TOP 10 NAJHORŠÍ ĽUDIA HISTÓRIE


Bolo by to krásne, keby boli na našej planéte len dobrí ľudia. Bohužiaľ to nie je pravda a v histórií nájdeme takých ľudí, ktorí vo svojich začiatkoch boli síce všetkými milovaní, ale dnes sú braní ako najväčšie katastrofy našich dejín. A na desať najväčších z nich sa môžeme pozrieť v našej TOP 10.

10. BENITO MUSSOLINI

Benito Mussolini

Taliansky diktátor, ktorého meno je určite každému známe.Po vojne, vo februári 1919, Mussolini založil pod názvom Fasci di Combattimento (Bojové zväzky), prvé ozaj fašistické skupiny – predchodcu toho, čo dnes nazývame fašisti (z talianskeho fasci=zväzky). Z Fasci di Combattimento neskôr vznikla fašistická strana a Mussolini sa stal jej vodcom. V roku 1922 sa stal po ozbrojenom Pochodu na Rím predsedom talianskej vlády a od roku 1925 vládol ako diktátor. Vytvoril totalitný štát založený na fašistickej ideológii kolektivizácie. A práve to si vynucoval obrovským násilím. Opozíciu zatváral do internačných táborov a kruto mučil. Preslávena sa stala aj krvavé potlačenia vzbúr v talianskych kolóniách. Najväčším dôvodom, prečo je v zozname najviac nehanebných ľudí histórie je však jeho spojenectvo s Adolfom Hitlerom, ktorý predovšetkým mohol za rozpútanie druhej svetovej vojny.

9. SADDÁM HUSAJN

Saddám Husajn

Mladý Saddám bol často týraný svojím nevlastným otcom. Bol tichým introvertom so sklonmi k agresivite. Po úspešnom prevrate v roku 1968, kedy sa strana Bass, v ktorej pôsobil, dostala pevne k moci, začal stúpať na rebríčku irackých osobností, až sa v roku 1979 stal prezidentom. Rok potom rozpútal vojnu s Iránom, ktorá trvala bezmála 9 rokov, v ktorých mu neskryto pomohla svetová veľmoc, ktorá sa neskôr postarala o jeho likvidáciu – USA. To čo však nevedel je, že USA podporovalo aj Irán. Irónia, že? V priebehu tejto dlhej vojny sa proti Saddámovi vzbúrili irackí Kurdi, ktorí sa postavili na stranu Iránu. Saddámovým cieľom odvtedy bolo Kurdov vo vlastnom štáte zničiť. Použil proti nim všetky možné brutálny prostriedky. Cez 180 tisíc mŕtvych ľudí zomrelo počas krvavých stretov s armádou, mučením alebo napríklad použitím chemických zbraní, predovšetkým nervových plynov. Osudné sa mu však v roku 2000 stalo schválenie spôsobu obchodovania s vlastnou ropou v eurách, nie v amerických dolároch. Podľa konšpiračných teoretikov práve to stálo za inváziou Spojeneckých vojsk v roku 2003 a následnou popravou tohto politika. Zbrane hromadného ničenia totiž na území Iraku nikto nenašiel a krátko po zosadení Husajnovho režimu bol obchod v dolároch opäť obnovený.

8. USÁMA BIN LÁDIN

Usáma bin Ládin

Bin Ládin pochádzal z prominentnej saudskoarabskej rodiny a jeho život i jeho smrť sú opradené mýtmi a tajomstvom. Podľa istých zdrojov sa mu znepáčilo, ako Američania jeho krajinu vysávajú. Saudská Arábia je jedným z najväčších producentov ropy a USA jedným z najväčších spotrebiteľov s obrovským vplyvom na Blízkom východe. A práve proti USA a ich praktikám obrátil všetku svoju nenávisť a založil teroristickú sieť al-Káida. Je však krajne ironické, že podľa istých nepotvrdených zdrojov bola Al-Káida financovaná a podporovaná americkou CIA v afganskej vojne proti Sovietskemu zväzu. Keď prestali americké doláre a zbrane z USA prúdiť, Al-Káida si z USA urobila najväčšieho nepriateľa. Od doby svojho založenia môže za veľa zákerných teroristických útokov. Práve Al-Káida mala stáť za útokmi 11. septembra 2001. Avšak už pred útokom na Svetové obchodné centrum bol Bin Ládin svetovo najhľadanejším človekom a po tejto nešťastnej udalosti bola na jeho hlavu vypísaná odmena 25 miliónov dolárov. Aj napriek tomu si ešte takmer desať rokov potom spokojne žil v pakistanskom Abbottábáze, pokým ho 2. mája 2011 rozstrieľali jednotky Navy SEALS v jeho sídle. Život muža opradeného mnohými konšpiračnými teóriami sa takto skončil.

7. KIM ČONG-IL

Kim Čong-il

Mal 157 centimetrov, miloval Ramba a jeho syn sa preslávil neustálymi pokusmi o útek z KĽDR do Disneylandu. Kim Čong-Il a Kórejská ľudovodemokratická republika sa však stali svetovo jediným pokračovateľom stalinistickej teórie vedenia štátu, za čím stojí ultrappísný režim riadený presne tak, ako si predstavujeme, že funguje peklo. Nesloboda, šialené zaobchádzanie s ľuďmi alebo zriaďovanie koncentračných táborov. To je len drobná ukážka toho, čím si musia Severokórejčania prejsť. Pre svojich nepriateľov zriadil koncentračné tábory na severe svojej krajiny. KĽDR prešla niekoľkými hladomormi, zatiaľ čo on spokojne plnil svoju gigantickú zbierku filmových kaziet a testoval schopnosti svojho jadrového arzenálu. Správy z KĽDR vyzerajú, ako by boli vystrihnuté z nejakého krutého bizarného hororu. Ako inak si vysvetliť to, že keď Kim Čong-Il v roku 2011 umrel, nechal jeho nástupca Kim Čong-un popraviť niekoľko desiatok ľudí kvôli ich nedostatočnému trúchleniu?

6. IDI AMIN

Idi Amin

Bol pri moci v Ugande iba 8 rokov. Za tú krátku dobu má na svedomí masaker minimálne 300 tisíc ľudí a po svojom úteku do exilu zanechal Ugandu tak zbedačenú, ako je máloktorá krajina našej planéty. Pritom mal iba základné vzdelanie a bol naverbovaný ako kráľovský strelec, čo sú pluky, pri ktorých nie je vyžadovaná nejaká extrémna múdrosť, ale skôr prísna poslušnosť. V roku 1971 sa však dostal pučom (štátny prevrat) k moci. Zvrhol prezidenta Obateho a nazval sa večným prezidentom, Dobyvateľom Britského Impéria, alebo Škótskym kráľom („Posledný škótsky kráľ“ sa volá film o ňom …). Ihneď po svojom nástupe nechal deportovať alebo popraviť 50 tisíc indických a pakistanských roľníkov. Nejako mu bolo úprimne jedno, že práve oni sa svojimi znalosťami a usilovnosťou sú hnacím motorom celej Ugandy. Po ich vyhostení odovzdal ich majetok svojim prívržencom, ktorí však krajinu uvrhli do biedy, pričom úplne to isté sa neskôr stalo s Mugabeho Zimbabwe, vrátane následkov. Adi Amin bol tiež neuveriteľne brutálny. Nariadil napríklad zavraždiť svoju manželku. Nechal jej odrezať končatiny, tie medzi sebou prehodil a odrezanú hlavu prišil tylom vpred. Zabával sa potom tým, že nechal svoje deti na znetvorené telo ich matky pozerať. Fandil palestínskym teroristom, ktorí popravili izraelských športovcov na mníchovskej olympiáde 1972. Velebil Hitlera a pomohol pri únose izraelského lietadla v roku 1976. Osudná sa mu však stala rozpínavosť. Chcel inváziu do Kene a Tanzánie. V prvom prípade si to po bleskovej mobilizáciu Keňanov rozmyslel. Keď však zaútočil na Tanzániu tá odpovedala zmasakrováním Ugandy a dobytím hlavného mesta. Amin potom cez Líbyu utiekol do Saudskej Arábie, kde vďaka kráľovskej štedrosti žil v luxuse až do roku 2003, kedy zomrel. Za stovky tisíc mŕtvych, zničenú krajinu, brutálne vraždy a zbytočné vojny nebol nikdy súdený.

5.  HEINRICH HIMMLER

Heinrich Himmler

Syn prísneho učiteľa prešiel prvou svetovou vojnou ako kadet. Neskôr pracoval na statku, bol asistentom vo firme na výrobu umelých hnojív, avšak v roku 1923 vstúpil do NSDAP, čo sa mu stalo osudným. Bol vykresľovaný, ako bizarný muž bez emócií a nervov. Skôr podobný úradníkovi, než architektovi najprepracovanejších masových vrážd histórie ľudstva. V roku 1929 bol menovaný veliteľom Schultz Staffel (SS), čo bola vtedy Hitlerovho ochranka, ktorú v tom čase tvorilo 200 ľudí. Vytvoril z nej jednu z najobávanejších a najkrutejších organizácií na svete. Neznášal všetko, čo bolo v protiklade s teóriou čistej rasy. Preto sa stal architektom koncentračných táborov a masovým vrahom Židov, položidov, telesne postihnutých a všetkých ľudí, ktorí nevyhovovali zámerom Ríše vytvoriť svet pod „árijskou“ nadvládou. Fakticky teda vzaté práve vďaka jeho rozhodnutiu vznikli obludne strediska na smrť ako Dachau alebo Osvienčim. Na jeho pleciach teda leží osud mnohých mŕtvych ľudí, ktorým rovnako moc nepomohlo, že sa pred koncom vojny zastrelil a nikdy nebol za svoje činy súdený. Pritom práve on môže za odsúdenie na smrť mnohých miliónov nevinných ľudí.

4. POL POT

Pol Pot

Vysídlenie veľkých miest a poslanie ľudí do džungle na „pracovnú prevýchovu“. Zrušenie peňazí a obchodu. Prezlečenie ľudí do rovnakých čiernych uniforiem. Vyvraždenie všetkých vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Zákaz rybolovu alebo zberu opadaných jabĺk. Nútená práca na ryžových poliach. Pracovná doba od úsvitu do súmraku. Nariadené manželstvá. Sex len v povolenú hodinu a styk s druhým pohlavím len na povolený čas. Odoberanie detí od rodičov. Smrť sa stala trestom za akékoľvek sebemenší previnenie. Život prestal mať cenu. Toto je len krátky zoznam toho, čo Pol Pot v Kambodži spôsobil len za 4 roky svojej vlády. Za tú dobu zahynulo 1,5-3 milióny ľudí. Či už kvôli popravám alebo kvôli hladomoru, ale veľké percento aj kvôli samovraždám z dôvodu odobratia akýchkoľvek ľudských slobôd. Pol Pot prevzal vládu v Kambodži v roku 1975. Bol paranoidným človekom sústredeným na svoje tajnostkárstvo. Väčšina Kambodžanov ani nevedela, ako vyzerá. Vytváral kult osobnosti, ktorá je všemocná, ale na rozdiel od iných ľudí v tomto článku chcel zostať v čiastočnom utajení. Kambodžania mali jeho meno ako synonymum mena vládnucej strany. Jeho krutovládu zastavila až vietnamská invázia. Pol Pot sa rovnako ako jeho Červení Khemerovia stiahli do ústrania. Zomrel v roku 1997 krátko po tom, čo mu bolo oznámené, že za svoje hrozné zločiny bude súdený pred medzinárodným súdnym tribunálom.

3.  MAO CE-TUNG

Mao Ce-tung

Keď v 82 umieral, Číňania ohromne smútili. Svet pritom opustil muž, ktorý sa pokúsil vymazať všetku čínsku kultúru z povrchu zemského. Mao sa totiž v roku 1958 pokúsil o „Veľký skok vpred“. Malo ísť o to, aby sa zaostalá Čína počas päťročnice dostala na úroveň svetových veľmocí. Mao chcel zničiť tradičné základy. Chcel zlikvidovať inštitút rodiny, peniaze a súkromné ​​vlastníctvo. Čínu rozdelil do desaťtisícov komún. Každá komúna mala plniť rozkazy a plány. Ak ich však neplnila, boli ľudia v komúne označení za odporcov režimu a popravení. Šialenosť dosahovala takých rozmerov, že napríklad všetky komúny mali vytvoriť vysoké pece za účelom produkcie ocele. Potom mali plniť plán produkcie, pričom nikoho moc nezaujímalo, že žiadna pec nemá prísun železnej rudy. Plán je však plán a kto chce zomrieť, že? Preto ľudia v ohni, ktoré bolo z dreva z ich vlastných domov tavili svoje vlastné nástroje a všetko čo išlo roztaviť, len aby plnili plán. Neskôr však zákonite nebolo čím obrábať poliam, čím sa zásadne znížila produkcia jedla. Bolo potom napríklad zakázané robiť jedlo doma. Jedlo bolo zadarmo a tak všetci jedli v komunitných jedálňach. Čoskoro sa však všetko vyčerpalo, čo Čínu stálo 40% mŕtvych obyvateľov, ktorí zahynuli na hladomor. Kanibalizmus bol na dennom poriadku. Ľudia dokonca kvôli Maovi jedli kaolín, čo im zaplnilo žalúdok a zároveň im zabezpečilo dlhú a bolestivú smrť. Mao sa potom v roku 1966 potreboval vymaniť z politického úpadku, ktorý zapríčinili práve neúspechy z Veľkého skoku vpred. Preto spustil Veľkú kultúrnu revolúciu, ďalší výraz debility, ktorý nadobro zničil odkazy najmocnejšieho a najvyspelejšieho ázijského impéria. Chcel zničiť všetko kapitalistické. Ak sa u niekoho našla kniha v inom, než čínskom jazyku, bol zatvorený. Ak niekto vedel iný jazyk, než čínsky, bol zatvorený. Ak sa niekto počas svojho života zdržiaval v zahraničí, bol označený za škodcu a bol zatvorený. Väčšina zatvorení však končila mučením, priznaniami a potom popravou. Hľadali sa nepriatelia ľudu a každý sa predbiehal, ako Maovi urobiť väčšiu radosť množstvom krvi na svojich rukách. Okrem ľudí sa doformovala aj kultúra a umenie. Vypaľovali sa tisíce chrámov. Zakázaná bola viera. Ak existuje niečo ako námet pre vaše nočné mory, bude to režim, ktorý vytvoril Mao Ce-Tung. Režim, ktorý sa na nič nepýtal. Proste činil. Straty sú nielen pre Čínu, ale pre celé ľudstvo, nepredstaviteľne obrovské.

2.  ADOLF HITLER

Adolf Hitler

Na svete nie je známejšieho demagóga, než akým bol Adolf Hitler. Je to človek, ktorý najväčšou mierou môže za najhroznejší konflikt v ľudských dejinách. Z jeho rozkazov bola zahájená invázia do Poľska a spustená 1.septembra 1939 v poradí druhá veľká vojna 20.storočia. Toto rozhodnutie stálo svet cez 60 miliónov obetí. Práve Hitler vytvoril v Nemecku vôbec najdômyselnejší mašinériu zla na planéte. Jeho vláda na rozdiel od ostatných mužov v tomto článku nebola postavená na experimentoch, ale na nastolení prísne efektívnych pravidiel priemyselnej výroby. Hitler jednoducho od začiatku vedel, že vojny sa nevyhrávajú na bojiskách, ale v továrňach. Do inovácií dal ohromné ​​množstvo peňazí. Myslel prakticky na všetko. Od vytvorenia spoločného nepriateľa pre obyvateľov Tretej ríše, cez výchovu mladých ľudí v Hitlerjugend až po demagogické vytvorenie potreby väčšieho priestoru pre nové generácie germánov. Jeho plány boli budovateľské a ako boli obrovské, tak boli hrozivé .Hitlerova nenávisť voči  Židom, Rómom a všetkého pre neho nedokonalého zničila desiatky miliónov ľudských životov. Mrazivé pritom je, že sa k moci dostal niekoľkými podvodmi. Viacmenej však demokraticky. Smutné na tom potom je, že keby ho v mladosti vzali na Viedenskú umeleckú školu, mohol byť Hitler slávnym maliarom, nie jedným z najväčších tyranov histórie.

1.  JOSIF  VISSARIONOVIČ STALIN

Joseph Stalin

Hitler bol zlo. Jeho činy boli hrozné. Ak by sme sa ale mali zamyslieť nad dlhodobým dopadom, tak o stupienok horším človekom bol v histórii ľudstva Josif Stalin. Stalinov režim totiž nebol o nič menej hroznejší, než ten Hitlerov. Už pred druhou svetovou vojnou zahynulo vďaka jeho rozhodnutiam viac Sovietskych obyvateľov, než koľko na strane ZSSR zomrelo v samotnej vojne. Sovietskemu zväzu vládol fakticky od roku 1922. Svoju moc upevnil odstránením svojich rivalov, pričom na konci svojho prerodu na pevného diktátora v roku 1928 už nemal žiadnu konkurenciu. Sovietsky zväz bol jeho a on mohol začať s tým, čo tak dlho avizoval. Kolektivizácia poľnohospodárstva bola tým najšialenejším nápadom. Stalin roľníkom zabral všetko. Ak vzdorovali, boli poslaní na Sibír, alebo popravení. Zobral im aj osivo na ďalší rok, čo vyvolalo obrovské hladomory, ktoré boli dôvodom desiatok miliónov obetí. Umelo vyvolaný hladomor na Ukrajine neprežilo 3-7 miliónov ľudí. Hrozné čísla to sú predovšetkým preto, že išlo o vlastných obyvateľov jedného štátu. Po kolektivizácii vykonal Stalin Veľkú čistku v strane. Popravený bol každý, kto pre Stalina mohol byť nejakou hrozbou. Napríklad SM Kirov si svoju guľku zozadu do krku zaslúžil údajne preto, že vo voľbách ÚV KSSZ dostal viac hlasov, ako Stalin. Stalin vytváral pracovné tábory, ktoré boli z veľkej miery likvidačné. Do sveta potom vstúpili hrôzy svetovej vojny. Stalin, ako správny stratég. mal dohodu s Hitlerom, že na seba nebudú útočiť. Hitler však túto dohodu ako je známe porušil, vďaka čomu v Rusku vznikla Veľká vlastenecká vojna. Po jej ukončení Sovietsky zväz získal kontrolu nad štátmi ako je Poľsko, Československo, alebo Juhoslávia. A práve do týchto krajín importoval tú najhroznejšiu formu komunizmu, akú si môžeme predstaviť. Nariaďoval pravidelné čistky v stranách. V praxi to znamenalo, že sa často museli vraždiť aj najlepší kamaráti navzájom. A keď v roku 1953 zomrel, mnoho ľudí sa začalo modliť, aby niekoho podobného svet už nikdy nemusel spoznať. Nahlas to však mohli povedať až niekoľko desiatok rokov po tom.

 

Zdroje: Ranker.com, Wikipedia.org

loading...
Odporúčané články
  • BUBAMA

    kopec nepresnosti… napr himmler sa otravil, nie zastrelil

  • hermafrodit Merkel

    to je blbosť, 1. George Bush-jr. killer, George Bush old – killer, Melanie Albright jude- killer, Václav Havel – killer, all UK goverment, all USA goverment

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter