TOP 10 BRUTÁLNE DEFORMÁCIE TELA


To, čo v TOP 10 uvidíte, sú skutoční ľudia, ktorí naozaj žili a žijú. Ich život bol sužovaný deformáciami, ktoré si nevieme ani predstaviť. Dúfam, že po prečítaní článku si začnete vážit svoje zdravie viac.

10. ALAMJAN NEMATILAEV

10. Alamjan Nematilaev

Plod v plode je extrémne zriedkavé vývojové ochorenie, ktoré sa vyskytuje v jednom z 500 000 pôrodov. Vyskytuje sa v rôznych fázach tehotenstva, dôvod však nie je známy. Alamjan z Kazachstanu mal parazitné dvojča, ktoré v ňom žilo viac ako 7 rokov.

V roku 2003 si školský lekár všimol opuchnutého brucha Alamjana a poslal ho do nemocnice. Nasledujúci týždeň Alamjan naozaj prekvapil lekára. Vo vnútri jeho brucha našli dieťa, ktoré vážilo 2 kg a meralo 20 cm. Lekár, ktorý vykonal operáciu povedal, že Alamjan vyzeral, ako by bol v šiestom mesiaci tehotenstva. Chlapcovi rodičia verili, že to bolo spôsobené žiarením z černobyľskej katastrofy, ale odborníci túto myšlienku odmietli. Alamjan sa z operácie plne zotavil, ale do teraz nevie, že jeho dvojča rástlo priamo v ňom.

9. DIDIER MONTALVO

TURTLE BOY

Tento chlapec trpí ochorením, ktoré spôsobuje rast znamienok, po celom tele, a to neuveriteľne rýchlym tempom. V dôsledku tohto ochorenia sa jedno z jeho znamienok stalo tak veľkým, že pokrýva celý chrbát Didiera. Jeho vrstovníkmi bol nazvaný ako Korytnačí chlapec, pretože obrovské znamienko vyzeralo ako pancier.

Ľudia sa domnievali, že jeho znamienka sú dielom diabla, z tohto dôvodu bol inými deťmi odstrkovaný a nemohol chodiť do miestnej školy. Keď britský chirurg Neil Bulstrode počul o stave Didiera, odcestoval za ním, aby mu pomohol s odstránením znamienka. Didierovi mal iba 6 rokov, keď bola operácia vykonaná. Bola však úspešná a znamienko bolo odstránené.Teraz chodí do školy a žije normálny a šťastný život.

8. RUDY SANTOS

8. Rudy Santos

Muž z Filipín, vo veku 69 rokov, trpí zriedkavým ochorením známym ako parazitné dvojča. Je najstaršou osobou s touto chorobou. Z jeho brucha a panvy vedú navyše ďalšie ruky a nohy, ktoré sa vyvinuli v tehotenstve matky, keď sa jeho dvojča absorbovalo do jeho tela. Má tiež navyše pár bradaviek a nevyvinutú hlavu s uchom a vlasy. Pri cestovaní so svojou show, počas roka 1970, sa stal národnou celebritou. Bol hlavnou atrakciou na výstave, kde získal svoje umelecké meno „Octoman„. Zarábal až 20,000 pesos za noc. Napodiv už viac ako 10 rokov žije v extrémnej chudobe.

Lekári zistili, že by bolo možné toto ochorenie odstrániť. Rudy je však rozhodnutá, že zákrok nechce podstúpiť.

7. JOSEPH MERRICK

7.Joseph Merrick

Pravdepodobne najznámejší človek na tomto zozname je Joseph Merrick, známy pod prezývkou Sloní muž. Narodil sa v roku 1836 a bol známy po celom svete. Bolo tak hlavne kvôli syndrómu Proteus, ktorý spôsobuje obrovské hrče na koži a deformáciu kostí.

Josephova matka zomrela, keď mala 11 rokov. Otcom bol odmietnutý. Odišiel z domu v mladom veku a pracoval v Leicesteri. Avšak len krátku dobu, než si ho všimli médiá. Bol tiež hlavnou postavou v rôznych show, kde získal svoje umelecké meno Sloní muž.

Vzhľadom k veľkosti jeho hlavy musel spať posediačky. Jeho hlava bola tak ťažká, že pre neho nebolo možné spať poležiačky. Raz v noci, roku 1890, sa pokúšal spať ako „normálny ľudia“ a zlomil si väzy. Bol nájdený mŕtvy o deň neskôr v ranných hodinách.

6. JOSE MESTRE

6.José Majster

Josému Mestreu sa vyvinula obrovská tvárová deformácia, ktorá začala rásť na perách, keď mal 14. V priebehu rokov začal tento nádor nadobúdať na váhe a vážil viac ako 5 kg. To spôsobilo poruchu zraku, teda nevidel na jedno oko. Bolo pre neho ťažké dýchať, jesť i spať. José strávil 40 rokov svojho života s touto deformáciou. Jeho neochota podstúpiť liečbu, kvôli náboženskému presvedčeniu, sa v roku 2010 zmenila a odcestoval do Chicaga, kde podstúpil 4 operácie na odstránenie jeho nádorov a obnovenie jeho tvárových čŕt. Nádorová hmota bola úplne odstránená hneď pri prvej operácii a ďalšie tri riešili obnovenie tváre. Operácie boli úspešné a José odcestoval späť do Lisabonu hneď niekoľko týždňov po ukončení liečby.

5. DEDE KOSWARA

Victor 5.Dede

Dede Koswara je indonézsky muž, ktorý po väčšinu života trpel s extrémne vzácnou hubovou infekciou. Epidermodysplasia veerruciformis – to spôsobí, že veľké a ťažké plesňové porasty vyčnievajú z kože, ktorá vyzerá ako kôra stromu. To bráni Dedemu vo výkone základných funkcií rukami, lebo sú naozaj ťažké. Pleseň rastie po celom tele, ale predovšetkým ju nájdeme na rukách aj nohách.

V roku 2008 podstúpil operáciu v USA na odstránenie 6 kg bradavíc z jeho tela, najprv z rúk a tváre. Bohužiaľ táto operácia ale infekciu nezastavila. Nie je na to žiadny liek.

4. TRINY AMUHIRWE

4_Triny

Osemročné dievčatko z Ugandy žilo s dvojkilovým nádorom od svojich 4 rokov. Hoci nebol nádor zhubný, jej matka o ňu mala veľký strach. Mala dôvod! Nádor začal zase rásť a raz by Triny udusil. Toto dievčatko mala obrovské šťastie – britská charita Facing the world zaplatila 65-tisíc libier za jej operáciu, vďaka ktorej sa malá Triny môže zase usmievať a normálne sa najesť.

3. MANDY SELLARS

3.Mandy Sellars

Mandy Sellars bol diagnostikovaný rovnaký syndróm ako Josephovi Merrick, teda syndróm Proteus. Je to veľmi zriedkavé ochorenie, ktoré postihuje len 120 ľudí z celého sveta. Na Mandynom tele sa tento syndróm prejavil vzrastom jej nôh, ktoré vážia 95 kíl a po obvode merajú 1 meter. Jej nohy sú tak veľké, že musí mať špeciálne topánky. Má tiež svoje špeciálne auto, ktoré funguje bez použitia nôh.

2. FIVE BYAKATONDA

2.Petero Byakatonda

Petero Byakantonda je chalan z malého, vidieckeho mestečka v Ugande, ktorý trpí syndrómom crouzon. Ten ovplyvňuje asi jeden z 25 000 pôrodov, avšak Peterov prípad je extrémny. Tento syndróm spôsobuje deformáciu lebky, čo tlačí oči z jamiek a taktiež zatláča uši dole. Tým teda spôsobuje problémy zraku a sluchu. Vo vyspelejších krajinách sú deformácie, spôsobené syndrómom, zvyčajne liečené skoro po narodení, ale Petero túto liečbu nedostal, lebo žije stovky kilometrov od nemocnice.

Susedia sa mu vyhýbali, preto sa zamkol v izbe a vychádza len zriedkakedy. Lekár si jeho stavu všimol pri prechádzaní dediny. Podstúpil dve operácie. Pri jednej z nich takmer zomrel, ale teraz žije šťastný a veselý život.

1. MANAR MAGED

1. Manar Maged

Narodená v Káhire v roku 2004 tiež trpela ochorením parazitného dvojčaťa. Manar a jej dvojča boli spojené hlavičkou (čelom). Jej dvojča nemalo žiadne končatiny a mohlo sa len usmievať, žmurkať a plakať.

Manar bola na 10 mesiacov prevezená do nemocnice v Káhire, pretože sa situácia zhoršila. Bolo jasné, že bez odstránenia parazitného dvojčaťa nebude môcť Manar žiť a obe deti zomrú. Bohužiaľ potom, čo boli oddelené, dvojča zomrelo. Za necelý rok Manar zomrela tiež, v dôsledku mozgovej infekcie, ktorá bola spôsobená komplikáciami, ktoré nastali pri operácií.

 

Zdroj: Listverse.com

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter