TOP 10 NAJDRAHŠIE PERÁ NA SVETE


Perá a celkovo písacie potreby majú veľkú históriu. Nie je možné, aby nejaký posadnutý zberateľ pozbieral všetky perá, pretože ich je jednoducho príliš veľa. Sú tu aj také, ktoré sú obmedzené do počtu a ľudia, čo ich vlastnia, si môžu povedať, že majú naozaj šťastie. Tu je zoznam tých najdrahších pier, čo boli vyrobené. Berte ich radšej skôr ako písacie potreby a nie ako posadnutosť pre bohatých.

10. CREW 60TH GOLD WHITE – TIBALDI

CREW 60TH GOLD WHITE
Cena: 43 000 dolárov
Svetový výrobca áut Bentley, ktorý je známy ako jeden z najdrahších výrobcov automobilov, vytvoril spolu s jednou z najluxusnejších talianskych dizajnových firiem na výrobu pier jedno úžasné pero, ktoré je 10. v našom rebríčku. Vyrobených bolo iba 60 kusov zlatých a 40 kusov v bielom zlate.

9. GAIA HIGH LUXURY – OMAS 

GAIA HIGH LUXURY
Cena: 43 000 dolárov
Toto pero je vytvorené zo vzácnych zdrojov, dostupných na našej planéte. Či už sa jedná o biele a žlté zlato, krištáľ, ónyx a prírodné živice. Telo pera tvorí akúsi cestu z najtemnejších častiam krajiny a vykresľuje obrazy gigantických pavúkov, mäsožravých rastlín a vodných šeliem. Týmito motívami sa absolútne vymyká klasickým zberateľským perám a ich motívom.

8. MARTE – OMAS 

MARTE - OMAS
Cena: 43 000 dolárov
Pero vykresľuje akúsi mapu planéty Mars, a preto je vytvorené z ružového zlata, aby charakterizoval vzhľad tejto planéty. Púšte, hory, krátery – všetko je tu vykreslené. 4 rubínové bodky symbolizujú pristávacie body amerických a ruských sond. Hrot pera má symbolizovať gréckeho boha Marsa. V obehu je len 30 kusov tohto pera.

7. VISCONTI – ZAKÁZANÉ MESTO H.R.H.

ZAKÁZANÉ MESTO H.R.H
Cena: 50 500 dolárov
Značka Visconti je v známa ako najlepšia, čo sa týka kvality, kreativity a štýlu. Vytvorené je z čierneho plastu, 18K zlata a diamantov.

6. VISCONTI – ALCHEMY H.R.H.

VISCONTI
Cena: 57 000 dolárov
Ďalšie pero od Visconti. Ručne robené pero má dva zásobníky na atrament a je vytvorené z unikátnych, zlatých a strieborných tvarov. Je vytvorené z toho najlepšieho zlata a tiež je vytvorené vo viacerých veľkostiach. Telo je vyrobené z červenej živice a zlaté a strieborné ornamenty sú ešte doplnené rubínmi a diamantami.

5. VISCONTI – RIPPLE H.R.H.

RIPPLE H.R.H.
Cena: 57 000 dolárov
Jedno z najvýznamnejších pier od značky Visconti. Vyrobené z toho najlepšieho bieleho zlata, diamantov a hrot je z dvojfarebného zlata. Má dva zásobníky na atrament a je predávané v bielej a čiernej farbe.

4. OMAS PHOENIX PLATINUM – LUXUSNÁ LIMITOVANÁ EDÍCIA S DIAMANTMI

OMAS PHOENIX PLATINUM
Cena: 60 000 dolárov
Vytvorené hlavne z platiny a najlepšieho 18K zlata. S cenou 60 000 dolárov sa radí na 4. miesto v našom rebríčku. Ako sa vám páči?

3. LA MODERNISTA DIAMONDS – CHARAN D’ACHE

LA MODERNISTA DIAMONDS
Cena: 265 000 dolárov
Ideme do tuhého. Toto pero bolo vytvorené v roku 1999 švajčiarskou firmou Caran d’Ache na počesť Antonia Gaudího – možno vôbec najslávnejšieho architekta. V roku 2001 to bolo najdrahšie pero na svete, no teraz už je „až“ 3. Je vytvorené z 5072 diamantov Wesselton a 96 rubínov, plus nejaké to zlato (ako vždy). Pero vyrobil ručne majster klenotník Robert Perron.Trvalo mu to pol roka.

2. MYSTERY MASTERPIECE – MONT BLANC A VAN CLEEF & ARPELS LIMITED EDITION 

MYSTERY MASTERPIECE
Cena: 730 000 dolárov
Môžeme povedať, že toto pero má úplne extravagantný dizajn, rovnako tak, ako cenu. Vznikli 3 individuálne edície, každá má buď smaragdy, zafíry, alebo rubíny. Pero vzniklo vďaka spolupráci dvoch renomovaných značiek – Montblanc and Van Cleef & Arpels. Jedná sa o skutočný dizajnový skvost. Ale aj tak, je len druhé ..

 

1. AURORA DIAMANTE

AURORA DIAMANTE
Cena: 1 470 600 dolárov
Toto pero si môže kúpiť len jeden človek ročne. Pokiaľ chcete byť vy ten šťastlivec, tak budete musieť vytasiť celkom pekný balík peňazí. Čo za to dostanete? Pero, ktoré obsahuje 30 karátov diamantov De Beers na pevnom, platinovom povrchu. Je to jediné pero na svete, ktoré má nad 30 karátov. A tiež, jediné, ktoré stojí viac, ako milión dolárov.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter