Päť online hier, ktoré Slováci najviac milujú


Keď pred štyrmi rokmi jeden holandský herný vývojár zisťoval, ako je to s počtom online hráčov, tak zistil, že celosvetovo sa hraniu online hier venuje úctyhodných 700 miliónov ľudí, teda približne každý jedenásty človek na planéte. Ak by to aj na Slovensku bol každý tridsiaty obyvateľ, vyšlo by nám, že online hráčov máme vyše 180-tisíc. To je skoro polovica obyvateľov celého Cypru. Ktoré hry patria medzi tie, ktoré Slováci milujú najviac? Tu je zoznam.

Counter-Strike

Counter-Strike pôvodne vznikol ako vylepšenie či nadstavba nemenej kultového Half-Lifu. Táto first-person multiplayerová strieľačka bola po prvýkrát uvedená v roku 1999 a dočkala sa viacerých pokračovaní. Tým zatiaľ posledným je titul s prívlastkom Global Offensive, ktorý sa môže popýšiť až vyše 600-tisícmi aktívnych hráčov na Steame, ako aj veľmi dobrými kritikami ako od hráčov, tak aj recenzentov v médiách.

Neopets

Podobne ako Counter-Strike, i história Neopests sa datuje do roku 1999. Ako už názov napovedá, Neopets je hrou, v ktorej sa budete starať o virtuálne zvieratko. Nielen ho kŕmiť, ale sa s ním aj hrať alebo mu čítať knihu. Neopets sa môže pochváliť, rovnako ako Counter-Strike, obrovskou hráčskou základňou, ktorá sa pri tomto titule počíta na milióny, až viac než desať miliónov. Digitálne zvieratká skrátka tiahnu.

Online ruleta

Z trochu iného súdka je ruleta online. Ruleta býva označovaná za kráľovskú disciplínu v kasínach a to tých kamenných a online. V porovnaní s inými kasínovými hrami je z dlhodobého hľadiska zisková a na rozdiel od automatov v nej môžete svoje šance ovplyvňovať správnou stratégiou. I to sa podpisuje na tom, že online ruleta je medzi Slovákmi taktiež vyhľadávaná.

Age of Empires

Kým Counter Strake je akčnou hrou, ďalší nemenej známy titul Age Empires je skôr strategickou hrou. Počas nej sa hráči môžu zoznámiť z väčšej časti fiktívnou históriou rôznych historických období, ako boli kolonizácia Ameriky alebo doba bronzová. Age Empires si podobne ako Counter-Strike udržuje vysokú kvalitu i stabilnú hráčsku základňu. Už v roku 1999 hra prekonala všetky rekordy a stala sa najlepšie predávajúcou sa PC hrou vôbec.

World of Warcraft

Hoci World of Warcraft už zďaleka nie je takým hitom ako kedysi a počet predplatiteľov dosahuje odhadom niečo cez päť miliónov, stále je to kultový titul s údajne až 100 miliónmi hráčskych účtov. Za touto hrou stojí americká spoločnosť Blizzard Entertainment, ktorú fanúšikovia hier určite poznajú. Vznikli u nej totiž i také hry ako sú Hearthstone, Diablo, Overwatch alebo Starcraft.

Svet online hrania a online zábavy je nevyspytateľný a hry, ktoré sú dnes milované miliónmi môžu byť o pár mesiacov preskočené ďalšími novými hrami. Každoročne sa urodia desiatky lepších online hier, no len malému percentu sa podarí povýšiť nad ostatné a stať sa takými kultovými, akých je dnešných päť predstavovaných. Svet online hier je neustále vo vývoji a to je dobre. Vždy si budeme môcť z čoho vybrať. Nuda nám teda, našťastie, zatiaľ nehrozí.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter