TOP 10 Netflix seriálov, ktoré si zaručene musíte pozrieť!


Jeden z najväčších prevádzkovateľov služby video na požiadanie (VoD), spoločnosť Netflix, zaznamenala výrazné rozšírenie do zvyšku sveta. Medzi 130 krajinami, ktoré expanzia zahŕňa, figuruje aj Slovenská republika. Jedinú výnimku stále tvoria komunistická Čína a krajiny blokované USA. Na Netflixe si môžete pozrieť množstvo kvalitných seriálov. Poďme sa pozrieť na top 10:

1. House of Cards

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlhú cestu, počas ktorej si vyberá svoju pomstu na tých, ktorí ho zradili – vrátane členov jeho vlastnej vlády aj prezidenta Spojených štátov osobne. Elegantný, prefíkaný, metodický a zlý Frank Underwood spolu so svojou manipulatívnou manželkou Clair (Robin Wright) berú Washington útokom. Priečku po priečke stúpajú po hierarchickom rebríku, aby dosiahli to, po čom tak zúfalo túžia – po moci!

Počet sérií:  3

2. Jessica Jones

Jessica Jones je súkromným očkom vo štvrti Hell’s Kitchen v New York City. Kedysi chcela byť superhrdinkou, lenže pokus skončil tragicky. Teraz bojuje s démonmi nielen na uliciach, ale aj sama v sebe. Jessica je vznetlivá a veľmi tvrdá, ako sama k sebe, tak ku svojmu okoliu. Vďaka svojim schopnostiam sa stáva tŕňom v oku nejedného vplyvného gaunera Pekelnej kuchyne.

Počet sérií:  1

3. Better Call Saul

Saul Goodman je tak trochu šialený a morálne pochybný právnik z Albuquerque v Novom Mexiku, ktorý sa za každú cenu snaží zostať mimo budovy súdu. Má nevyberané spôsoby, stovky známych zo všetkých odborov od predajcu vysávačov až po nájomných vrahov a je ochotný riskovať prakticky čokoľvek. Stačí len, keď dobre zaplatíte. Better Call Saul je prequel spin-off obľúbeného seriálu Breaking Bad, ktorý sa sústredí na populárnu postavu právnika Saula Goodmana v rámci udalostí predchádzajúcich pôvodnému seriálu, keď ešte nebol právnikom Waltera Whitea.

Počet sérií:  1

4. Daredevil

Hell’s Kitchen, Manhattan. Štvrť nevalnej povesti, kde vládne zločin, ale tiež miesto, ktoré je domovom mnohých normálnych Newyorčanov. Na jednej strane sa vynára kráľ podsvetia, ktorý pre svoj ​​sen o lepšej budúcnosti svojho územia neváha podplácať, vydierať a vraždiť. Na strane druhej je zdanlivo obyčajný advokát, ktorý zisťuje, že pre víťazstvo spravodlivosti niekedy právo samotné nestačí. To, že od svojich deviatich rokov nevidí, je pre neho len malým handicapom. Jeho zvyšné zmysly sú totiž mimoriadne silné.

Počet sérií:  1

5. Fargo

Tulák menom Lorne Malva (Billy Bob Thornton) prichádza jedného dňa do malého minnesotského mestečka Bemidji. Tam svojím svojráznym prístupom ovplyvní životy mnohých ľudí. Okrem iného ovplyvni potom Lestera Nygaarda (Martin Freeman), poisťovacieho agenta, ktorému okolie a najmä jeho žena neustále predhadzujú, že sa nevie správať ako muž.

Počet sérií:  2

6. Narcos

Pablo Escobar patril v 80. rokoch 20. storočia k najväčším, najobávanejším a najbrutálnejším zločincom na svete, ovládal celú Kolumbiu a väčšinovú časť amerického trhu s kokaínom, zarábal desiatky miliónov dolárov denne a dodnes nemá s ohľadom na rozsah dôsledkov jeho činnosti v dejinách konkurenciu. Dokumentárno-dramatický seriál Narcos od televíznej stanice Netflix precízne a chirurgicky presne vypovedá o vzostupe a páde bezprecedentného kokaínového impéria a jeho vodcu, Pabla Escobara.

Počet sérií:  1

7. Sense8

Je to príbeh o skupine ôsmich cudzincov z rôznych častí sveta, ktorí sa v dôsledku tragickej smrti náhle ocitnú duševne a citovo spojený. Pokúšajú sa urobiť si obráz, prečo sa to stalo a čo to znamená pre budúcnosť ľudstva. Tajomný a mocný muž menom Jonas sa ich bude snažiť priviesť dohromady, zatiaľ čo ďalší cudzinec Mr. Whispers a jeho organizácia sa pokúšajú o to zajať cuh alebo zavraždiť. Každá epizóda sa zameriava na jeden charakter a jeho príbeh.

Počet sérií:  1

8. Sons of Anarchy

SoA je motorkársky gang, ktorý pôsobí vo fiktívnom americkom meste Charming pri mexických hraniciach. Gang vedený Clayom (Pearlmen) a jeho nevlastným synom, hlavným hrdinom, Jaxem sa živí sa prevažne obchodom so zbraňami. Seriál mapuje pôsobenie gangu, obchody so zbraňami, Jaxovymi pochybnosti o smerovaní gangu, osobnými spormi medzi členmi, do ktorých zasahuje v neposlednom rade rodina. Najväčšou hrozbou pre SoA je však agentka ATF a miestny zástupca šerifa.

Počet sérií:  7

9. The Thick of It

Cliff Lawton strávil 18 mesiacov na Ministerstve práce a sociálnych vecí. Pracoval dobre – aspoň ho o tom všetci ubezpečovali. Tak prečo ho zrazu začali premiela tlač? Prečo „Lawtonův osud visí na vlásku!“ a podobné výplody bulvárnych hyen? Bohvie. Faktom však je, že účasť takého človeka vláde zrovna na dôveryhodnosti nepridá.

Počet sérií:  4

10. The Trip

Seriál má vymyslený príbeh, ale postavy sú skutočné. Steve Coogan dostane ponuku zrecenzovať šesť reštaurácií na anglickom vidieku. Ponuku prijme, pretože chce spojiť príjemné s užitočným a vyjsť na prázdniny so svojou americkou priateľkou. Plán sa pokašle v momente, keď mu dá priateľka košom a odíde do Štátov. Steve musí rýchlo zohnať náhradníka a nenapadne ho nikto lepší ako herecký kolega Rob Brydon. Spolu potom obídu šesť krčmičiek, v ktorých zvádzajú rétorické súboje na najrôznejšie témy.

Zdroj: csfd.cz

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter