TOP 10 hororov z roku 2014


V dnešnej dobe si môžeme vybrať z viacerých hororových subžánrov: príšery, zombie, duchovia, príroda, mimozemšťania, hororové komédie, mučenie a náš najobľúbenejší, psychologický horor. Každému sedí niečo iné. Niekto má rád  poriadne ľakačky, iný depresívny dej a tak ďalej. Tu je zoznam TOP desiatich najlepších hororov z roku 2014:

10. Pod zemou

Pod-zemou
(Photo © Universal Pictures International France)

Tento Found Footage horor, ťa od začiatku až do konca vtiahne do deja. Krásne mixuje mysteriózne, dobrodružné, historické a hororové prvky. Odvážne  objavovanie v podzemí parížskych katakomb môže byť osudné. Dostanú sa do miest, kde živí nepatria.

http://www.csfd.cz/film/371509-pod-zemi/


9. Zbav nás zlého

zbav-nas-zleho
(Photo © Sony Pictures Releasing)

Krimi-horor, v ktorom sa jeden z najlepších policajtov dostane k sérii záhadných vrážd. Spojí sa s kňazom , aby sa spolu popasovali s démonickými posadnutiami. Je to horor a nadupané krimi v jednom.

http://www.csfd.cz/film/336447-chran-nas-od-zleho/


8. Girlhouse

Girlhouse
(Photo © eOne Films)

Skvelý čistokrvný slasher. Tak, uraziť z detstva frustrovaného hanblivého psychopata sa nevypláca, o tom sa presvedčili aj  (polo)nahé dievčatá z Girlhousu. Z miestnosti sa už neozýva vzrušujúce stonanie, ale iba nárek obetí. Samozrejme, že masový vrah si nezabudne nasadiť aj masku.

http://www.csfd.cz/film/309909-girlhouse/


7. Clown

clown
(Photo © Dimension Films)

Klauni, niekto ich má rád, niekto ich neznáša. Malý chlapec má narodeniny a miluje klaunov (aj keď nakoniec ich bude neznášať). Firma, ktorá ma na starosti narodeninové párty to pokašle a nedodá klauna. Chlapec má ale dobrého otca a ten nájde alternatívne riešenie. Akurát opúšťa dom, ktorý predáva a rozhodne sa ho ešte raz celý prehľadať, či tam nenájde nejaký kostým pre klauna. V starej truhlici nájde starý kostým…paráda! Ale niečo nie je v poriadku…niečo nie je v poriadku s kostýmom… niečo nie je v poriadku s otcom! Viac neprezradím.

http://www.csfd.cz/film/336584-clown/


6. Očista: Anarchia

the-purge-anarchy-blu-ray-cover
(Photo © Universal Pictures)

Film sa rozbehne od začiatku a až do konca nepoľaví, solídne záporne postavy a veľmi znepokojivé masky. Musím povedať, že miestami som mal z tých hajzlíkov strach, to ako si užívali chladnokrvné vraždenie… Predstavte si, že raz za rok sa na 12 nočných hodín stanú všetky zločiny legálne, vrátane tých najhorších. Nefungujú žiadne záchranné zložky. Bude to peklo!

http://www.csfd.cz/film/358867-ocista-anarchie/


5. Wyrmwood

Wyrmwood
(Photo © Guerilla Films)

Benny ide do buše loviť divoké prasatá so svojimi dvoma bratmi. Niečo zvláštne cítiť vo vzduchu. Ráno sa Benny prebudí pri vyhasnutej pahrebe, ale jeho bratia zmizli. Zem sa prebudila do apokalyptického rána. Začína boj o život, plný krvi a strachu.

http://www.csfd.cz/film/330889-wyrmwood/


4. Neutečieš

neutecies
(Photo © Metropolitan FilmExport)

Originálny horor. To, že z nechránenej súlože vám hrozí aids, syfilis, filcky atd. je sice hrozné, ale to, že po pretiahnutí hlavnej hrdinky získáte genitálne prenosnú kliatbu, kedy vás začnú po uliciach prenasledovať zombíci, ktorí vám nedajú pokoj, až pokiaľ vám nevytrhajú všetky orgány z tela… tak to už je niečo.

http://www.csfd.cz/film/371484-neuteces/


3. What We Do in the Shadows

co-robime-v-temnotach
(Photo © Weltkino)

Pseudo-dokument o upíroch, ktorý sa vtipne triafa do upírských stereotypov. Chytrá paródia na ich každodenný život a rutinu. Zábavný horor, na ktorom sa viac zasmejete, ako vystrašíte.

http://www.csfd.cz/film/362346-co-delame-v-temnotach/


2. The Babadook

The-Babadook
(Photo © Wild Bunch Distribution)

Psychologický horor, v ktorom sú postavy v prdeli skôr, ako sa nejaké strašilo vôbec objaví. Večne nevyspatá matka a jej hyperaktívny syn, obaja podliehajú šialeným predstavám a človek môže iba hádať komu šibe viac. Film rozhodne nie je veselý ani zábavný.

http://www.csfd.cz/film/358596-babadook/


1. Dead Snow 2

Dead-Snow-2
(Photo © XYZ Films)

Zombie masaker a trochu komédie. Všade lietajú čreva a vnútornosti, krv pomaly tečie aj z obrazovky. Na filme si dali záležať. Veľa kvalitných scén a dialógov a k tomu všetkému super soundtrack.  Prvý diel Dead Snow bol kruto vtipný, ale táto dvojka to zdvojnásobila.

http://www.csfd.cz/film/358014-dead-snow-rudy-vs-mrtvy/

 

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter