TOP 10 NAJDRAHŠIE KOKTAILY NA SVETE


V ďalšom rebríčku sa pozrieme na rozmarnosti bohatých. Sú schopní míňať milióny a miliardy za splnenie svojich snov, za kúpu všetkých možných vecí za ukrutné čiastky a niekedy nad nimi jednoducho zostáva rozum stáť. Dnes sa pozrieme na to, koľko stoja drinky pre boháčov, respektíve na najdrahšie koktaily na svete.

10. RITZ SIDE CAR


Svoj názov získal v bare, kde sa tento koktail zrodil – v hoteli Ritz, v krásnom Paríži. Jeho cena je 460 euro a je zmiešaný z 3 zložiek – koňaku, citrónu a Cointreau, čo je francúzsky tradičný pomarančový likér, ktorý vznikol v roku 1849.

9. BENTLEY SIDECAR


Príprava tohto kokteilu nie je ľahká a ani bežná. S cenou 490 euro je 9. v našom rebríčku. Kto by si ho chcel dať, musí sa vypraviť do New Yorku. Vznikol však vo Francúzsku a svoje meno dostal podľa luxusnej značky automobilov, Bentley. Je obsahuje Grand Marnier, likér vytvorený v roku 1880, koňak Hennessy, XO Cognac, čerstvý pomarančový džús a čerstvá limetková šťava.

8. BLACK MAGIC


Objednať si ho môžete nočnom klube Umbab v Londýne. Môžete si ho objednať za krásnu cenu 560 euro. Podáva sa v krištáľových pohároch s pozláteným pásikom, ktoré boli navrhnuté slávnym klenotníkom, Tomom Binnsom. Koktejl sa skladá z šampanského, koňaku a likéru Creme Demura.

7. RED RUBY


V nočnom klube Reverse v Chicagu si môžete za cenu 840 euro dať tento drink. Dostanete k nemu aj rubín zadarmo. Zloženie: Hypnotic koňak, Pama likér z granátového jablka, Grey Goose vodka, Dom Perignon šampanské a pomarančový džús.

6. HIGH ROLLER MARTINI


Pre tento koktail sa musíte vypraviť do Las Vegas, kde za neho dáte 870 euro. Môžeme ho nazvať príspevkom na chudobných, pretože polovica z tejto ceny ide na charitu, respektíve na tie národy, kde trpia hladom. Dostanete ho v malom poháriku s prsteňom, ktorý má lesklé, malé diamanty. Hlavnými zložkami sú Grand Marnier likér a pomarančový džús.

5. MAI TAI


Na adrese The Merchant Hotel v Belfaste a Dubline si môžete tento kokteil objednať. Nebude to za pár drobných, ale za celých 1240 euro. Tento koktail si však môžu objednať len VIP hostia tohto hotela, pretože je do neho primiešavaný jedinečný jamajský rum, ktorého je len 6 fliaš na celom svete!

4. PLATINUM PASSION


Reštaurácia The Duval v New Yorku ponúka tento kokteil ako svoju najväčšiu akvizíciu. Cena 1330 euro ho vyniesla na 4 miesto v našom rebríčku. Hlavnou zložkou je L’Esprit de Courvoisier, čo je jeden z najlepších, najstarších a najvzácnejších koňakov, potom nejaký med, hnedý cukor a prvotriedne šampanské Ruinart.

3. SAPPHIRE MARTINI


Za cenu 2700 euro si môžete kúpiť vo Foxwoods Resort Casine v Connecticute. Špecialitou tohto kokteilu je pár diamantov, ktoré k nemu dostanete. Inak hlavné zložky sú Bombay Sapphire gin, premium vodka, modrý cukor a zafírové náušnice.

2. DIAMOND COCKTAIL


V Sheraton Park Tower Hoteli v Londýne si môžete tento kokteil objednať za krásnu cenu 3800 euro. Už názov napovedá, že bude mať niečo spoločné s diamantmi. A áno, na jeho dne totiž nájdete zvyčajne 0,6 karátový diamant. Zložky sú Charles Heidsieck Vintage 2001 šampanské, koňak Rémy Martin Louis XIII, ktorý je znalcami považovaný za kráľa všetkých koňakov, kocka cukru a váš vybraný diamant, alebo rubín.

1. MARTINI NA SKALE


Najdrahší koktail sveta si môžete dať v New Yorku, konkrétne v Blue Bar Algonquin Hoteli. A cena? 10 000 dolárov, čo je približne 8700 euro. Tento koktail si musíte objednať 24 hodín vopred, takže si medzitým môžete vybrať diamant, ktorý v ňom chcete nájsť. Cena sa pochopiteľne odvíja od toho, aký diamant si vyberiete. Inak sú zložky Grey Goose vodka – ultraprémium vodka vyrábaná a fľašovaná vo francúzskom Cognacu, suchý vermút, zelené olivy a prsteň s diamantom, ktorý si vyberiete.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter