TOP 22 najkrajších farebných miest, ktoré rozžiaria váš deň!


Vždy počas upršaných  a chmúrnych dní sa dá ľahko zabudnúť na to, ako je ten náš svet krásne farebný. Na boj proti zlým náladám vám preto prinášame top 22 úžasných farebných miest, ktoré vám zaručene zlepšia náladu!

1. Národný park Údolie kvetov, India

barevna-miesta1

Pozdĺž horských ciest v západných Himalájach nájdete nekonečné lúky plné kvetín. Táto oblasť je tiež domovom rôznych vzácnych zvierat, ako je medveď himalájsky, snežný leopard a mnoho ďalších.

2. Jazero piatich kvetov, Čína

barevna-miesta2

Jazero piatich kvetov je jedno zo 118 jazier v prírodnej rezervácii Jiuzhaigou. Táto oblasť vytvára neskutočne farebnú paletu vďaka okolitým minerálnym ložiskám a neuveriteľne rozmanitej flóre.

3. Oblasť Hitsujiyama, Japonsko

farebne-miesta3farebne-miesta4

Ružový mach (ako sa týmto drobným rastlinkám hovorí), ktorý pokrýva oblasť pod horou Fuji vytvára nádherný kontrast s okolitými stromami.

4. Veľký koralový útes, Austrália

farebne-miesta5

Najväčší koralový útes na svete nie je len domovom pre viac ako 1500 druhov rýb a 600 druhov koralov, ale aj výletným miestom pre miestnych aj turistov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok z potápania.

5. Kraj Yuanyang, Čína

farebne-miesta6

Nádherné terasovité polia vytvárajú mozaiku farieb a zároveň aj obživu pre milióny Číňanov.

6. Levanduľové polia, Francúzsko

farebne-miesta7

Rovnako tak ako sú tieto polia fialové, tak sú aj voňavé. Len si predstavte tú nádhernú prechádzku v týchto nekončiacich radoch levandúľ.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter