TOP 10 najúžasnejších tunelov zo stromov


Stromy už odjakživa ľudí fascinovali. Niektoré sú obdivované kvôli ich vzhľadu, niektoré kvôli ich výške a niektoré naopak kvôli ich veku. Čo ale málo kto z vás vie je, že stromy dokážu urobiť aj krásne scenérie, ktoré by nenapadli ani toho najlepšieho architekta. Na 10 najkrajších tunelov, ktoré boli so stromov vytvorené sa poďme teraz spoločne pozrieť.


10. Tunel z čerešňových kvetov – Nemecko

Tunel z čerešňových kvetov

Každú jar sa v nemeckom mestečku Bonn naskytne krásny pohľad na tento prírodou vytvorený tunel. Bohužiaľ si miestni obyvatelia neužijú tento čarovný pohľad moc dlho, čerešňové kvety vydržia totiž iba 7-10 dní (v závislosti na poveternostných podmienok).

9. Rua Gonçalo de Carvalho – Brazília

Rua Gonçalo de Carvalho

Táto ulica so zeleným tunelom, ktorá sa nachádza v Porto Alegre, Rua Gonçalo de Carvalho, je podľa vyhlášky z roku 2006 súčasťou kultúrneho, ekologického a historického dedičstva.

8. Ginkgo tunel – Japonsko

Ginkgo tunel

Ginkgo biloba je veľmi uctievaný strom v japonskej kultúre. Japonci tento strom dokonca považujú za „nositeľa nádeje“. Toto prirovnanie je hlavne preto lebo šesť z nich prežilo bombardovanie a úspešne čelilo aj ďalším nebezpečným výzvam. Tunel, ktorý vidíte na obrázku sa nachádza na vonkajšej záhrade Meiji Shrine.

7. Jesenný tunel – USA

Jesenný tunel

Pohľad na tento tunel zo stromov, ktorých listy hrajú všetkými možnými farbami je jednoducho úžasný!

6. Tisový tunel – Veľká Británia

Tisový tunel

Tento tunel sa nachádza v oblasti krásnych záhrad v okolí stredovekého domu Aberglasney vo Walese. Táto oblasť je veľmi populárna a dom je známa turistická atrakcia. Zasadiť Tisovi tunel bola myšlienka rodiny Dyer z Aberglasney, v priebehu 18. storočia.

5. Temný bukový tunel – Severné Írsko

Keď nie znamená nie

Tieto krásne buky, nachádzajúce sa v kraji Antrim, sú staré viac než 300 rokov. Miestna legenda hovorí, že duch slúžky, ktorá žila v neďalekom zámku a zomrela za záhadných okolností pred stovkami rokov, dodnes, ako duch, „pláva“ pozdĺž tejto cesty a zmizne, keď dosiahne posledného buku.

4. Tunel Jacaranda – Južná Afrika

Tunel Jacaranda

Stromov Jacaranda existuje viac ako 49 druhov. Väčšina stromov tohto druhu pochádza z Južnej Ameriky (najmä z Brazílie, Peru, Uruguaja a Argentíny) až karibských oblastí. Do Južnej Afriky boli dovezené už pred viac ako 100 rokmi. V mesiaci októbri sú tieto stromy plne rozkvitnuté a ponúka sa nám tak naozaj úžasné predstavenie. Tento veľkolepý, fialovo-modro sfarbený, tunel sa nachádza v meste Johannesburg.

3. Bambusová cesta – Japonsko

Bambusová cesta

Tento tunel, lemovaný bambusmi, je 500 metrov dlhý a vedie cez jeden z najkrajších bambusových lesov v Japonsku. Les (Sagan Bamboo Forest) sa nachádza v blízkosti oblasti Arashiyama na západnom okraji mesta Kyoto. Neďaleko Segan Bamboo Forest sa tiež nachádza veľká kopa slávnych chrámov a svätýň, vrátane chrámu Adashino Nenbutsu-ju.

2. Tunel lásky – Ukrajina

Tunel lásky

Ukrajinský Tunel lásky je vlastne 3 kilometre dlhý úsek železničnej trate. O tomto tuneli panuje mýtus, že ak si pár vymyslí nejaké prianie a ich láska je dostatočne silná, potom stačí prejsť týmto tunelom a želanie sa splní.

1. Tunel Wisteria – Japonsko

Tunel Wisteria

Akonáhle skončí sezóna čerešňových kvetov, začnú vystrkovať rožky krásne kvety vistérie a spolu s nimi tento nádherný pohľad na tunel Wisteria. Fuji Matsuri čiže festival Wisteria sa každú jar oslavuje v japonskom Tokiu, Shizouce a Okazaki.

Zdroj: TopTenz.net

Je podľa vás rebríček TOP 10 najúžasnejších tunelov zo stromov správny? Reágujte v komentároch.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter