávky zo zbierok Pavla Dobšinského napísala Máša Orogváni. Účinkujú Marián Slovák, Marek Kundlák, Dušan Cinkota, Eva Matejková, Dušan Kaprálika ďalší.

Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas
Kde bolo, tam bolo, boli raz traja bratia, ktorí slúžili u kráľa. V prvý rok si vyslúžili tri voly, v druhý tri kravy a napokon tri kone. Dvaja starší si vybrali statné tátoše a najmladší Janko len takú mrcinu. Bratia sa mu smiali, no netušili, že Jankov kôň veru nie je obyčajný. Neraz mu dobre poradil a pomohol a dokonca aj ich dvoch pred bosorkou zachránil! Keď spoločne pred tou zlou bosorkou utekali, hádzala ona Jankovi pod nohy zlaté pero, zlatú podkovu a zlatý vlas, aby ho spomalila. Janko jej však vďaka čarovnému koníkovi – tátošíkovi poľahky unikol a vzácne veci si nechal. Netešil sa z nich však dlho, lebo kráľ, u ktorého neskôr slúžil ich uňho objavil a pre seba vymohol. A nie len to. Ak mu vraj Janko neprinesie toho koňa, kačku a dievčinu, z ktorých tie veci pochádzajú, bude o hlavu kratší. Čo mal neborák Janko robiť? Vysadol na verného koníka – tátošíka a vybral sa k bosorke po tie zlaté zázraky. Ako sa to všetko napokon skončí? Nechajte sa prekvapiť. Prezradíme len toľko, že v každej správnej rozprávke dobro zvíťazí nad zlom…

9. Buddhovy pohádky

Audiokniha Buddhovy pohádky - autor Dharmachari Nagaraja - interpret Barbora Hrzánová

Buddhovy pohádky – audiokniha obsahuje rozprávky s neobvyklými príbehmi. Autor Dharmachari Nagaraja. Číta Barbora Hrzánová.

Devätnásť rozprávok so zaujímavými a neobvyklými príbehy o zvieratkách, princeznách a princoch je v podstate rozprávaním, skrývajúci v sebe jednoduchá základnej ponaučenie, pomáhajúci pochopiť základy budhizmu. Príbehy vedú svojho poslucháčov k poznaniu vnútorného pokoja, radosti zo života, vľúdnosti, pozitívnemu mysleniu, súcitu, harmóniu a sebadôvere. Sú však určené malým deťom, takže každé takéto posolstvo je oznámené jasne a zrozumiteľne vždy na konci rozprávky, smerujúce už svojím dejom k tejto záverečnej správe. Barbora Hrzánová číta rozprávky zasvätene a s netajeným potešením. Bonusom celého rozprávania je vysvetlenie počiatkov budhizmu a návod na meditáciám. Tri z klasických meditáciou potom Barbora Hrzánová predvedie názorne.

O tom, že slová sú mocnejšie ako zbrane, presvedčí nás i naše deti tieto zábavné rozprávky, vedúci k múdrosti, vnútornému kľudu a toleranciu!

10. Popoluška

Audiokniha Popoluška - autor Danica Matulayová;Oľga Janíková - interpret skupina hercov

Popoluška – audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré na motívy rozprávok bratov Grimmovcov napísali Danica Matulayová a Oľga Janíková.

1. Popoluška
Bolo nebolo, žilo raz jedno krásne dievčatkom, ktorému zomrela mamička. Keď si jeho otec doviedol do domu novú ženu, začali pre dievčinu ťažké časy. Pracovala ako slúžka, obskakovala svoje rozmaznané sestry, no nijakej vďaky sa nedočkala. Našťastie sa našli kamaráti, ktorí jej so všetkým pomohli. Napríklad aj vytriediť rozsypanú šošovicu z popola, aby Popoluška (také meno od macochy dostala) stihla v krásnych šatách z orieška očariť na plese mladého princa. Viete, čo to boli za pomocníci?

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter