TOP 10 najzáhadnejších zmiznutí ľudí z pracoviska


Pracovný deň je zdanlivo rutinná udalosť – idete do práce, odpracujete si svoje, prídete z práce domov. Ľudia spomenutí v tomto článku sa však už nikdy k poslednému bodu nedostali.

stratený ľudia

10 Lynn Burdicková

V roku 1982 bola zamestnaná 18 ročná Lynn Burdicková ako úradníčka v Barefoot Peddler General Store v malom horskom mestečku na Floride, v americkom štáte Massachusetts. Dňa 17. apríla pracovala do večera a v práci tak zostala sama. Okolo pol 9 večer jej volali rodičia, či nepotrebuje odvoz domov. Nikto však telefón nedvíhal.

Jej brat sa tak vydal do podniku, skontrolovať, či je v poriadku. Po Lynn však nebola ani stopy a ani následné rozsiahle policajné pátranie nič neobjavilo. Teda až na jednu vec. Zistilo sa, že chýbajú peniaze v pokladni, konkrétne 187 dolárov. Špekuluje sa však, že jej zmiznutie súvisí s incidentom, ku ktorému ten večer došlo.

V ten istý večer sa totiž pokúsil neznámy muž uniesť (neúspešne) mladú ženu z neďalekého kampusu vysokej školy Williams. Študentke sa podarilo utiecť a útočník zmizol. Krátko potom, tmavý sedan, ktorý zodpovedal popisu vozidla podozrivého, bol spatrený v smere k Barefoot Peddler General Store, ktorý je od spomínaného kampusu vzdialený iba 15 kilometrov. Existuje teda možnosť, že ten istý útočník prišiel k podniku a Lynn uniesol.

Jedným z možných podozrivých bol muž menom Leonard Paradiso. Tento muž bol odsúdený za zabitie mladej ženy v roku 1984 a verí sa, že bol zapletený aj v ďalších, doteraz nevyriešených, vraždách. Existuje tu možnosť, že práve tento muž bol na mieste činu v čase únosu. Nikto to však nebolo potvrdené a v roku 2008 umrel vo väzení na rakovinu.

9 Brian Carrick

Večer, 20. decembra 2002, išiel 17 ročný Brian Carrick na svoju obvyklú smenu do supermarketu Val ‚s Foods Johnsburgu, v americkom štáte Illinois. Keď ďalší deň neprišiel z práce domov, jeho rodičia ho okamžite nahlásili ako nezvestného. Vyšetrovanie nenarazilo na nikoho, kto by videl Briana z práce odchádzať.

Ráno, po Brianova zmiznutí, si však všimol jeden zamestnanec kaluž krvi v miestnosti s mrazničkou. Správca si myslel, že to je krv z nejakého surového mäsa a nechal kaluž upratať. Avšak, vo zvyšných častiach obchodu sa našli ďalšie kvapky krvi, ktoré boli odoslané k DNA testom. Potvrdilo sa, že patrí práve Brianovi.

Až za niekoľko rokov sa vynorila správa, že za zmiznutie Briana bol zodpovedný dozorca Mario Casciaro. Keď zavreli za drogové obchody Mariova spolupracovníka Shana Lamba, Shane udal aj Mária, a to nielen za drogy. Podľa Shana, Brian pre Maria predával marihuanu a dlhoval mu nejaké peniaze. Keď potom prišlo ku konfrontácii ohľadom peňazí, Mario prizval na pomoc Shana. Veci sa však vymkli z rúk a Briana v mraziacej miestnosti nechtiac zabili a potom sa zbavili aj jeho tela.

V roku 2010 bol Mario Casciaro obvinený z vraždy prvého stupňa, potom, čo proti nemu Shane Lamb vypovedal za vidinou zníženie trestu.

Prvý pokus o odsúdenie Maria však skončil neúspechom, ale v roku 2013 bol už uznaný vinným a dostal 26 rokov väzenia. Mario dodnes popiera účasť na prípade a telo Briana Carricka nebolo nikdy nájdené.

8 Lisa Geisová

Keď 27. februára roku 1989 dorazili zamestnanci firmy Norcross do práce, zistili, že je budova po požiari.

Požiar vznikol v blízkosti pracovnej stanice, ktorá patrila 26-ročnej zamestnankyni menom Lisa Geisová. Tá deň predtým pracovala sama. Celý tento požiarsa však stalo až sekundárnym problémom, keď sa zistilo, že Lisa Geisová zmizla a na jej pracovnom stole je kaluž krvi.

Čoskoro sa našlo Lisyno auta a jej kabelka. V lese, blízko auta, sa potom našla veľká dverná zarážka pokrytá krvou a všetci sa obávali najhoršieho.

Hlavným podozrivým bol bývalý zamestnanec, ktorý dostal padák nie dlhú pred zmiznutím Lisy. Špekuluje sa, že práve tento zamestnanec sa mohol vlámať do budovy za účelom pomsty vo forme vandalizmu a bol prekvapený prítomnosťou Lisy. V tej dobe podozrivý býval na veľkom pozemku, kde sa nachádzalo niekoľko studní. O niekoľko rokov neskôr vypovedala jeho ex-manželka, že sa raz zmienil o tom, že tieto studne by mohli byť dobrý miestom, kam ukryť telo.

Aj keď sa tieto studne prehľadali, telo Lisy sa nikdy nenašlo a dodnes neexistuje priamy dôkaz, ktorý by spájal spomínaného podozrivého so zmiznutím Lisy Geisové.

7 Kim Leggettová

Kim Leggettová bola 21 ročná sekretárka z Ross Cotton Gin v Mercedes, v americkom štáte Texas. 9. októbra 1984 o 4:30, videl zákazník Kim, ako sa na parkovisku baví s dvoma mužmi. Zhruba o 15 minút neskôr, dostal Kimin nevlastný otec anonymný telefonát, v ktorom mu bolo oznámené, že Kim bola unesená za účelom výkupného.

Spočiatku si myslel, že išlo len o zlý vtip. To sa zmenilo, keď sa dozvedel, že jeho nevlastná dcéra Kim nie je tam, kde by práve mala byť, v práci. Aj cez to, že jej auto bolo stále na parkovisku, po Kim nebola ani stopa.

Neskôr dostala rodina Leggetových list, v ktorom bolo požadované 250 000 dolárov za jej vydanie. Rodina sa zhodla, že list bol písaný jej písmom.

Kimin nevlastný otec bol pilot a hovorí sa, že únos bol hlavne preto, žer odmietol pašovať kontraband do Mexika.

Podozrenie však vzbudzoval aj jej manžel, ktorý sa údajne zmienil o zmiznutí svojej manželky svojim kamarátom ešte pred tým, než o tom vôbec mohol vedieť.

Avšak, dvaja muži, ktorí s Kim na parkovisku hovorili, neboli nikdy identifikovaní a po počiatočnej požiadavke o výkupné nedošlo k žiadnemu ďalšiemu kontaktu s rodinou.

6 Suzy Lamplughová

Jedným z najviac diskutovaných zmiznutie v histórii Londýna je zmiznutie 25 ročné realitnej maklérky Suzy Lamplughové. Suzy bola naposledy videná 28. júla 1986 vo svojej kancelárii vo Sturgis Estate Agents. Potom však odišla do Fulhamu predviesť dom potenciálnemu klientovi. Podľa jej poznámok sa klient volal pán Kipper a ich schôdzka bola naplánovaná na 12:45.

Suzy sa z tohto stretnutia nikdy nevrátila a jej auto bolo nájdených asi 1,5 kilometra od domu vo Fulhame. Očitý svedok videl Suzy, ako sa háda s neznámym mužom a potom nastupuje do iného vozidla. Vyšetrovanie nikdy nič neodhalilo a Suzy tak bola vyhlásená roku 1994 za mŕtvu.

Hovorí sa o tom, že by záhadný pán Kipper mohol byť sériový násilník John Cannan, ktorý bol z väzenia prepustený na slobodu len 3 dni pred onou osudnou schôdzkou. Dôvod na to je ten, že podľa svedectva sa záhadný muž veľmi podobal práve Johnovi. O 2 roky neskôr bol John obvinený z vraždy ďalšej ženy a dostal doživotie. Jedna z jeho bývalých priateliek dokonca vypovedala, že sa chválil, že Suzy znásilní a zabije.

Aj keď mala polícia mnoho stôp, ktoré k Johnovi viedli, nemali žiadny preukázateľný dôkaz, aby ho mohli zo zmiznutia Suzy obviniť. Verejne však vyhlásili, že veria, že za týmto prípadom stojí práve John Cannan. Ten však akúkoľvek súvislosť so Suzy Lamplughovou dodnes popiera.

5 Curtis Pishon

10 rokov pracoval Curtis Pishon ako policajný dôstojník v Concorde, v americkom štáte New Hampshire. Jeho pôsobenie u policajného zboru však skončilo, keď sa u neho zistila skleróza. V čase, keď Curtis mal už po štyridsiatke, vzal prácu ako ochranka vo Venture Corporation (výrobný závod v Seabrook).

5. júla v roku 2000 prišiel Curtis do práce na nočnú smenu. Presne v 1:42 volal hasičom, že jeho auto začalo, z nevysvetliteľného dôvodu, horieť. Nikto nikdy nezistil príčinu požiaru, ale hasiči si všimli, že bol Curtis pri celej tejto situácii podozrivo pokojný. Po tom, čo bol požiar uhasený, pokračoval Curtis normálne vo svojej práci. Okolo 3:45 si však jeho kolega všimol, že je preč. Curtis záhadne zmizol, bez stopy.

Vzhľadom k jeho častým depresiám sa špekuluje o samovražde, ktoré by pravdepodobne napomohol aj požiar jeho auta. Na druhú stranu, keby išiel samovraždu naozaj spáchať, tak by pravdepodobne nedošiel moc ďaleko a jeho telo by sa niekde v okolí našlo. Našli sa aj poškodené dvere a dva poškodené predajné automaty, čo vyzdvihuje možnosť, že sa Curtis mohol stretnúť s nejakou nečistou hrou.

O niekoľko rokov neskôr bol, za nesúvisiace zločin, zatknutý Curtisov bývalý kolega, Robert April. Čoskoro po jeho zatknutí na povrch vyplynuli správy, že Robert povedal niekoľkým ľuďom, že Curtisa zabil. Obvinenia však bola stiahnuté a žiadny dôkaz, ktorý by ho priamo spájal s Curtisovým zmiznutím, sa nepodarilo nájsť.

4 Deborah Poeovou

Nočná smena v samoobsluhe je práca, ktorá so sebou nesie určité riziká. 26 ročná Deborah Poeová však nutne potrebovala peniaze, a preto prijala k svojej stálej práci aj nočnú smenu v prevádzke K store v Orlande.

4. februára 1990 mala Deborah ako obvykle nočnú smenu. Tú noc bola naposledy videná okolo 3 hodiny rannej. Zhruba ohodinu neskôr ohlásil polícii zákazník, že prišiel do obchodu, ktorý je úplne opustený a po obsluhe ani stopa. Auto Deborah bolo stále na parkovisku a dokonca v ňom bola aj jej kabelka. Nezdalo sa však, že by bolo niečo ukradnuté a známky po boji sa tiež nepotvrdili. Policajný pes vystopoval Deborahinu stopu až za obchod, kde však končila. Čo pravdepodobne znamená, že práve tam nastúpila do nejakého cudzieho vozidla.

Tento prípad nabral bizarné obrat, keď ďalší zákazník prišiel s tým, že keď prišiel do obchodu, medzi 3 a 4 hodinou rannou, za pultom nestála Poe, ale mladý muž, ktorý mal na sebe tričko s metalovou skupinou Megadeth. Zákazník sa opýtal na cigarety, aj keď muž za pultom vyzeral trochu dezorientovane, cigarety mu predal. Tento záhadný muž nebol nikdy identifikovaný a polícia nevie, či mal čo dočinenia so zmiznutím Debroah Poeovou.

Debroah Poeovou zostáva dodnes nezvestnú. Nie je však jedinou mladou dievčinou, ktorá zmizla pri nočnej smene v samoobsluhe.

3 Kelly Wilsonová

V roku 1992 bola, vtedy 17 ročná, Kelly Wilsonová zamestnaná vo videopožičovni Northest Texas Video v malom mestečku Gilmer, v americkom štáte Texas. Večer, 5. januára, pracovala ako obyčajne a údajne počas smeny odišla, aby si na bankový účet vložila peniaze. Nevie sa, či Kelly nakoniec vklad uskutočnila, ale nikto ju odvtedy už nevidel.

Jej auto bolo neskôr nájdené na parkovisku s prepichnutou pneumatikou a vo vnútri vozidla sa našla jej kabelka.

Po dobu dvoch rokov sa nevyskytla žiadna stopa, ktorá by mohol viesť k nájdeniu Kelly. Potom sa ale začali objavovať docela desivé výpovede. Mesto verí, že bola unesená satanským kultom, ktorý ju sexuálne napadol, zavraždil a jej telo použil pri jednom zo svojich rituálov.

V januári roku 1994 bolo obvinených osem podozrivých osôb pre ich údajnú účasť na vražde Kelly. Sedem z týchto ľudí patrilo k miestnej rodine Kerrsových a ôsmy podozrivý bol policajný dôstojník James Brown, ktorý zmiznutie Kelly vyšetroval. Títo podozriví boli tiež obvinení zo sexuálneho zneužívania svojich detí, ktoré tiesňovej linke oznámili, že boli svedkami vraždy Kelly Wilsonovej.

Čoskoro však vyšlo najavo, že tieto deti boli vo svojom svedectve ovplyvnené a neexistuje tak žiadny dôkaz, ktorý by podporil všetky tieto tvrdenia. Obvinenia proti Jamesovi a členom rodiny Kerrsových boli stiahnuté a nepotvrdili sa ani povesti o satanské kultu. Dodnes sa tak nevie, či niekto z týchto ľudí hralo nejakú rolu pri zmiznutí Kelly Wilsonovej, alebo či za tým stál úplne niekto iný.

2 Trevaline Evansová

V roku 1990 vlastnila 52 ročná Trevaline Evansovej obchod s názvom Attic Antiques v malom mestečku Llangollen na severe Walesu. Dňa 16. júna toho istého roku Traveline záhadne z obchodu zmizla. Jej auto bolo stále zaparkované blízko obchodu a v poznámke na jej stole stálo, že sa vráti za dve minúty.

Presne o 12:40 si Trevaline kúpila jablko a banán v blízkom obchode a mala namierené späť do svojho. Šupka od banánu, ktorá sa našla v koši na jej pracovisku, naznačovala, že Trevaline späť do obchodu došla. Čo sa stalo potom, je záhadou.

Počas zvyšku dňa ju údajne niektorí ľudia videli v rôznych častiach mestečka (jeden z nich ju dokonca videl v blízkosti jej domu).

Ak sa naozaj Trevaline vrátila do obchodu a potom opäť odišla, vynára sa otázka, prečo by si nevzala žiadne svoje osobné veci a nechala svoju dvoj minútovou poznámku stále položenú na stole.

V obchode bol, v čase zmiznutia, videný neznámy muž. Neskôr sa však ukázalo, že táto stopa tiež nikam nevedie.

Počas ďalších rokov bola Trevaline údajne videná v Londýne, Francúzsku a Austrálii. Žiadne z týchto spozorovaní ale nebolo s istotou potvrdené.

Zmiznutie Trevaline Evansovej tak dodnes zostáva jedným z najzáhadnejších zmiznutí v histórii Veľkej Británie.

1 Paul Armstrong a Steven Lombard

V roku 1993 sa Kalifornská spoločnosť RTS Towing stala dejiskom naozaj bizarného prípadu, kde bez stopy zmizli dvaja jej zamestnanci. 33 ročný Steven Lombard a 28 ročný Paul Armstrong. Obaja pracovali ako vodiči kamiónu. Zvláštne na tomto zmiznutie je, že sa títo dvaja muži ani nepoznalia nič ich okrem zamestnania v rovnakej firme nespájalo. Je pravdepodobne že v čase zmiznutia ani neboli na rovnakom mieste. Napriek tomu však jedného dňa v decembri obaja približne v rovnaký čas zmizli.

V ten deň rána bol Paul naposledy videný doma jeho priateľkou. Priateľka ho nahlásila ako nezvestného, keď sa jej s ním neskôr nepodarilo spojiť a neprišiel ani na obed, ako boli dohodnutí.

Krátko potom si bol Steven vyzdvihnúť svoju výplatu. Od tej doby už ho tiež nikdy nikto nevidel. Jeho kamión bol nájdený opustený na parkovisku obchodu K-Mart s kľúčami od zapaľovania stále vo vnútri.

Najpodivnejší prvok v tomto prípade zahŕňa vlastníka RTS Towing, Randal Wrighta. V roku 2009 totiž zmizla jeho manželka z ich spoločnej dovolenky v Mexiku. Nikdy nebola nájdená a Randal sa ani neobťažoval nahlásiť jej zmiznutie mexickým orgánom. Ak si hovoríte, že to môže byť len zhoda náhod, možno vás z toho vyvedie ďalšia udalosť, ktorá bola s Randal spojená.

V roku 1982 sa utopil Randalov nevlastný syn v bazéne, keď ho Randal strážil. Aj keď bol tento prípad najskôr považovaný za nehodu, zmiznutie manželky donútilo úrady exhumovať telo nevlastného syna pre ďalšie vyšetrovanie. Aj cez to, že žiadny dôkaz vraždy nebol nájdený, Randal skončil vo väzení za krádež a spreneveru.

Nikto nevie, či mal Randal nejaký podiel na smrti svojho nevlastného syna alebo na niektorom zo spomínaných zmiznutia, ale bola by naozaj obrovská náhoda, keby nie.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter