TOP 10 NAJKRAJŠIE HORY SVETA


Na Zemi je nespočetne veľa hôr. Niektoré sú vysoké, niektoré strmé, niektoré nízke, ale všetky svojim spôsobom krásne. Časopis WildJunket vytvoril zoznam TOP 10 najkrajších hôr na našej planéte a my ho Vám dnes prinášame v slovenskej verzii. Tak sa poďte pokochať.

10. KIRKJUFELLM, ISLAND

10_Kirkjufell, Island

V každom ročnom období má hora čo ponúknuť. Keď je leto tak sa krásne zelená a vodopád v blízkosti jej dodáva šmrnc. V zime sa zase krásne blyští od ľadu. Je to jedno z najviac fotených miest na Islande a ak ho navštívite, určite sa zájdite mrknúť.

9. AMA DABLAM, NEPÁL, HIMALAJA

ama_dablam_nepal-1-of-1

Himaláje sa vyznačujú hlavne tým, že obsahujú 9 z 10 najvyšších hôr sveta.Táto však nie je ani v prvej stovke tých najväčších. Jej krása spočíva v tom, že ide doslova až do neba.

8. THREE PEAKS, TALIANSKO

8_Tre Peaks, Taliansko

V Dolomitoch, v severovýchodnom Taliansku sú tieto tri masívne hory vedľa seba naskladané ako kolky. Obľúbené miesto pre všetkých milovníkov prírody, turistov i cyklistov.

7. ALPAMAYO, PERU

7_Alpamayo, Peru

Táto ľadová pyramída, ako sa jej hovorí, leží v pohorí Cordillera Blanca v Peru. Je dlhodobo považovaná za jednu z najkrajších hôr planéty a tak je povinnosťou ju tu mať tiež. Vďaka svojej kráse a jedinečnému tvaru je u horolezcov veľmi obľúbená.

6. DENALI, ALJAŠKA

6_Denali, Aljaška

Táto masívna hora, ktorá meria vyše 6 000 metrov, vyzerá úžasne. Menšie hory vedľa nej vyzerajú skutku maličké. Hora je obklopená ľadovcami a tundrou.

5. MATTERHORN, ŠVAJČIARSKO

5_Matterhorn, Švajčiarsko

Matterhorn je hora, ktorá je určite rade ľudí, čo teraz čítajú, známa. Je to hora, ktorá sa nachádza vo švajčiarskych Alpách, kam jazdí veľa lyžiarov aj zo Slovenska. Kto na ňu vylezie, naskytne sa mu majestátny výhľad.

4. MAUNA LOA, HAVAJ

4_Mauna Loa, Hawaii

Je to v podstate najväčšia zemská sopka. Už však nebola aktívna vyše 700 000 rokov. Postupne stúpa z dna oceánu a jedná sa o 10 najvyššiu horu slnečnej sústavy s veľkosťou 5,7 mil. Co je cez 9 km.

3. SPECTRE, ANTARKTÍDA

3_The Spectre, Antarktída

Strašidlo, ako túto horu môžeme voľne preložiť je centrálnym summitom z viac než 1500 míľ dlhých Transarktických hôr. Geológ Edmund Stump o tejto hore vo svojej knihe povedal: „Nikdy som neveril, že zoskupenie summitov môže byť tak krásne, dramatické a dokonalé.“

2. HUAYNA PICCHU, PERU

2_Huayna Picchu, Peru

Inkovia vedeli, keď vyberali miesto pre ich slávne mesto Machu Picchu. Je obklopený krásnymi horami, je to podľa mnohých klenot ľudstva, ktorý je uprostred nádhernej prírody. Najvýraznejšou hora okolo je Huayna Picchu, ktorá bdie nad týmto starobylým mestom. Návštevníci na ňu môžu vyšplhať a potom sa im naskytne majestátne pohľad z vtáčej perspektívy na mesto a okolie.

1. CERRO TORRE, ARGENTÍNA, ČILE

1_Cerro Torre, Argentína a Čile

Táto hora, ktorý leží na hranici medzi Argentínou a Čile, býva niekedy označovaná za jednu z najťažších hôr na svete. Sú na ňu neustále búrky, vietor fúka okolo 150km/h ak tomu všetkému je tam riedky vzduch. Nič pre nedeľných turistov.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter