TOP 10 najdrahšie topánky sveta


Hovorí sa, že šaty robia človeka, ale topánky sú tiež dôležitou súčasťou našej image (najmä pre ženy). Už z nadpisu je zrejme každému jasné, že dnešný článok nebude o klasických topánkach, alebo žabkách, ktoré si môžete kúpiť v klasickom obchode. Pre tých z vás, ktorí si na topánkach naozaj dajú záležať a túžia po tých najdrahších, je tento článok veľmi nebezpečný – mohol by ľahko znížiť výšku vášho konta a v niektorých prípadoch ho dokonca zruinovať.  Predstavíme vám 10 najdrahších topánok, ktoré si na bežné nosenie určite nekúpite, pretože každého z nás by asi mrzela strata drahokamu pri klasickej prechádzke.

Všetky uvedené topánky, okrem dvoch, pochádzajú z dielne známeho návrhára Stuarta Weitzmana. Jeho luxusné topánky nosia slávne celebrity už od roku 2002 na odovzdávaní Oskarov.

10. DIAMOND DREAM – IHLOVÉ PODPÄTKY

topánky Diamond Dream

Cena: 500 000 dolárov

Tieto topánky nemajú názov „Diamond Dream“ len tak pre nič za nič. O toto krásne dielo sa postaral Stuart Weitzman, ktorý na ich výrobu použil bezfarebné diamanty a majú viac ako 30 karátov. Tento pár si obula herečka Anika Noni Rose na Oscaroch v roku 2007. Síce sa hovorí, že diamanty sú najlepším priateľom každej ženy, ale predsa len, obuť si topánky v hodnote pol milióna dolárov je trošku moc. A to sme ešte len na začiatku.

9. ORIGINÁLNE DIAMANTOVÉ TOPÁNKY Z FILMU ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ

topánky Čarodejník z krajiny OZ

Cena: 666 000 dolárov

Rubínové papuče Dorothy, ktoré ste mohli vidieť vo filme Čarodejník z krajiny OZ, v tomto zozname nemôžu chýbať. Vo filme boli topánky pokryté žiarivými červenými flitrami, zatiaľ čo tieto topánky sú pokryté ozajstnými rubínmi. Jeden pár týchto topánok bol za cenu 666 000 dolárov naozaj predaný a ďalší pár môžeme obdivovať v múzeu, vo Washingtone.

8. RETRO ROSE PUMPS

topánky Retro Rose čerpadlá

Cena: 1 000 000 dolárov

Áno, čítate správne. Tieto topánky z dielne Stuarta Weitzmana stoja naozaj jeden milión dolárov. A to sa nachádzame ešte len na 8 pozícii v našom rebríčku. Na výrobu týchto topánok boli použité, ako inak, než diamanty. Je tu použitých okolo 1 800 diamantov, ktoré sú umiestnené do tvaru kvetov. Stuart Weitzman ponúkol tieto topánky spisovateľke Coby Diablo, aby si ich vzala na odovzdávanie Oskarov. Spisovateľka však odmietla a zvolila radšej „obyčajný“ pár topánok.

7. TOPÁNKY „MARILYN MONROE“

topánky Marilyn Monroe

Cena: 1 000 000 dolárov

A ešte chvíľku sa budeme pohybovať v rovnakej cenovej kategórii. Návrhár týchto topánok – opäť Stuart Weitzman – pomenoval pár týchto luxusných topánok po ikone Holywoodu – Marilyn Monroe. Stredy saténových kvetín sú zdobené kryštálovými náušnicami od Swarovského, ktoré pôvodne patrili samotnej Marilyn. Neskôr boli náušnice odstránené a nahradené dokonalými replikami. Tento pár topánok bol predaný na charitatívnej aukcii v hodnote 1 000 000 dolárov.

6. PLATINUM GUILD IHLOVÉ PODPÄTKY

topánky Platinum Guild ihlové podpätky

Cena: 1 090 000 dolárov

Ako si môžete všimnúť, čím ideme nižšie v našom rebríčku, tým vyššia je cena. A aká je zaujímavosť tohto páru topánok? To, že môžu byť aj šperkom. Tieto topánky sú veľmi multifunkčné. Sú vytvorené tak, že je tu opasok, ktorý sa dá odopnúť a nosiť ako náhrdelník alebo náramok. S týmto nápadom neprišiel nikto iný, než Stuart Weitzman. Na týchto topánkach sa nachádza 464 diamantov. Herečka Laura Harring mala to šťastie a mohla sa prejsť po červenom koberci v týchto topánkach pri odovzdávaní Oskarov v roku 2002.

5. RUBÍNOVÉ IHLOVÉ PODPÄTKY

topánky Ruby ihlové podpätky

Cena: 1 600 000 dolárov

Rubínové topánky na piatom mieste pochádzajú opäť z návrhárskej dielne Stuarta Weitzmana, ktorý získal inšpiráciu už u vyššie zmienených červených rubínových topánok, aké boli nosené vo filme Čarodejník z krajiny OZ. Rozdiel je však v tom, že tento pár topánok je o niečo drahší, než tie predtým. Tieto topánky sú vykladané 642 rubínmi, ktoré tvoria 123,33 karátov.

4. Tanzanite Heels

Topánky Tanzanite Podpätky

Cena: 2 000 000 dolárov

Ako už ste si mohli všimnúť, Stuart Weitzman navrhuje topánky, ktorých súčasťou sú šperky. Tieto topánky boli navrhnuté Stuartom v spolupráci s francúzskym dizajnérom Eddiem LeVianem. Môžete tu vidieť kombináciu modrých Tanzanitov a platiny so striebornou kožou. Samotné Tanzaniti  okolo členkov by boli však málo a preto bolo nutné na spodnú pásku topánok použiť ešte diamanty, ktoré majú pripomínať žiarivé hviezdy.

3. POPOLUŠKINE ČRIEVIČKY

topánky Popelka Šľapky

Cena: 2 000 000 dolárov

Mnoho dievčat obdivovalo v rozprávke, ktorú asi každý poznáme, sklenené Popoluškine črievičky. A práve tu získal svoju inšpiráciu Stuart Weitzman, ktorý tieto črievičky skutočne vytvoril. Dalo by sa povedať, že zašiel ešte o niečo ďalej, a že tieto črievičky sú o veľa lepšie, než boli tie Popoluškine. Majú totiž 565 diamantov, ktoré sú usporiadané do dvoch popruhov, ktoré vyzerajú ako čipky.

2. Rita Hayworth Heels

topánky Rita Hayworth Podpätky

Cena: 3 000 000 dolárov

Pri cene, ktorú by ste museli dať za túto obuv, by ste ich asi radšej mali v trezore, ako na nohách. Cena týchto topánok sa pohybuje v naozaj vysokých cenových reláciách. Tieto topánky sa zdajú na prvý pohľad úplne obyčajné a bežné. To čo stojí za ich cenou sú rubíny, zafíry a diamanty, ktoré sú tu aplikované. Tieto topánky sú pomenované po Hollywoodskej herečke Rite Hayworthovej (každý kto videl Vykúpenie z väznice Shawshank určite vie o koho sa jedná). Tieto topánky predviedla na odovzdávaní Oskarov Kathleen York v roku 2006. Dnes ich vlastní samotná Rita Hayworth.

1. RUBÍNOVÉ ČRIEVIČKY – RUBY SLIPPERS

topánky Ruby Šľapky

Cena: 3 000 000 dolárov

A opäť sa stretávame s Dorothy a jej rubínovými črievičkami podľa filmu Čarodejník z krajiny Oz. Tentokrát však od návrhára Harryho Winstona.Topánky od oboch návrhárov vyzerajú veľmi totožne. Na týchto bolo však použitých 5 000 rubínov s 50 karátovými diamantmi. Vďaka tomu ich cena razantne vzrástla.

Zdroj: top10zen.com

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter