TOP 10 Najkrajších automobilových klúčov


Pre niekoho je to len vec, ktorou sa štartuje auto. Pre iného symbol ukazujúci váš spoločenský status a mašinu, ktorú máte v garáži. Tých ako vajce vajcu podobných pribúda, ale našťastie sa stále ešte nájdu výnimočné kúsky, ktoré nájdete v našej TOP 10.

1. BMW i8

bmwi8

Kľúčik od BMW i8 je rovnako šikovný ako telefóny, ktoré väčšina z nás nosí vo vrecku. Má LCD displej s vysokým rozlíšením a okrem odomykanie a zamykanie auta (to ste asi očakávali) vie aj ďalšie veci. Povie vám, koľko máte paliva v nádrží a koľko šťavy v baterkách, čo sa hodí najmä k rýchlej kontrole počas dobíjania doma či na verejných miestach.

2. ASTON MARTIN CRYSTAL

astonmartincrystalsaphire

Objemný hranatý kľúč sa totiž vsúva do palubnej dosky, tak hlboko, až z neho trčí len časť s logom utopenomm v leštenom zafírovom sklíčku. Nepoškriabe sa a funguje zároveň ako štartovacie tlačidlo. Celé to pripomína zasúvanie kryštálov vo filmovom Supermanovi.

3. FORD MUSTANG BOSS 302

boss-302-trackey-1289459611

Pravidlá sú jednoduché. Naštartujte auto strieborným kľúčikom a dostanete sériu o výkone 444 koní. Použite červený kľúčik a jedno otočenie zápästia zmení viac ako šesť stoviek parametrov v riadiacej jednotke. Auto bude ostrejšie, schopné rýchlejších reakcií (a vyššej spotreby paliva), proste lepšie uspôsobené na maximálne otáčky a získavanie desatiniek na pretekárskom okruhu.

4. Gumpert APOLLO

Gumpert

Gumpert možno zvolil bežný vystřelovák, ale jeho schránku obalil tou najkvalitnejšie kožou a jednotlivé detaily dozdobil cennými kovmi. Logo automobilky je prevedené v kombinácii striebra a zlata a každý kľúč má certifikát, v ktorom sú všetky použité materiály detailne popísané.

5. LEXUS LFA

lexuslfa

Nádherný masívny kľúčik s prešívanou rukoväťou a vyrazeným logom automobilky. Hrozne nás mrzí, že k tejto nádhere, ktorú je radosť poťažkať, dostanete plastový prívesok s ovládaním diaľkového zamykania. Na druhú stranu bolo vďaka tomu možné vyrobiť samotný kľúčik z jedného kusu masívneho kovu. A to je správne old school.

6. PAGANI Huayra

huayra

Kľúčik k Huayra je umeleckým dielom, veľmi detailným hliníkovým odliatkom karosérie vozidla, ktorý jediným pohybom roztrhne na dve časti. Tá zadná slúži ako zasúvací kľúčik, tá predná ako USB pamäť, na ktorú si môžete uložiť nejaké to talianske disko, až vás omrzí zvuk dvanásťvalca od AMG.

7. Koenigsegg CCX

koenigsegg2

Takto by sa to malo robiť. Vnútri tejto švédskej mušle, ktorá akoby vypadla z filmu o Indiana Jonesovi, sa skrýva obyčajný plastový modul imobilizéra. Lenže švédsky Koenigsegg nepredáva obyčajné spotrebnej auta. Predáva inžiniersku revolúciu a umelecké dielo. A tomu zodpovedá aj kľúčik automobilu.

8. SPYKER C8

spykerc8

Videli ste niekedy kľúčik k Bugatti Veyron? Nebyť koženého poťahu a logá automobilky, ťažko by ste ho rozoznali od klasických vystrelovačiek koncernu VW. A to je osudová chyba. U Spykeru našťastie vedia, čo sa patrí, takže svoj automobil vybavili nádherným okrúhlym suvenírom.Vyzerá ako extrémne drahé vreckové hodinky.

9. SUBARU WRX STi (2004)

sti_wrx

Ako pocta rally povesti auta je navrhnutý tak, aby pri zasunutí do zapaľovania pripomínal klasické prepínače v rely špeciáloch. Proste tie otočné kľučky, ktoré je ľahké nahmatať, keď visí hore nohami v priekope a potrebujete odpojiť prísun paliva.

10. HONDA NSX

honda_nsx

Lak na NSX sa nanášal v neuveriteľných dvadsiatich troch krokoch a farba bola rovnako odolná ako tá na nadzvukových stíhačkách. A kľúčik? Ten je z Monelu, unikátnej zliatiny niklu (70%) a medi (30%). Prečo? Pretože sa vypočítalo, že táto zliatina prežije niekoľko storočí.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter