TOP 10 domov postavených z recyklovaných materiálov


V nasledujúcej TOP 10 d môžete inšpirovať k tomu, ako urobiť náš svet trochu krajší. Nachádza sa tu zbierka nápadov pre váš ekologických domov, ktoré sú lacné a kompletne z recyklovaných materiálov. Tiež je to pre vás možnosť na nápad, ktorý rozpáli zvedavosť u susedov.

10. Kamenné domy

Na výstavbu krásneho domu je možné znovu použiť kameň zachránený s ostatných budov. Všade okolo nás existujú príklady architektúry, postavené z materiálov, zachránených z ostatných budov, ako napríklad stredoveké kostoly s rímskymi stĺpmi, staroveké mramorové plakety používané ako tehly a využitie rozobraných budov, ktoré neboli dostavané. V súčasnosti môžeme nájsť niekoľko príkladov uskutočnených touto technikou. Jedna z nich je rezidencia TY PREN vo Walese, ktorú navrhlo štúdio Feilden Fowles.

2 Recycle drevo: -Garrison Hullinger

9. Domy z recyklovaného dreva

Kúsky dreva zachránené zo starých budov sú skvelý materiál na vytváranie panelov, opláštenia a strechy s vynikajúcou tepelnou izoláciu a zároveň sú estetické. Môžete sa inšpirovať Garrisonom Hullingerom, ktorý navrhuje interiéry pomocou starej drevo dosky a vytvára tak sofistikované interiéry šetrné k životnému prostrediu.

3 Recuper staré okná: flickr edlondon29

8. Vitráž zo starých okien

Vytvorte si vlastnú vitráž pomocou starých okien. Veľké okno má nepopierateľné čaro, ale vedie k problémom s dopravou a jeho cena je premrštená. Dobrý tip je recyklovať staré okná, alebo opustené kusy skla, a vytvoriť si originálne okno z farebného skla lacno. Na obrázku môžeme vidieť dom v Kodani, ktorý je postavený výhradne touto metódou.

4- Recyklované Palety: kubických Pallethouse_inside

7. Prečo vyhadzovať palety?

Vždy keď vás napadne vyhodiť palety, popustite radšej uzdu svojej tvorivosti.
Napríklad ľudia v Spojených štátoch vyhodia ročne približne 150 miliónov paliet.

5- recyklovaných fliaš: fľaša-Keith-Watson-Flickr

Jedna americká spoločnosť sa rozhodla vytvoriť skvelý projekt a pomáhať pomocou zbytočných paliet. Vytvárajú z paliet domy, ktorý sú lacné, šetrné k životnému prostrediu a sú postavené veľmi rýchlo. Palety sú k sebe zviazané alebo pribité a cez základnú štruktúru je prehodená plachta, ktorá zabraňuje prenikaniu vody.

6. Dom z plastových a sklenených fliaš

Ako to vyzerá, keď sa ako základný stavebný materiál domu použijú fľaše? V Brazílii sa týmto spôsobom snažia vyriešiť problém s narastajúcim odpadom. Pekná myšlienka ako prakticky využiť plastové a sklenené fľaše, keď ich obchody spätne nevyberajú. A ani výsledok nie je na zahodenie, veď posúďte sami.

6 Recyklácia papiera: Paperhouse-4.bp.blogspot
Viac fotiek a inšpirácie nájdete na topreality.sk

5. Nezabudnite na papier!

Recyklovaný papier, ktorý je momentálne doležtitý zdroj pre tlač a začína byť používaný aj ako stavebný materiál. Používa sa ako debnenie pre železobetónové stĺpy, alebo sa s ním dajú vytvoriť celé budovy, rovnako ako architekti Ben a Daniel Dratz Berlín .
7- Recyklované plasty: Cratehouse_for_Castleford

4. Nepodceňujte plast

Nepodceňujte plastu. Plast má rôzne výhody, ako napríklad ľahkosť a pevnosť. Presne tieto vlastnosti využili nemecký umelci Wolfgang Winter a Berthold Horbelt, ktorí využili kontajnéry na flaše ako steny.
8- získané Pneumatiky: tirehouse relaxshax

3. Pneumatiky namiesto tehál

Pneumatiky sú používané v oblastiach so seizmickou aktivitou pretože absorbujú otrasy, vo vojnových zónach, pretože sú odolné voči útokom nepriateľov, ale môžu byť veľmi dobré aj ako oporná stena vo vašom dvore.
9. odprášenie kolekcie: Dan Phillips-recyklovaných Cenovo-Texas-domy-9

2. Poznávacie značky

Môžete ich použiť ako vtipnú dekoráciu do auta, alebo sa dokonca môžu stať neoddeliteľnou súčasťou vášho domu. Presne ako to spravil Dan Phillips v Texase, ktorého zbierka ŠPZ sa stala krytom jeho domu.

9. odprášenie kolekcie: Dan Phillips-recyklovaných Cenovo-Texas-domy-9

1. Vrak lode

Myslíme si, že využitie takého obrovského odpadu, ako je celý vrak lode, si zaslúži prvé miesto. Benson Ford takýto vrak využil ako hotel, ktorý stojí v Ohiu. Je umiestnený na skálách nad riekou Erie a môžeme o ňom povedať, že je to fakt unikát.

10- Ricila vaša loď: boat_house-route6walk

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter