TOP 10 NAJBIZARNEJŠÍCH VECÍ ZHABANÝCH NA LETISKU


V dnešnej dobe nie je ľahké prepašovať na letisku niečo nelegálneho, ale aj napriek tomu je pokusov stále veľa. Niektorým pašerákom sa podarí prejsť cez leteckú kontrolu, ale väčšina predmetov je odhalená a zabavená priamo na letisku. My sme sa pozreli na 10 najbizarnejších vecí, ktoré spadajú práve do spomínanej druhej kategórie.

10. RÚŽ – PARALYZÉR

rúž

V roku 2012, na malom medzinárodnom letisku v Burlington, Vermont, bola odvedená k podrobnejšej kontrole mladá žena. Bolo tak z dôvodu podozrivo vyzerajúceho rúžu, ktorý mala vo svojej príručnej batožine. Keď letiskový kontrolóri podrobnejšie tento rúž preskúmali, zistili, že je to v skutočnosti 350 000 voltový paralyzér, ktorý je vyrobený tak, aby ako rúž vyzeral.

9. ČOKOLÁDOU MASKOVANÝ HEROIN

injekcie

V roku 2009 zastavili agenti na letisku Johna F. Kennedyho v New Yorku istého Ednyho Barza, pretože mal v batožine podozrivo veľký počet čokoládových tyčiniek. Po podrobnejšom preskúmaní zistili, že to čokoláda vôbec nebola. Barza takto takto chcel prepašovať maskovaný heroín. To čo sa na prvý pohľad zdalo ako väčšia čokoládová desiata, boli nakoniec drogy v hodnote 400 000 dolárov. Nanešťastie pre Barza, polícia v New Yorku je veľmi dobre trénovaná práve na takéto „schovávačky“.

8. JEDLÉ HÚSENICE

húsenice

23. februára roku 2013 na letisku Gatwick vo Veľkej Británii, objavili pohraniční agenti tisíce sušených húseníc v kufroch muža cestujúceho z Burkiny Faso. Dohromady sa našlo vyše 90 kilogramov týchto tvorov. Aj napriek tomu, že muž trval na tom, že sú pre jeho vlastnú spotrebu, bola jeho „desiata“ zabavená.

7. KLOBÚK S CHAMELEÓNOM

chameleón

V roku 2002 bola, kvôli jej podivnému klobúku, na letisku Manchester zadržaná 17 ročná dievčina. Mala na ňom vzácny druh chameleóna. Ľudia okolo si mysleli, že ide o nejaký módny doplnok a že chameleón nie je skutočný, kým nezačal vyplazovat jazyk.

6. CHROBÁK HALLODAPUS

Hallodapus

V roku 2009 colníci na letisku Newark v New Jersey zadržali neobvyklého čierneho pasažiera, ktorý sa chcel preplížiť cez ochranku. Chrobáka Hallodapus mal schovaného v kytici z tymianu z Izraela. Americké ministerstvo poľnohospodárstva uviedlo, že je to prvý prípad, kedy sa tento škodca objavil na pôde Spojených štátov amerických. Tento oranžový chrobák by mohol vďaka šíreniu choroby plodín spôsobiť miliónové škody v poľnohospodárstve.

5. PÁR HOLUBOV

holub

V roku 2009 bol na letisku zadržaný Austrálčan, ktorý sa práve vracal z Dubaja. Tento muž mal dvoch holubov zabalených do obálky s bublinkovou fóliou a mal ich schovaných pod jeho čiernymi pančuchami. Austrália je veľmi prísna, čo sa týka pašovania zvierat. Za tento zločin si môžete odsedieť až 16 rokov väzenia a zaplatiť pekne „mastnú“ pokutu.

4. MAČKY S ÓPIOM

ópium mačky

V januári roku 2011 dorazila z Thajska na letisko JFK v New Yorku zásielka dekoratívnych mačiek. Tento náklad bol americkými colníkmi opísaný ako „plastové vzorky“. Tieto mačky mali určenú adresu príjemcu v oblasti New Yorku, ale adresa odosielateľa bola nedohledatelná. Federálni agenti označili túto zásielku za podozrivou a oprávnene – po bližšom preskúmaní zistili, že je v mačkách schované ópium v ​​hodnote 9 milióna amerických dolárov.

3. HREBEŇ – DÝKA

hrebeň dýka

Na malom letisku vo Virgínii odhalil skener zvláštne vyzerajúce hrebienok na vlasy. Štetiny mali neobvyklú konštrukciu, ktorá vzniesla podozrenia. To sa aj potvrdilo a po dôkladnejšom preskúmaní sa našla dýka, ktorá sa schovávala vo vnútri hrebienka. Žena, u ktorej sa toto našlo, bola nakoniec pripustená do lietadla, avšak bez svojho hrebienka – dýky.

2. TULENIE HLAVA

Ohnivý

V roku 2004 bol ochrankou na letisku zadržaný profesor biológie, pretože sa v jeho príručnej batožine našla hlava tuleňa. Muž to vysvetlil tak, že na dovolenke narazil na mŕtveho tuleňa, ktorému, kvôli študijným účelom, odrezal hlavu. Do lietadla bol nakoniec pripustený, avšak bez tulenej hlavy.

1. MŔTVOLA

rakva

V roku 2010 cestoval 91-ročný Curt Will Jarant so svojou manželkou a dcérou z Berlína do Manchestru. Pán Jarant trpel Alzheimerovou chorobou a bol pripútaný na invalidný vozík. Keď sa táto rodinka pokúšala odbaviť na letisku, kontrolóri si všimli, že pán Jarant nevykazuje známky života. Ženy okamžite argumentovali, že je v poriadku a že vždy takto spí. Lenže kontrolóri im na to neskočili. Dotykom zistili, že pán Jarant je úplne studený a potom, pri pokuse nahmatať pulz, si overili svoju pôvodnú teóriu. Rodinní príslušníci vymysleli tento plán, aby sa vyhli zaplateniu poplatku za prepravu mŕtveho tela.

 

Zdroj: Listverse.com

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter