TOP 10 najväčších štadiónov na svete


Štadióny a športoviská vždy hrali významnú úlohu v našej spoločnosti, pokiaľ ide o šport. Teraz sú štadióny využívané aj pre rôzne koncerty a spoločenské udalosti. Pri myšlienke najväčší štadión na svete veľa ľudí napadne Camp Nou, alebo Wembley. Väčšina ľudí si však neuvedomuje, že môžu byť mohutné, ale kapacitné možnosti nemajú také, ako niektoré, ktoré sú v našom rebríčku, na ktorý sa teraz poďme vrhnúť!

10. DARRELL K. ROYAL-TEXAS MEMORIAL STADIUM

DARRELL K. ROYAL-TEXAS MEMORIAL STADIUM

Ponúka kapacitu na sedenie 100 120 miest. Pretože už má cez 90 rokov, čas od času je vykonaná rekonštrukcia. Tá najväčšia bola vykonaná v roku 2009, keď sa rapídne zvýšil aj počet miest. Bolo to hlavne z dôvodu, že diváci začali navštevovať tento štadión čoraz viac a viac.

9. MELBOURNE CRICKET GROUND

MELBOURNE CRICKET GROUND

Nachádza sa v meste Melbourne v Austrálii. Je to najväčší štadión postavený v Austrálii. Má bohatú športovú históriou, okrem iného v ňom prebiehali olympijské hry, ktoré sa konali roku 1956. Je aktívny po celý rok pre celý rad športov, ako je napríklad kriket, austrálsky futbal, atletika a ďalšie. Pod štadiónom sa nachádza veľmi obľúbené historické múzeum. Kapacita štadióna je 101 000 divákov.

8. BRYANT-DENNY STADIUM

BRYANT-DENNY STADIUM

Nachádza sa v Alabame, v USA. Bol otvorený v roku 1929 a mal len pár tisíc miest. Postupom času sa kapacita zvyšovala a teraz má 101 830 miest. Tento štadión sa považuje za symbol Alabamy a väčšinou sa využíva na zápasy amerického futbalu.

7. OHIO STADIUM

OHIO STADIUM

Podľa mnohých je to jeden z najkrajšie navrhnutých štadiónov z tejto. Je umiestnený v Columbuse, USA. Kebyže sa na štadión pozrieme z lietadla, tak vyzerá, ako vajce plné ľudí, čakajúcich na svoje hviezdy. Kapacita štadiónu je 102 330 miest a v priebehu sezóny je takmer nemožné zohnať dobrá miesta.

6. NEYLAND STADIUM

NEYLAND STADIUM

Nachádza sa v meste Knoxville, USA. Bol otvorený v roku 1921 s počtom iba 3200 miest. Teraz je v zozname najväčších a tiež najmodernejších štadiónov vôbec. Vyšplhal sa až na kapacitu 102 460 miest. Hostí nielen americký futbal, ale aj rôzne kultúrne a spoločenské udalosti. Zaujímavosťou je, že tu nie je dovolené nosiť videokamery, rádia, ani žiadne fľaše.

5. AZTECA STADIUM

AZTECA STADIUM

Nachádza sa v meste Mexico City a predstavuje pýchu celého Mexika. Štadión je právom pýchou, pretože na žiadnom inom štadióne sa nestalo toľko historických momentov, ako tu. Napríklad Maradonov slávny gól rukou. Tiež hosťoval „zápas storočia“ medzi Talianskom a západným Nemeckom vo finále majstrovstiev sveta v roku 1970. Súčasná kapacita je 105 100 divákov.

4. BEAVER STADIUM

BEAVER STADIUM

Štadión je umiestnený v Pensylvánii v USA. Otvorený bol v septembri roku 1960 s kapacitou 46 000 miest. V súčasnosti je táto kapacita viac ako dvojnásobná a to 107 000 miest! Hrá sa tu hlavne americký futbal a štadión je známy tým, že veľa legiend tohto športu ukončila svoju kariéru práve na trávniku tohto štadiónu.

3. MICHIGAN STADIUM

MICHIGAN STADIUM

Je umiestnený v Michigane, USA. Prezývku má „Big House“. Je to najväčší americký štadión postavený na hranie amerického futbalu. Má všetky vymoženosti a funkcie a považuje sa za najideálnejší štadión na americký futbal vôbec. Bol slávnostne otvorený v októbri 1927. Kapacita tohto štadióna je úctyhodných 110 000 miest.

2. SALT LAKE STADIUM

SALT LAKE STADIUM

Nachádza sa v Indii a predstavuje lásku indického ľudu k futbalu. Hoci sa indickej mužstvo nikdy nakvalifikovalo na majstrovstvá sveta, ich vášeň pre túto hru je úplne evidentná pri pohľade na zaplnený Salt Lake štadión. Zísť sa tu môže až 120 000 ľudí a sledovať tu môžeme samozrejme futbal a niekedy aj atletiku. Je využívaný aj pre festivaly a pri rôznych národných príležitostiach.

1. RUNGRADO MAY DAY STADIUM

RUNGRADO MAY DAY STADIUM

Nachádza sa v Pchongjangu, hlavné mesto Severnej Kórei a je to v súčasnosti najväčší štadión na svete. Používa sa hlavne na atletické preteky a futbalové stretnutia. Má veľmi unikátny dizajn, ktorý je jedným z architektonických divov Kórey. Z neba vyzerá ako obrí kvet s bielymi listami. Bol otvorený v roku 1989 a teraz má kapacitu úctyhodných 150 000 divákov !!

Tak čo hovoríte na tieto obrie štadióny?

zdroj: top10hm.com

Je podľa vás rebríček TOP 10 najväčších štadiónov na svete správny? Reágujte v komentároch.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter