TOP 10 Miesta, ktoré sú rovnako záhadné ako Bermudský trojuholník


Každý už určite niekedy počul o Bermudskom trojuholníku, o záhadách a tajomstvách, ktorými je obklopený. Nie každý týmto poverám verí. Mnohí sa na to pozerajú ako na zhodu náhod spojenú s jedným miestom. Niekto za tým môže vidieť niečo viac, ale to už je na každom z nás. Nie je to však jediná oblasť, kde dochádza k takýmto podivným a strašidelným príhodám, a preto sme vyhľadali takýchto ďalších TOP 10 podivuhodných miest.

10. LAKE ANJIKUNI

Lake Anjikuni

Nejde tu len o záhadné zmiznutie jedinca, ale rovno celej dediny. Legenda hovorí o lovcovi menom Joe Labelle, ktorý hľadal na noc útočisko, kde by mohol zložiť hlavu. Vydal sa teda do obce Inuit, ktorá bola blízko, a ktorú už dobre poznal. Tam ho ale čakalo veľké prekvapenie. Keď do onej dediny dorazil, nenašiel nikde žiadnych dedinčanov. Prehľadal celú osadu a neobjavil živú dušu. Neváhal a okamžite došiel o tejto podivuhodnej záhade informovať miestnu políciu. Začalo tak vyšetrovanie, ale jediné čo našli, boli mŕtvi psi, u ktorých sa neskôr zistilo, že umreli na vyhladovanie, aj keď sa v dedine nachádzalo mnoho potravín. Jedna z verzií príbehu hovorí o tom, že zakaždým v tejto dobe, kedy došlo k záhadnému zmiznutiu všetkých obyvateľov, boli nad jazerom vidieť podivohudné svetlá. Čo sa však naozaj stalo, nikto nikdy nevyriešil. 

9. BRIDGEWATERSKÝ TROJUHOLNÍK

Bridgewaterský trojuholník

Tento triangel má rozlohu okolo 200 štvorcových míľ južne od Bostonu. Aj tu sa vyskytuje mnoho nepredstaviteľných javov. Od roku 1970 sa objavujú správy o vysokom chlpatom zvierati, ktoré sa vyskytovalo v bažine. Ďalej sú tu záznamy o obrích pterodaktyloch, ktorí spolu bojovali vo vzduchu. Tiež tu bol videný strašidelný, chlpatý pes s červenými očami. A aby toho nebolo málo, dochádzalo tu k útokom na dobytok a jeho mrzačenie. 

8. RANČ BIGELOW

ranč Bigelow

Tento ranč je nehnuteľnosťou, ktorá má rozlohu približne okolo 480 akrov, juhovýchodne od Ballard. Považuje sa za miesto, kde sa vyskytujú nadprirodzené javy a UFO. Prvé tvrdenie sa prvýkrát objavilo v Salt Lake City a potom sa začala zverejňovať v novinách. Príbeh rozpráva o rodine, ktorá si zakúpila tento ranč a zažila tu veľa nevysvetliteľných a desivých udalostí. Dochádzalo ku znetvoreniam dobytka a jeho miznutie, neidentifikovateľné lietajúce objekty alebo gule nad ich rančom, výskyt veľkých zvierat so žltými očami, na ktoré keď bolo vystrelené, tak neboli zranené. Je tu zachytený príbeh farmára, ktorý uzrel vlka na pastvine, došiel k vlkovi a dokonca ho pohladkal, pretože sa zdalo, že je krotký. Vlk ale nakoniec schmatol teľa a dal sa s ním na útek. Farmár sa snažil vlka zastreliť, ale ten utiekol, pretože guľky na vlka nemali žiadny vplyv. Došlo to tak ďaleko, že farmár svoj ranč nakoniec predal.

7. ANOMÁLIE JUŽNÉHO ATLANTIKU 

anomálie Južného Atlantiku

Uvažovali ste niekedy nad tým, či je možné, aby Bermudský trojuholník existoval vo vesmíre? Ak nie, tak budete určite prekvapení. Jedná sa o anomáliu Južného Atlantiku. SAA (South Atlantic Anomaly) je oblasť, kde sa vyskytuje žiarenie, známe ako Van Allenov radiačnej pás, ktoré je najbližšie k zemskému povrchu. Jedná sa o oblasť len kúsok od pobrežia Brazílie. Vyskytujú sa tu problémy s družicami a kozmickými loďami, ktoré sú vystavené tomuto silnému žiareniu a dochádza až k vypnutiu ich funkcií. Príčina tu nie je úplne tak jasná a za hlavný dôvod sa považuje vysoká hladina radiácie, ale vedci si nie sú až tak istí, prečo sa tu vyskytujú takéto javy. 

6. ÚDOLIE SAN LUIS 

údolia San Luis

San Luis Valley sa nachádza v južnom Colorade a je to oblasť, kde sa vyskytuje vysoké množstvo nevysvetliteľných javov. Dochádza tu k záhadnému mrzačeniu zvierat a výskytu UFO. UFO je tu tak bežne pozorovateľné, že na tento účel tu bola postavená strážna veža. Ale viac ako príbehy o UFO sú tu desivejšie výjavy v podobe zmrzačeného dobytka. Pri pátraní po divokej zvery nikde okolo týchto zvierat nie je stopy. V okolí nie je ani kvapka krvi a zver je poškodená presnými rezmi, ktoré nevypovedajú o útoku predátorov. Farmári tvrdia, že pred tým, než dôjde k poškodeniu nejakého dobytka, vidia v tú noc na nebi rôzne svetlá a dávajú to za príčinu UFO. 

5. BENNINGTONOV TROJUHOLNÍK

Benningtonův trojuholník

A stretávame sa tu s ďalším trojuholníkom, ktorý sa nachádza na juhozápadu Vermontu. Došlo tu k 5 záhadným zmiznutiam v rozmedzí rokov 1945-1950 súvisiacich s touto polohou. Prvým z nich bol Middie Rivers, 75 ročný muž. V roku 1945 viedol jednu skupinu lovcov pri ktorej išiel napred. Urobil si taký veľký náskok, že ho už nikdy nevideli. Našli len jeho pušku pohodenú v potoku. Druhý prípad sa týka Pauly Weldenové, 18 ročnej študentky, ktorá sa vydala v roku 1946 na prechádzku mimo vyznačenú turistickú trasu, od tej doby ju nikto nikdy nevidel a neboli nájdené ani žiadne stopy. O tri roky neskôr došlo k ďalšiemu záhadnému zmiznutiu. Tentoraz sa týkalo Jamesa Tetforda, ktorý sa vracal z návštevy od príbuzných, naposledy bol videný na autobusovej zastávke. Len v autobuse bola nájdená jeho batožinu. Štvrté zmiznutia sa týkalo 8 ročného chlapca, ktorý sa stratil jeho matke pri kŕmení dobytka. Paul Jepson zmizol v roku 1950, a hoci mal na sebe výrazne červenú bundu, nikto z pátracieho tímu ho nenašiel. Posledné zmiznutie sa týka Frieda Langerovej. Táto turistka zmizla v roku 1950. Bola na vychádzke so svojím bratrancom a spadla do potoka. Išla sa preto domov prezliecť a áno, hádate dobre, odvtedy jej už nikto nevidel. Iba jej telo sa objavilo o rok neskôr v tej oblasti, ktorá bola predtým mnohokrát prehľadaná. Telo bolo ale v tak zlom stave, že nemohli prísť na príčiny smrti. Aj keď tu vznikalo veľa poviedok, že za tým všetkým stojí nejaké monštrum alebo sériový vrah, rozhodne vám neodporúčame sa v oblasti tohto trojuholníka vyskytovať. 

4. SUPERSTITION MOUNTAINS – POVERČIVÉ HORY

Povera hory

 Tieto hory sa nachádzajú v Arizone a ich samotný názov vypovedá sám za seba. Je viazaný k legende, kde okolo roku 1800, muž, Jákob Waltz, objavil obrovskú zlatú baňu. Nikomu nepovedal, kde sa toto miesto nachádza, až na jeho smrteľnej posteli oznámil toto tajomstvo jednej osobe. Bez ohľadu na to, či jeho opis bol alebo nebol pravdivý, nikdy nič nebolo nájdené, aj keď sa o to pokúšalo mnoho expedícií. Hovorí sa, že tam ale stále strašia duchovia ľudí, ktorí prišli o život pri hľadaní zlatej bane. Legenda ďalej hovorí, že hory sú strážené bytosťami Tuar -Tums, ktoré žijú v jaskyniach a tuneloch pod horami. Niektorí z indiánov sa domnievajú, že sa tam nachádza vchod priamo do pekla. 

3. POINT PLEASANT

Point Pleasant

Tento príbeh pochádza z miesta Point Pleasant a je zahalený do rúšky tajomstva v súvislosti so strašidelnými udalosťami. Ide o stvorenie, známe ako Mothman, ktorý mal údajne terorizovať malé mesto vo Virgínii od novembra 1966 až do decembra 1967. Toto stvorenie videla stovka občanov a opisovali ho ako vysokého muža so širokou hruďou, ktorý má červené, hypnotizujúci oči a veľké krídla. Pohyboval sa pomalou chôdzou a bol zakaždým videný pri cestách do Point Pleasant. Vždy sa zjavil, pohyboval sa vedľa vozidla a potom záhadne zmizol.

2. DIABLOVO MORE

Diablovo more

Diablovo more sa nachádza v oblasti Tichého oceánu a je prepletené mnohými podivnými udalosťami. Nachádza sa pri pobreží Japonska a je spojené s nevysvetliteľnými javmi, ako sú záhadné zmiznutia, nevysvetliteľné svetlá a javy vrátane magnetických anomálií. Jeden príbeh rozpráva o plavidle, ktoré sem bolo vyslané japonskou vládou, aby prišli na kĺb všetkým týmto záhadám. Plavidlo a ani jeho posádku s 31 ľuďmi už nikto nikdy nevidel. S Bermudským trojuholníkom má spoločné to, že tu dochádza k rušeniu, ktoré spôsobuje ničenie komunikačných a navigačných zariadení, preto tu nefungujú ani vysielačky.

1. MICHIGANSKÝ TROJUHOLNÍK

Michiganskej trojuholník

Jedná sa o jeden z ďalších geografických trojuholníkov, nachádzajúci sa uprostred Michiganského jazera. Tento trojuholník je spojený s mnohými záhadnými zmiznutiami – ako na vode, tak vo vzduchu. Medzi prvé najzáhadnejšie zmiznutie patrí kapitán Donner, ktorý cestoval z Pennsylvannie do Washingtonu a cestou musel prejsť cez tento trojuholník. Kapitán bol cestou unavený, tak sa odobral do svojej kajuty a nariadil jednému členovi posádky, aby ho prišiel zobudiť, až sa keď priblížia svojmu cieľu. Keď išli ale Donnera zobudiť, nebolo po ňom ani pamiatky aj napriek všetkým hľadaniam po celej lodi. A kam by sa asi mohol uprostred šíreho mora zatúlať jeden kapitán? Ďalšou záhadou sa stal let pod vedením skúseného pilota, ktorý bol nútený kvôli náhlej zmene počasia zmeniť smer a letieť cez oblasť Michiganského jazera. Tam bola zaznamenaná naposledy ich pozícia a aj celé lietadlo s 58 cestujúcimi sa nadobro stratilo. 

loading...
Najnovšie články
  • BUBAMA

    pekne vymyslene blbosti

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter