TOP 10 Fantasy filmov za posledných 10 rokov


Top rebríček najlepších fantasy filmov, v ktorom nechýbajú úpíry, monštrá, piráti či rôzne fantasy výmysli známych režisérov

1. AVATAR (James Cameron)

avatar.jpg

Zdroj: actucine.com

Stret dvoch úplne odlišných civilizácii, novoobjavená planéta Pandora, existencia závislá od vášho genetického dvojníka ovládaného psychikou oddelenou od fyzického tela, flourescentná modrá koža, neuveriteľné špeciálne efekty a úžasná myšlienka, majú za následok film filmov. Snímka ovenčená tromi Oscarmi sa do histórie zapísala tiež ako ôsmy najdrahší film všetkých čias.

2. HARRY POTTER (Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell, David Yates)

Harry Potter

Zdroj: feelingmovies.sk

Filmová adaptácia rovnomenného románu britskej spisovateľky J.K.Rowlingovej si v priebehu niekoľkých rokov získala čestné miesto v nejednom filmovom rebríčku. Zástup miliónov fanúšikov čarodejníckeho učňa zabezpečil,
že o Harrym Potterovi budú zaiste počuť aj naše deti a celkom iste i deti našich detí. A podľa všetkého aj ich deti. Teda naše prapravnúčatá. A je celkom možné, že ich deti tiež.

3. HOBBIT ( Peter Jackson)

Hobbit

Zdroj: just-be-yourself-coca.com

Hobit: Neočakávaná cesta (ang. The Hobbit: An Unexpected Journey) je fantasy film z roku 2012 od režiséra Petera Jacksona. Ide o prvý diel z filmovej trilógie, ktorá vychádza z románu „The Hobbit, or There and Back Again“ od J. R. R. Tolkiena, vydaného roku 1937. Film, ako aj románová predloha, sú úvodom k rozsiahlejšej epickej trilógii Pán prsteňov, ktorá už bola sfilmovaná a premietaná o desaťročie skôr.
Celá trilógia bola natáčaná súčasne, jej premietanie je rozdelené na roky 2012 (The Hobbit: An Unexpected Journey), 2013 (The Hobbit: The Desolation of Smaug) a 2014 (The Hobbit: There and Back Again).

4. PÁN PRSTEŇOV (Peter Jackson)

Pán prstenov

Zdroj: casprezeny.azet.sk

Filmová trilógia podľa knižného námetu J.R.R. Tolkiena, patrí svojou veľkovýpravnosťou a úžasnými špeciálnymi efektmi, zaiste medzi niekoľko najkvalitnejších a tiež najziskovejších filmov vôbec. Veď nie nadarmo premenila trilógia z pôvodných tridsiatich nominácii na Oscara, neuveriteľných sedemnásť!

5. TWILIGHT SÁGA (Catherine Hardwicke, Chris Weitz, David Slade, Bill Condon)

TWILIGHT SÁGA

zdroj: digiatto.com

Sexi upíri, sympatickí vlkodlaci, nekonečné, romantikou nabité scény, plnohodnotne striedané scénami ako z hororu a ošiaľ pripomínajúci Beatles -hystériu šesťdesiatych rokov. Aj to je Twilight. A v našom rebríčku mu absolútne zaslúžene patrí krásne tretie miesto.

6. PIRÁTI KARIBIKU (Gore Verbinski)

6. PIRÁTI KARIBIKU

feelingmovies.sk

Mohol to byť prepadák! Napokon sa séria filmov o podivnom pirátovi – miernom alkoholikovi a jeho „crew“, stala najdrahším filmov všetkých čias! Rovnomenná atrakcia Disneylandov však nekončí! Piata časť sa v našich kinách objaví už v máji 2017!

7. NARNIA (Andrew Adamson)

Narnia

zdroj: www.zoom-cinema.fr

Fantasy cyklus podľa rovnomennej zbierky spisovateľa Clive Staple Lewisa je neoddeliteľnou súčasťou sveta filmu. Prekrásne exteriéry, silný príbeh a detské hviezdičky sú dodnes lákadlom nielen pre tých najmenších.

8. ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV (Tim Burton)

ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV

zdroj: www.movieloversreviews.com

Najnovšie spracovanie legendárneho príbehu o stratenej Alici patrí jednoznačne medzi najfarebnejšie a najalternatívnejšie ladené filmy posledných rokov. Navyše, Johnny Depp v úlohe „strihnutého“ Klobučníka, inšpiruje nejedného z nás k pestovaniu si vlastného, schizofrenicky ladeného alter-ega. Alica Kingsleighová, po svojich dobrodružstvách v Krajine zázrakov, vyrástla v trochu zasnenú a roztržitú, ale aj krásnu a moderne zmýšľajúcu mladú dámu. Nečudo, že na záhradnej slávnosti v sídle Lorda Ascota ju požiadal o ruku dedič majetku Hamish Ascot. V rozhodujúcom okamihu však jej pozornosť upúta nečakaný výjav – králik vo veste a s hodinkami, trieliaci cez lúku. S náhlym vnuknutím opustí Alica prekvapenú spoločnosť a vydá sa za králikom. Králičia nora však nie je obyčajná nora a Alica sa prepadáva do fantastického sveta, svojim obyvateľom známeho ako Podzem. Tu stretáva množstvo prazvláštnych bytostí i starých známych – bláznivého Klobučníka, Bieleho králika, Plcha, mrazivú Bielu kráľovnú i jej staršiu sestru Červenú kráľovnú, vládkyňu Podzeme…

9. CHARLIE A TOVÁREŇ NA ČOKOLÁDU (Tim Burton)

CHARLIE A TOVÁREŇ NA ČOKOLÁDU (Tim Burton)

zdroj: www.myplex.com

Jednoznačne najoriginálnejšia inovácia edukačných filmov pre deti s prekrásnym posolstvom. Trojka Burton – Depp – Elfman si to rozdala: klasická moderná rozprávka od Roalda Dahla sa ohýba pod náporom moderných špeciálnych efektov, jednotlivých hereckých výkonov a muzikálového spracovania.

10. VLÁDKYŇA ZLA (Robert Stromberg)

VLÁDKYŇA ZLA

zdroj: www.myplex.com

Vo fantastickom svete sa nachádzajú dve kráľovstvá. Prvé z nich, Vresoviská, je plné magických stvorení a druhé zase plné ľudí. Maleficent je mladá víla a múdra panovníčka Vresovísk. Jedného dňa sa zoznámi s mladým chlapcom Stefanom, ktorý sa zatúlal do Vresovísk. Stanú sa z nich najlepší priatelia a keď podrastú, aj romantickí partneri. Stefan však opúšťa Maleficent a odchádza sa snažiť o moc a bohatstvo v kráľovstve ľudí. Kráľ Henry, panovník ľudí, si túži podrobiť Vresoviská a pokúsi sa o to pomocou armády. Tvrdo ho však zastaví Maleficent a je nútený sa stiahnuť. Kráľ má čoskoro zomrieť, tak sľúbi trón tomu, kto dokáže zabiť Maleficent. Stefan túžiaci po moci, ide za Maleficent a predstiera, že je opäť jej priateľom. Omámi ju a kým ona spí, on jej odstráni krídla a prinesie ich kráľovi Henrymu. Ten Stefanovi odovzdáva trón a umiera. Keď sa narodí Stefanova dcéra Aurora, dnes už zatrpknutá kráľovná Vresovísk Maleficent ju preklína a stanoví, že kliatbu môže zlomiť iba bozk pravej lásky. Stefan posiela Auroru vychovať trom vílam v lese, v úkryte, a tam na ňu Maleficent v tajnosti dáva pozor a pomáha sa starať o ňu. Deň pred Aurorinými 16. narodeninami, ktorými má podľa kliatby Aurora upadnúť vo večný spánok, Maleficent a jej pomocník Diaval sa ju pokúsia zachrániť tak, že zoženú mladého princa, aby Auroru pobozkal. Nefunguje to…

zdroj: internet

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter