TOP 10 BLÁZNIVÉ DEJE FILMOV, KTORÉ SA ODOHRALI AJ V SKUTOČNOSTI


Pri sledovaní niektorých filmov by ste si určite nepomysleli, že sa niečo podobné môže odohrať aj v reálnom svete. Opak je však pravdou. Ukážeme Vám desať bláznivých filmov, ktorých príbehy alebo udalosti čiastočne boli skutočné.

10. Traja mušketieri (The three musketeers)

Asi každý z nás pozná príbeh o troch mušketieroch! Čo však asi ešte neviete je, že skutočne existovali. Všetci traja boli Francúzi, ktorí sa označovali ako „Traja bratia“. Neveríte nám? Dokonca aj D’Artagnan a kardinál Richelieu boli skutoční. V podstate im Alexander Dumas ukradol ich život a nikomu o tom nepovedal.

traja-musketieri

9. Mafiáni (Goodfellas)

Goodfellas je jedným zo základov mafiánskej filmovej tematiky. Nielen, že naštartoval kariéru všetkých zúčastnených hercov, ale prvýkrát sa tu objavilo aj niekoľko akčných scén, ktoré môžeme vidieť aj v dnešných filmoch. Je to ako by ste sa pozerali na Temného Rytiera a uvedomili si, že sa človek môže obliecť ako netopier a chrániť mesto. Celá vec je založená na knihe s názvom Wiseguy. Všetko vyvrcholilo obrovskú lúpeží, ktorá sa naozaj stala.

Mafiáni

8. Wanted

V úvodných scénach Wanted, zastrelí ostreľovač muža v obleku z nepredstaviteľné vzdialenosti troch kilometrov. Jeho strela prešla cez mesto a niekoľko budov. Zodpovedá to azda skutočnému životu? Nikomu sa to nezdá, ale naozaj sa to stalo.

Wanted

7. Hore (Up)

National Geographic sa rozhodla postaviť dom – nie však z tehál, slamy a ani z dreva, ale z balónikov plnených héliom. Cieľom bolo vytvoriť dom, ktorý ste mohli vidieť vo filme Hore. Hlavný rozdiel bol, že v tomto skutočnom dome nikto nežil, bol to len projekt. National Geographic ale dokázala, že svet môže byť úžasný rovnako ako vo filme, ale len ak do toho vložíte dostatok peňazí. Podobná zaujímavosť sa stala v roku 2007, keď si muž pripevnil héliové balóniky k stoličke a deväť hodín letel z Oregonu do Idaha.

hore

6. Zakázaný tanec (Footloost)

Film o zakázanom tanci odráža príbeh, ktorý sa skutočne odohral v Elmore City v Oklahome. V tomto meste je tanec na verejnosti úplne zakázaný, nie sú tu žiadne kina, len jeden bar. Mladík sa sem presťahuje, je ale prekvapený zákazom hlasnej hudby a tanca. Pred niekoľkými rokmi miestnou komunitou otriasla tragická nehoda, počas ktorej zomrelo päť mladých ľudí, ktorí si užívali večierok. Mladík sa snaží proti zákazu bojovať, pretože život bez zábavy a tanca predsa nie je možný.

Zakázaný tanec

5. Kniha prežitia (Book of Eli)

V tomto filme bojuje Denzel Washingtion s 15 mužmi ozbrojenými mečmi, pričom ich všetkých sám zabije, bez toho aby sa ich dotkol. Hovorí, že je chránený Bohom.

V reálnom živote bol Alvin C York vojakom. V prvej svetovej vojne bol obklopený viac ako jednou stovkou Nemcov. Zdá sa Vám to veľa? Toto pre neho bola len prechádzka ružovým sadom.Vytiahol pištoľ a všetkých ich postrieľal, neprežil ani jeden. Aj cez všetky výstrely, ktoré mierili od Nemcov na jeho telo, zostal na žive. Alvin si tiež myslel, že to nebolo len tak, je predsa chránený Bohom !?

kniha-prezitia-recenzia-novinka-2010

4. Veľký útek (The Great Escape)

Klasický film zobrazuje čistú americkú statočnosť tvárou v tvár nebezpečenstvu. Počas druhej svetovej vojny boli najproblematickejší zajatci deportovaní do väzenia, z ktorého nemal nikto nikdy uniknúť. Z tohto tábora sa však plánuje najväčší útek tejto vojny.

V reálnom živote, bol kapitán Richard Carr zajatý a uvrhnutý do nemeckého väzenia počas druhej svetovej vojny. Snažil sa niekoľkokrát utiecť. Rovnako ako vo filme, každý pokus bol prepracovanejší ako predchádzajúci. Najprv sa pokúšal uniknúť tým, že vykope tajný tunel. Spoločne s 13 väzňami kopali a kopali po dobu 6 dní. Kapitán Carr sa ako prvý chcel uistiť, či je pobrežie čisté a schoval sa v blízkej stodole. Bohužiaľ bol zajatý. To ho ale neodradilo a pokúsil sa uniknúť ešte dvakrát, avšak bezúspešne.

velky-utek

3. Neprijatý? Fpoho! (Accepted)

Veľmi nezvyčajný film o bláznivej skupine tínedžerov, ktorým sa nepodarilo dostať na univerzitu. Prichádzajú na spôsob, ako tento menší problém vyriešiť – založia si svoju vlastnú školu. Všetko sa rozkríkne trochu viac, ako malo. Okolo školy sa začnú promenádovať húfy dievčat v bikinách, pri bazéne sa koná veľký žúr a ich zakladateľa čakajú veľké starosti – ako presvedčiť úrady a študentov, že táto škola nie je úplne na zahodenie.

V reálnom živote sa skupina študentov v roku 1948 rozhodla založiť svoju vlastnú školu z neznášanlivosti voči tej, na ktorej študovali – Humbolt University. Prerušili štúdium, presvedčili niekoľko učiteľov a svoju novú univerzitu nazvali Free University of Berlin. Dnes sa táto univerzita pýši svojím deviatym miestom v rebríčku národných škôl.

Neprijatý? Fpoho!

2. Hory majú oči (The Hills Have Eyes)

Filmy, ako sú „The Hills Have Eyes“ sú dôvodom, prečo sa väčšina obyvateľov žijúcich v Amerike bojí buranov (všetci ich poznáme, ako redneckov). V týchto filmoch sa títo „ľudia“ snažia uniesť alebo nalákať nevinných ľudí do svojich „útulných“ domov. Potom svoje obete zavraždia, okradnú a znásilnia. Našťastie to nie je pravda… alebo áno?

Ukázalo sa, že áno. Pred niekoľkými rokmi banda týchto buranov nalákala niekoľko ľudí do svojich príbytkov s prísľubom práce – a potom ich zabili. V roku 1846 sa skupina osadníkov stratila v horách. Po vyčerpaní ich zásob sa uchýlili k vraždeniu a jedeniu sa navzájom v ich karavane.

hory-maju-oci

1. The Truman Show

Truman Burbank až takmer do svojich tridsiatich rokov netuší, že od narodenia žije v obrovských filmových ateliéroch a že je hviezdou televízneho seriálu s celosvetovou popularitou a vysokou sledovanosťou. Znie to šialene, že? V reálnom živote je to Japonská šou zvaná Nashubi. Ak sa niekedy dostanete k snímkom z tejto reality šou tak sa pripravte na depresívne zábery.

V skutočnosti vyzliekli muža donaha a zamkli ho v byte na 8 mesiacov. Nemal žiadne jedlo, oblečenie ani vodu. Pretože niektorí z publika voči nemu cítili ľútosť, dovolili producenti jednému z divákov, aby mu priniesol iba jeden kus oblečenia. Nanešťastie to bolo ženské ružové spodné prádlo. Nakoniec mu povedali, že v reality šou uspel. Vzali ho niekam, o čom si sám muž myslel, že bude veľká oslava. Omyl. Ďalší byt, v ktorom strávil 15 mesiacov.

Truman Show

 

Zdroj: Listverse

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter