TOP 10 alkoholické hry


Rozhodli ste sa, že to dnes poriadne rozbehnete a neviete ako na to? Prinášame TOP 10 rebríček alkoholických hier! Určite sa s nami podeľte o ďalšie hry, ktoré poznáte a praktikujete! Na zdravie!

10. Flip, Sip, or Strip!

Hoď si, odpi si, alebo sa vyzleč! Áno, takto môžeme preložiť hru, ktorá je vhodná pre 3 až 5 osôb. Jej pravidlá sú úplne jednoduché, v podstate sa riadia vyššie menovaným trojslovným heslom. Avšak, kompletné pravidlá sú nasledovné. Pripravte si obyčajnú mincu. Vyhoďte ju do vzduchu a ešte než dopadne, vykríknite, či padne panna alebo orol. Ak ste sa trafili správne, odovzdajte mincu hráčovi na pravej strane. V prípade, že ste zvolili zlú stranu mince, pošlite mincu hráčovi po svojej ľavici, ale ako to tak urobíte, zbavte sa jedného kúska svojho oblečenia, pričom párové veci – ako ponožky – sa počítajú za jeden kúsok, alebo do seba hoďte panáka! Malá, veľká, poznámka – nie je možné použiť voľbu viac ako dvakrát za sebou. Takže, ak si zvolíte, že si radšej dáte frťana, ako aby ste sa vyzliekali, môžete tak urobiť iba dvakrát, potom sa už musíte zbaviť oblečenia.

9. Three – Man

Podľa pravidiel možno prekladať ako Muž 3. Táto hra je naozaj jednoduchá. Jediné, čo k nej budete potrebovať je stôl, dve hracie kocky a zásoba pív. Takže stačí, aby ste na párty dorazili akurát s kockami a zvyšok už tam určite bude. Princíp drinking hry je nasledujúci. Hráči si posadajú okolo stola a striedajú sa v smere hodinových ručičiek. Najprv hráči postupne hádžu kockou, kým jeden z nich nehodí trojku – ten sa stáva Three manom. Potom už sa začína hrať samotná hra. Hádže sa 2 kockami. Keď padne:

3 – musí sa napiť Three man.

7 – pije osoba po pravici.

11 – pije hráč po ľavej strane.

9 – všetci si musia dať pivko

Padnú dve rovnaké číslice – hráč, ktorý tieto rovnaké číslice hodil, má právo voľby vybrať buď jedného hráča, ktorý si hodí oboma číslami a bude piť podľa návodu, alebo si vyberie dvoch rôznych hráčov a každému dá jednu kocku, obaja si hodia a postupujú podľa pravidiel.

Ak hodíte akúkoľvek inú kombináciu nepijete a podávate kocky k hodu ďalšiemu hráčovi.

Three man sa môže pri hode trojky vyhnúť pitiu len vtedy, ak ju on sám hodí, inak sa pri každej 3 musí naládovať pivom!

8. Beer Pong

Beer Pong je v podstate kombináciou kolkov a stolného tenisu. Hra je najefektívnejšia pri 4 hráčoch. Budete potrebovať jeden stôl (najlepšie dlhý), pingpongovú loptičkú, 12 pivných pohárov (alebo plastových kalíškov) a zásobu piva. Na jednej strane stola usporiadajte 6 pohárov do podoby kolkov a naplňte ich pivom, rovnako tak urobte na protiľahlej strane stola. Hráči sa rozdelia do dvoch skupín. Každá skupina si sadne na jednu stranu za poháre. Hrá sa tak, že hádžete loptičkou do súperových pohárov. Ak sa trafíte do pohára s pivom, musí ho protihráč vypiť. Po vypití piva sa poháre zo stola odstránia. Tákto sa pokračuje až do doby, kým jeden z tímov nebude mať všetky poháre vypité a stôl pred sebou prázdny, tento tím samozrejme prehráva!

7. Pivná štafeta

A máme tu ďalšiu pivovinu. Táto alkoholová hra je ideálna pre veľký počet ľudí. Každý z hráčov bude potrebovať pol litra piva a bude vhodné zohnať čo možno najväčší stôl. Hráči sa opäť rozdelia do dvoch družstiev. Každý tím si sadne na jednu stranu stola a každý hráč má pred sebou polliter s pivom. Pravidlá sú naozaj jednoduché. Hra sa hromadne odštartuje. Hráč číslo 1 musí vypiť svoje pivo, akonáhle dopije, začína piť hráč 2, takto sa pokračuje až do posledného hráča. Ten tím, ktorý vysaje svoje pivá ako prvý, víťazí. Pri tejto hre je fajn, že je skvelá ako turnaj. Hrá sa viac kôl, kto má viac víťazstiev, stáva sa absolútnym víťazom.

6. Kruh smrti

Kruh smrti alias kráľov pohár, je ďalšia drinking hra, pri ktorej si pripravte balíček 52 žolíkových kariet, jeden veľký pohár a veľkú zásobu alkoholu. Hrá sa v smere hodinových ručičiek. Karty dôkladne premiešajte a položte lícom na stôl. Doprostred stola umiestnite prázdny pohár. Začínajúci hráč si vezme kartu a ukáže ju ostatným, vytiahnuté karty si nechávame pri sebe, aby balíček postupne mizol. Každá karta má svoje pravidlo, ktoré znie:

2 – vyberáte, kto sa napije.

3 – dáte si panáka.

4 – všetci hráči sa musia dotknúť podlahy, kto sa dotkne ako posledný, pije.

5 – panáka do seba hodia všetci chlapi.

6 – pijú všetky dievčatá.

7 – všetci musia zdvihnúť ruku, kto zareaguje ako posledný, hádže do seba frťana.

8 – hráč musí povedať vetu, ktorá začína na: „Nikdy som …“. Napr. Nikdy som nemal menštruáciu. Každý, kto túto vetu nemôže povedať (= všetci chlapi), musí sa napiť.

9 – ten, kto si kartu vytiahol, musí vymyslieť akúkoľvek krátku vetu. Nasledujúci hráč musí povedať vetu, ktorá sa s ňou bude rýmovať. Takto reaguje ďalší hráč. Pije ten, ktorý ako prvý nič nevymyslí.

10 – hráč povie akékoľvek slovo, ďalší slovo zopakuje a pridá ďalšie, ďalší zopakuje dve predchádzajúce slová a zase pridá jedno. Takto sa všetko opakuje až do chvíle, kým niektorý z hráčov nedá reťazec dohromady, teda ho čaká drink.

J – hráč musí 3x za sebou zopakovať „Pudel prdol púder“, ak to zkomolí, pije.

Q – poznáme z relácie Partička – hráč položí ďalšiemu hráčovi otázku, ten musí odpoveď otázkou. Všetko sa opäť opakuje, kým to niekto nepokazí a samozrejme ak to pokazí pije. 

K – do pohára doprostred nalejete jedného panáka, kto si vytiahne posledného, štvrtého kráľa, vypije celý pohár s jej alkoholickým obsahom.

A – eso – hráč si vymýšľa vlastné pravidlo, napr. Kto ako posledný vypije panáka, pije jedného navyše. Kto ako prvý nebude vedieť zviera na A, pije… atď. 

5. Power Hour

Alebo inač povedané uhádni pieseň. Budete potrebovať akýkoľvek prehrávač hudby a zásobu pesničiek. Najlepšie nejakých klasických, ktoré musí poznať snáď každý. Pravidlá sú nasledovné. Medzi hráčmi sa zvolí jeden čoby DJ. Ten vždy vyberie z playlistu pesničku a pustí ju na 15 sekúnd. Hráč, ktorý je na rade musí uhádnuť nielen jej názov, ale aj speváka, skupinu. ak:

Neuhádne názov aj interpreta – dá si 1 panáka.

Uhádne aspoň jedno – každý vypije 1 panáka.

Uhádne oboje – nepije nič, pijú všetci ostatní (vrátane DJ) 3 panáky!

Podľa originálu sa hrá presne jednu hodinu (hour), ale môžete si urobiť vlastný limit, napríklad do 50 piesní alebo do odpadnutia.

Poznámka: hráč si môže dokúpiť 5 sekúnd pesničky navyše, ale cena je 1 drink.

POTREBUJEŠ CHLASTACIU HRU? NÁJDEŠ JU V NAŠOM ESHOPE

4. Klamár

Budete potrebovať dve hracie kocky a riadiť sa poctivo pravidlami. Hráč hodí kockami tak, aby ostatní nevideli, čo mu padlo. Sám sa na kocky pozrie a povie ostatným hodnotu, ale môže si ju vymyslieť. Buď povie to, čo naozaj padlo na kockách, alebo iné číslo, ale musí mať väčšiu hodnotu, než tú, ktorú nahlásil hráč pred ním. Nasledujúci hráč zváži, či bude súperovi veriť, alebo nie. Pokiaľ mu veriť nebude, musí mu súper kocky ukázať. Ak si hráč vymýšľal, prehral, ak nie, prehral ten, čo mu neveril. V každom prípade sa musí napiť ten, čo prehral. V prípade, že sa hráč rozhodol, že bude súperovi veriť, sám si vezme kocky a hádže podľa spomínaného pravidla. A takto stále dokola, pričom hody majú ešte špeciálne hodnoty:

Z dvoch rôznych hodnôt – vždy sa hlási vyššie číslo – v hodnote desiatok a nižšie v hodnote jednotiek (napr. 4 a 5 = 54).

Dve rovnaké čísla – sú vyššie hodnota ako 65 – hlási sa ako indiáni (napr .: 3 a 3 = tri indiáni).

2 a 1 alebo 1 a 2 – najvyššia hodnota v hre – hlási sa práve ako Klamár. Klamára možno prehodiť zase len Klamárom.

3. Vysávač

Táto hra je naozaj jednoduchá. Nutnosťou je ale párny počet hráčov a rovnaký počet dievčat ako chlapcov. Potrebovať budete jednu hraciu kartu. Rozsadíme sa okolo stola, prípadne len na zem. Chlapec musí sedieť vždy vedľa dievčatá. Kartu si prisajete k ústam a ďalší hráč vám ju musí ústami zobrať. Ako názov alkoholovej hry napovedá, musíte kartu od neho odsať. Komu karta spadne… čo myslíte? 

2. Trojnohý krčmár – preteky

A máme tu aj jednu rýdzo krčmovú. Jedná sa o obľúbenú hru, ktorú môžete hrať na chalupách, oslavách, výletoch. Mimo alkoholu je potrebný párny počet hráčov a špagát. Účastníci tejto alkoholovej hry sa rozdelia do dvojíc. Každá z dvojíc sa k sebe priviaže za nohy špagátom. Potom už je priam nutnosťou dobrá kondička, alkoholová výdrž a súťažné duch! Beháte totiž do vopred stanovených krčiem, prípadne iných centier, kde budete mať zásobu pitia, a na každej zastávke musíte vychlastať pivko. Dvojica, ktorá sa ako prvá dostane do cieľovej stanice viťazí.

Poznámka: dvojica si môže dať pauzička na WC, ale nesmie sa od svojho partnera odpútať!

beer-1538764_640

1. Štýl Baby to chcú tiež 2

Videli ste túto komédiu? Tak určite viete, o akú drinking hru sa bude jednať! Kto nevie, nech nakuknem na video!

 

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter