TOP 10 filmových pokračovaní, ktoré sú lepšie ako originál


Filmová kritika nám tvrdí, že pokračovanie je vždy len samotná kópia. Drzo tak zamlčuje výnimky z pravidla. A že ich nie je tak málo sa presvedčíme v našom článku.

10. Rambo 2

rambo_2

V dvoje je luk so šípmi, čo sníma helikoptéru. Je tu hra „kto skôr uhne“, ktorej sa zúčastňujú na bojovom vrtuľníku Mi-24 a jeden z najodolnejších tankov histórie. Čo chcete viac? Jedničku, v ktorej pár buranských šerifov prenasleduje Ramba s roztrhnutým svalom? Uznajte sami jednotka sa proste môže schovať!

9. Smrtonosná pasca 2

diehard2

Prvá Smrtonostná Pasca je legendou, ale dvojka ju určite tromfne v mierke brutality, výbuchov a množstve hlášok. Je to niekedy možno trochu moc tlačenie na pílu, ale McClaneovi z deväťdesiatych to radi odpustíme.

8. Bournov mýtus

Bourne

Schválne kto z vás si pamätá jedničku? Bežala u nás ako Agent bez minulosti, nemala charakteristicky roztrasenú kameru a bola hrozne komorná. Dobrá, ale rozhodne nie tak dobrá, aby nakopla Mattovi Damonovi kariéru. To zvládol až Mýtus.

7. Votrelci

aliens

Cameron druhýkrát. Tentoraz vzal Scottov atmosférický horor a urobil z neho mariňácke bitúnky, ktoré pripomínajú niečo medzi Doomom a Gears of War. Veľa výbuchov, veľa efektov a veľa prepracovaných charakterov a dejové hĺbky. To by jeden neveril, že to niekto dokáže napchať do jedného filmu, čo?

6. Temný rytier

Jokke

Nie, nejde o ďalšie vychvaľovanie Heatha Ledgera. Ide o princíp. V prvom diele nám Nolan predstavil hrdinu, v druhom jeho svet a v treťom to potom všetko zboril. Z tohoto opisu vám jasne musí vyjsť, že dvojka je najzaujímavejšia.

5. Clerks 2

clerks2

Prvý Clerks sú takou parádou, že sa tejto téme Kevin Smith snáď nemal dotýkať ani trojmetrovým palicou. Našťastie neposlúchol a o dekádu neskôr nakrútil pokračovanie, ktoré bolo dospelejšie a múdrejšie, ale rovnako nabité kontroverznými hláškami a exotmi ako kedysi „za starých čias“. Toto sa asi naozaj podarí len raz za desať rokov.

4. Spider-Man 2

spideyyy

V trochu gýčovitej jedničke si Sam Raimi svojho komiksového hrdinu pekne prichystal, aby mu v pokračovaní prihral zaujímavejšieho zloducha, väčšie výzvy a zároveň dal divákom najavo, že si to za kamerou oveľa viac užíva. Bolo to vidieť. Tretí diel bol bohužiaľ, ako to už býva, kritický a moc sa Samovi nevydaril.

3. X-Men 2

xmen2

Prvý X-Meni spolu s prvým Spider-Manom ​​odštartovali vlnu veľkých filmových komiksov. Ich pokračovanie potom suverénnou pozíciou nového žánru nadobro zabetónovali. Kde Spider-Man 2 ohuroval meradlom, tam druhí X-Meni fascinovali publikum svojou šírkou. Bryan Singer tú stíha obslúžiť viac než tucet postáv, bez toho, aby jedna zatienila druhú, a ku vypiplanými dialógom a scenárom všeobecne ešte stihne ušiť prvotriednu akciu. Dodnes pre mnohých etalón komiksových blockbusterov.

2. Krstný otec 2

godfather2

Čo chcete počuť? Prvý diel je klasika. Jeho pokračovanie je však veľdielo. Táto výnimka sa vyučuje na každej dobrej filmovej škole. Jednička je v tomto prípade len také zahrievacie kolo.

1. Terminátor 2

terminator2

Prvý Terminátor vznikal na kolene a za odporných pár miliónov. Dvojka bola vo svojej dobe najdrahším blockbusterom histórie a jej triky nepôsobia smiešne ani po dvadsiatich piatich rokoch. Cameron je proste borec.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter