TOP 10 Miest, kde sa nikdy nepozriete


Priznajte si to, ste len ľudia, a na miesta v našom článku sa naozaj pravdepodobne nikdy nedostanete.

YouTuber Matthew Santoro pre vás urobil zaujímavé video 10 miest, na ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nepozriete. Pre rýchlejší prehľad si môžete všetky miesta, s krátkym popisom a fotkou pozrieť v tomto článku. A na konci nájdete aj samotné video.

10. White ‚s Gentlemen‘ s Club

wikipedia.org

Klub určený len pre tých najmocnejších mužov. V celom Anglicku a pravdepodobne ani vo svete by ste nenašli prestížnejší spolok. Elita ho hojne využíva pri svojich tajných stretnutiach. Jednou z podmienok pre prijatie je aj to, že sa musíte osobne poznať aspoň s jedným členom. Ale pozor, to že si o princovi Williamovi čítate v bulvári, sa ako známosť nepočíta.

9. Oblasť 51

pogo.org

Poznajú ju všetci, ale nikto o nej nič nevie. Americká vláda zatiaľ neprezradila skutočný účel základne, ktorú v tejto oblasti postavila. A tak dáva priestor nekonečnému množstvo konšpiračných teórií a námetom na hollywoodske filmy. Možno jedného dňa otvorí svoje brány a konečne zistíme, kto sa bude smiať naposledy.

8. Jiangsu National Security Education Museum

publicatiaonline.ro

Čínske múzeum špionáže, do ktorého sa nedostanete, ak nie ste čínsky občan. Asi nechcú prezradiť tajomstvo svojej špionáže svojmu nepriateľovi. Možno by ste potom konečne zistili, že tá divná čierna krabička na vašom kabáte bol odposluch až z Číny! Keď už sa tam dostanete, hneď narazíte na obrovský zoznam pravidiel a zákazov. Samozrejme je zakázané robiť fotky, a tak sa môžete pozrieť len na vchod do múzea.

7. Metro-2

unknownworld.co.uk

Hlboko pod Moskvou sú možno kilometre tajných tunelov, ktoré spájajú tie najdôležitejšie vládne miesta. Nikto existenciu týchto tunelov doteraz celkom nepotvrdil. Ale hovorí o nich americká tajná služba a niekoľko ľudí, ktorí na vlastnú päsť preskúmavajú tajomné zákutia mesta. Predstavte si to, mať tak svojou vlastnou linku metra, kde by sa na vás nelepili hromady ľudí!

6. Room 39 (Office 39)

tumblr.com

Tu sa možno nachádza veľká časť financií severokórejského režimu. Teraz len nájdite niekoho, kto tam bol a povie vám, že je to pravda. Podľa špekulácií pochádzajú tieto peniaze napríklad z predaja drog a mohli by financovať aj jadrový výskum v Severnej Kórei. Foto je len ilustračné, ale dobre si na ňom môžete predstaviť, ako asi také super tajné sídlo vyzerá.

5. Trezor s receptom na Coca Colu

dailymail.co.uk

Vždy ho poznala len úzka skupina ľudí a dnes leží za hrubými múrmi tohto trezoru. Momentálne ho poznajú asi traja ľudia a tí vám ho rozhodne nepovedia. Kúsok papiera, ktorý by finančne zabezpečil vaše potomstvo až do konca sveta. Ale kde si asi schováva recept McDonalds na svoje burgre?

4. Servery Googlu

blog.lumapps.com

Tých je pre zmenu hneď niekoľko po celom svete. Ale opäť platí, že vstup majú povolený len vyvolení. Dôvod je prostý a vy ste určite radi, že to tak je. Sú tam totiž uložené informácie o miliónoch užívateľoch a medzi nimi ste aj vy. Len si predstavte, že by sa do takejto miestnosti dostal váš úhlavný nepriateľ!

3. Archa dohovoru v Etiópii

staticflickr.com

Je to kostolík, o ktorom sa tvrdí, že ukrýva Archu dohovoru. Vnútri smie byť len jediný človek, ktorý vie, kde je Archa skrytá a nikdy nesmie opustiť priestory kostola. Svojho nástupcu údajne volá až na smrteľnej posteli. Etiópia je jedna z prvých oblastí, ktorá prijala kresťanstvo, a preto sa dá povedať, že by toto umiestnenie Archy malo svoju logiku.

2. Rezervácia Javari

cloudfront.net

Miesto, ktoré kašle na globalizáciu. Kašle aj na vás. Uprostred džungle žije niekoľko kmeňov, ktorým je úplne jedno, kde sa vo svete sa bojuje, alebo aká farba sa stala farbou roka 2015. Vy sa k nim nedostanete kvôli brazílskej vláde, ktorá ich chráni pred vonkajšími vplyvmi a tiež kvôli samotnej džungli, kde nenájdete turistické značenie ako u nás. Takže, ak vás život moderného človeka príliš vyčerpáva, skúste ich poprosiť o prijatie. Možno uspejete.

1. Trezory Bank of England

news.bbcimg.co.uk

Hromady zlata vnútri sú strážené určite viac, ako vaše úspory. Páčia sa vám tie tehličky? Taktiež by sme si radi nejakú odniesli, aj tak by na to predsa nikto pri tom množste neprišiel. Smola je ale v tom, že kľúče od dverí sú takmer meter dlhé a ich držitelia sú anonymní. Môžete sa tam však skúsiť prekopať.

Spomínané video:

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter